Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z silnikiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z silnikiem
Autor Wiadomość
domel101 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 479
Skąd: prudnik

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 10, 2012 15:59   [R75] Problem z silnikiem
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam, Sprawa wygląda tak: powyżej 5tyś obr. silnik nie ciągnie i zaczyna nim pojedynczo poszarpywać co jakiś czas a dzisiaj jeszcze na biegu jałowym zaczęło nim szarpać i słychać cykanie i to głośne. Podejrzewam wtrysk bo kiedy dodam gazu to cykanie się nasila a kiedy schodzi z obrotów to jest cisza(wtedy odcina paliwo), jak jest na biegu jałowym to czasami jak włączę klimę to silnik tak jakby nie miał siły się podnieść na obroty podczas uruchomienia went. i sprężarki i jest efekt jakby miał zgasnąć. Z rury wydechowej słychać, że tak jakby jeden gar do końca nie pracował. I podczas jazdy jest odczuwalna i słyszalna różnica w pracy silnika po przekroczeniu ok. 2 tyś obrotów. i jeszcze zaczął ciężko mi odpalać cewki raczej wykluczam bo nie szarpie nim podczas przyspieszania. Patrzyłem na kompie na obroty silnika, powoli spadają nawet do 780 i bardzo czuć benzynę z rury wydechowej.
Gazu nie mam,bo nie uznaje.

Poradźcie coś, może to nie wtrysk a coś innego.

Proszę pomóżcie.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Cze 13, 2012 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 10, 2012 15:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Cze 10, 2012 18:20   

Mimo, że podejrzewasz wtryskiwacz sprawdż najpierw kable wysokiego napięcia i fajki na tylnych cewkach. Wypadanie zpłonu powoduje, że sonda lambda odczytuje to jak zbyt bogatą mieszankę i zmniejsza czas wtrysków co skutkuje utratą mocy.
Możesz również sprawdzić ciśnienie na listwach wtryskiwaczy, czasem to początek usterki pompy paliwa.
Najlepiej jednak odczytać kody usterek lub sprawdzić silnik przez pomiar parametrów w czasie pracy silnika.
_________________
rom
 
 
domel101 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 479
Skąd: prudnik

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 10, 2012 18:32   

bez podpinki pod kompa na pewno się nie obejdzie, a skąd nagle tak głośne cykanie tzn. prawie zawsze było cykanie czasami sporadycznie ale nie taaak głośne. A jeszcze takie info. od miesiąca więcej mi pali a dzisiaj jak jechałem to czułem niedosyt mocy wciskam gaz i jakby kto ręczny zaciągnął, na 5 biegu od 120km/h do 140km/h to trwało wieki i po powrocie chciałem go pogonić po obwodnicy i wtedy lipa, zaczęło przerywać, ale tylko na biegach 2-3-4-5 w przedziale obrotów 5-6,5 tyś. 1 i luz do 6,5tyś. bez problemu. a może stało się coś z klapkami VIS-ów.
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Cze 10, 2012 19:44   

podpięcie pod komputer napewno powinno rozjaśnic sytuacje, czy to wypadanie zapłonu (czy spowodowane układem zapłonowym czy niesprawnym wtryskiem oczywiście tylko niesprawnośc elektryczną) czy stale otwarte czy zamknięte klapki Vis, ewentualnie inna przyczyna.
_________________
rom
 
 
domel101 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 479
Skąd: prudnik

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 16:28   

po diagnostyce kompa wyszło niskie ciśnienie paliwa na cylindrze 1 i 3.(jak dobrze się oriętuję to głowica z przodu i od lewej strony 1-3-5 a głowica tył to 2-4-6)
po odkręceniu świec widać, że suche(bez paliwa) a iskra jest. po odłączeniu wtrysków brak reakcji silnika natomiast po odłączeniu na 5 cylindrze już słychać różnice w pracy silnika. Auto zostało u mechanika w celu dokładniejszej diagnostyki, ale na pierwszy werdykt wtryski. elektryk jeszcze sprawdzi wiązke i elektryke wtrysków. a i jeszcze sprawdzą cewki bo to różnie bywa a na 1 pokazało wypadanie zapłonu.

[ Dodano: Pon Cze 11, 2012 11:59 ]
jeszcze były błedy
P 1471
P 1472 po skasowaniu i odpaleniu obydwa się nie pojawiły
P 1477 ale ten wyskakuje
P 0301
P 1319

[ Dodano: Wto Cze 12, 2012 16:28 ]
brak kompresji na 1 cylindrze, jutro rozbierana pokrywa zaworów i lukanie co się dzieje, czy to może być zawieszony popychacz hydrauliczny i jest któryś zawór otwarty?
 
 
 
domel101 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 479
Skąd: prudnik

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 15:20   [R 75] Remont silnika
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam, wkleję tutaj temat http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=79627
okazuje się, że głowica do ściągnięcia bo słaba kompresja na 1 tłoku i pierścienie albo wypalony zawór/ zawory.
Orientuje się ktoś jakie koszty i co i jak wymieniać, 1 cylinder czy robić całą głowice
wymiana zaworów, pierścieni, rozrząd i uszcz. głowicy, co jeszcze i jakie koszty
Dzięki za informacje
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Cze 13, 2012 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 16:01   Re: [R 75] Remont silnika

domel101 napisał/a:
Witam, wkleję tutaj temathttp://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=79627
okazuje się, że głowica do ściągnięcia bo słaba kompresja na 1 tłoku i pierścienie albo wypalony zawór/ zawory.
Orientuje się ktoś jakie koszty i co i jak wymieniać, 1 cylinder czy robić całą głowice
wymiana zaworów, pierścieni, rozrząd i uszcz. głowicy, co jeszcze i jakie koszty
Dzięki za informacje


link nie działa, co do wymiany co wymienić, to trochę ciężkie pytanie bo jak ocenić co wymienić z fusów ? po zdjęciach ? to nie jest ocena...

jeżeli robi Ci to mechanik on jest od tego by Ci powiedzieć" Panie robię to i to bo trzeba"

ja jak robiłem moje nieszczęsne 1.8 to zrobiłem wszystko, nowy wał, szlif głowicy, wszystkie uszczelki nowe, pieścienie, szklanki, zaworki ssące i wydechowe itd...

mechanik Ci to oceni a jak robisz sam i nie wiesz co wymienić to oddaj mechanikowi bo 2 razy będziesz robił :)
_________________
Pamparampam
 
 
 
domel101 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 479
Skąd: prudnik

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 16:59   

robotę robi mi mechanik, którego znam a mój ojciec chodził z nim do jednej szkoły mechanicznej, także mogę mu zaufać. ma do mnie dzwonić po tym jak ściągnie głowicę i zobaczą na zawory i ocenią co trzeba. a pytam o to czy robić tylko uszkodzony tłok czy komplet 3 baniaków na głowicy i koszta bo nie wiem jak się nastawiać. na pewno na dużżżo ale na jak to nie wiem.
a co sądzicie o tym:
http://moto.allegro.pl/ro...2352126282.html
http://moto.allegro.pl/la...2358426511.html
czy te 2.5v6 pasują do 2.0 v6
http://moto.allegro.pl/ro...2372953867.html
http://allegro.pl/zawory-...2412465177.html
czy to te zawory, w opisie pisze, że tak

a czy jest zestaw uszczelki pod głowice wraz ze śrubami i innymi uszczelkami ale pod jedną głowicę, czy wszystko osobno
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Cze 14, 2012 11:03   

Pierścienie pasują, ta sama średnica tłoka. Różnica w pojemności wynika z innego skoku tłoka.
Są dostępne całe zestawy usczcelek na jedną głowice + nowe śruby.

[ Dodano: Czw Cze 14, 2012 11:03 ]
UWAGA przy dokręcaniu kół pasowych rożrządu, mimo stosowania klucza dynamometrycznego 25Nm + 90 stopni zdarza się że wałki pękają na wpuście, mimo założonej fabrycznej blokady.
_________________
rom
 
 
domel101 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 479
Skąd: prudnik

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 14, 2012 15:31   

automechanik napisał/a:
Są dostępne całe zestawy usczcelek na jedną głowice + nowe śruby.

a może ktoś podpowiedzieć gdzie szukać, bo na allegro nie ma.
ale 1 uszczelka - 215 zł + komplet uszczelniaczy na wałki i uszczelek innych pewnie drugie 200 + szpilki(nie wiem ile)i tak resumując lepiej kupic zestaw ten z linku na dwie głowice i bedzie zapas. teraz tak siadłem w pracy i to przekalkulowałem.

a z tymi pekającymi wałkami to nie straszcie mnie bo i tak już mnie po kieszonce pojechało :sad: ale wierzę w to autko bo naprawde ma to coś :grin:
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Cze 14, 2012 19:33   

Weż całość i możesz sprzedać drugą połówkę.
Jeśli chdzi o pękanie wałków trzeba zwrócić szczególną uwagę by płytka wchodząca w wałek nie wysunęła sie zbyt na zewnątrz, chodzi o płytkę która po ustawieniu rozrządu dociska koła pasowe z przodu silnika. Najlepiej poskładać rozrząd z przodu silnika wstępnie dokręcając, a dopiero potem z tyłu. Jeśli mamy ustawiony przód, to tył to tylko ustawienie wałków wydechu. i założenie kompletu kół rozrządu ssącego i wydechowego na wałki.
_________________
rom
 
 
domel101 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 479
Skąd: prudnik

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 14, 2012 22:42   

rozrządy wymieniałem głównie w golfach i w kwesti wymiany rozrządu w V6 jestem zielony więc mam pytanie po co się odkręca koła pasowe wałków rozrządu w naszych R v6 :?: do skorygowania ustawień wałków, czy jaki patent :?:
ale i tak nie ja rozrząd będę wymieniać tylko mój mechanik, ale dla siebie wole wiedzieć
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pią Cze 15, 2012 09:33   

domel101, zwróć uwagę jak długi jest odcinek paska między kołami wałków ssących, musi opasać koło pompy wodnej i gdyby nie możliwość korekcji przy napinaniu paska ( koła dokeca się dopiero po naciągnięciu paska) rozrząd byłby ustawiony nieprawidłowo.
Płytka z dwoma otworami dociskająca koło pasowe jest pasowna z wycięciem w wałku rozrządu, natomiast wycięcie w kole pasowym jest z luzem pozwalającym na obrót w zakresie około 10stopni pozwalającym na właściwe naciągnięcie paska bez możliwości przestawienia wałków, pod warunkiem, że mamy złożone blokady.
_________________
rom
 
 
domel101 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 479
Skąd: prudnik

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 16, 2012 15:48   

ok, dzięki. fajnie to opisałeś i jest mi sytuacja jasna. a jeżeli w każdym silniku w układzie V trzeba korygować koła wałków to myślę, że mogę być spokojny i mechanicy to zrobią dobrze.
a co do mojej usterki to dalej nie mam odzewu od nich. czekam na tel. jak zadzwonią to napisze co jest. może kiedyś komuś mój przypadek pomoże

[ Dodano: Sob Cze 16, 2012 15:48 ]
a jeszcze jedno. od czego mógł mi się wypalić zawór, tylko nie wiem który. Gazu NIE mam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z silnikiem.
Ivaan Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Gru 15, 2017 11:54
SeniorA
Brak nowych postów [R75] problem z silnikiem
ansow Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Paź 07, 2012 13:57
koza-06
Brak nowych postów [R75] Problem z silnikiem
pokerspecter Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Lut 21, 2011 10:31
Boncky
Brak nowych postów [MG ZT-T] Problem z silnikiem
joonior Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Gru 01, 2012 08:26
automechanik
Brak nowych postów [R75] Problem z silnikiem
mdymek Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Maj 21, 2009 09:54
Dam-Kam



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink