Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT-T ] SRS Airbag ECU
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT-T ] SRS Airbag ECU
Autor Wiadomość
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



  Wysłany: Sro Lip 11, 2012 15:28   [MG ZT-T ] SRS Airbag ECU
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2004

Hej witam wszystkich .Mam takie oto pytanko na dzis mianowicie :
Modol SRS Airbag ECU zlokalizowany w tunelu pomiedzy przednimi siedzeniami z niewiadomych dotad mi przyczyn przestal sie komunikowac z komputwerem co doprowadzilo do przerwy w pelnej diagnostyce samochodu i a wiec chyba nalezy go wymienic ALE no wlasnie ale .Mam pytanko czy zna moze ktos tzw part nr czyli numer fabryczny tej czesci ,oraz czy w/w modol jest taki sam w modelach przed faceliftem i po facelifcie ?? ?? Z gory dzieki za jakakolwiek podpowiedz .Dodam ze poduszki powietrzne w pelni dzialaja i zadna kontrolka nie swieci sie na desce ot poprostu podczas diagnozy komputerem przeznaczonym do Rover MG ( ASO MG ) pokazalo blad SRS Airbag ECU co uniemozliwia dalsza pelna diagnoze i wgranie nowego softu .
Pozdrawiam z deszczowej krainy Szkocji dziej
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Lip 18, 2012 11:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 11, 2012 15:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 11, 2012 15:57   

ECU jest inne po 2003 roku
Kit-control & diagnostic air bag - 2003 279843 VIN YWJ101590
Kit-control & diagnostic air bag - 2003 279844 VIN YWJ000220

zobacz tutaj
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001605
 
 
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



Wysłany: Sro Lip 11, 2012 20:29   

Hej wielkie dzieki za pomoc .Aczkolwiek na tej stronie sa moduly niestety nie odpowiadajace mojemu roczniokowi jak rowniez numerowi tzn .Zadzwonilem do nich i pan uprzejmie mnie poinformowal jak i gdzie spisac numer tego modulu nie rozbierajac konsoli srodkowej , I TAK PO DOSTANIU SIE DO SRODKA NIESTETY ZTWIERDZILEM ZE TZW PARTS NR JEST INNY OTO ON ------------- YWC001160 .Jest to parts nr dla samochodu MG ZT T po facelifcie . Niestety dowiedzialem sie rowniez ze jest on trzykrotnie drozszy niz ten przed faceliftem .Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo i dowiedzialem sie rowniez ,ze skoro nie swieci sie kontrolka poduszek ani zaden inny ostrzegawczy komunikat oznaczac to moze ze w/w modul nalezy tylko zresetowac choc szanse na to ze po resecie bedzie chodzil wynosza 50% .Nalezy odpiac od niego wtyczke na ok 30 min a pzniej ja podlaczyc ponownie i jak ruszy tzn ze wszystko jest ok i musi przenosci dalej sygnal ,a co za tym idzie komp w servisie MG powinien pokazac pelen odczyt wartosci skanowania ( jak narazie jest to niemozliwe gdyz wlasnie ten element blokuje dalsza diagnoze )
Jeszcze raz dzieki za pomoc i jak by co czekam na jakiekolwiek inne sugestie w rozwiazaniu tego problemu ,moze komus to sie kiedys przyda .
Pozdrawiam Andrzej
 
 
backspace14 



Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 2



Wysłany: Sro Lip 11, 2012 21:47   

hej
potrzebuję pomocy. Mam rover 75 1999r. 1.8 benzyna i zaświeciła mi sie ostatnio czerwona kontrolka airbagu. Komputer tez za kazdym razem wywala mi ten błąd.
Kiedys juz cos takiego miałem ale jak poruszalem kablami pod siedzeniem pasazera to kontrolka przestała świecic. teraz to juz nie pomaga :) ale wiem ze to gdzies włanśie tam coś nie łączy. czy ktoś wie może jak ten błąd wyeliminować?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Lip 11, 2012 22:20   

backspace14 napisał/a:
czy ktoś wie może jak ten błąd wyeliminować?
Usunąć powód/usterkę. Czytaj http://forum.roverki.eu/v...p=494846#494846
 
 
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



Wysłany: Sro Lip 11, 2012 23:34   

Hejka jestem zdesperowany w poszukiwaniach a w zwiazku z tym iz w Szkocji nadal jeszcze jest jasno i przestalo lac tylko z llekka pada heeheehehheeee postanowilem blizej sie przyjzec pewnym drobnym szczegola i tak
Jak sie okazuje samochod mial malego dzwona z przodu prawa strona ( aczkolwiek nigdy nikt tego nie zglaszal w firmie ubezpieczeniowej -- rowniez sprawdzilem samochod jest czysty pod tym wzgledem ) ale do rzeczy przednia prawa lampa wymieniona na nowa chlodnica wymieniona na nowa ryrki te po prawej stronie od klimy wymienione na nowe no i przedni prawy blotnik wyglada na nowy .Idac dalej tym tropem przyjzalem sie napinacza pasow przednich i tu o zgrozo !! !!!!!!!! Zagladawszy pod przednie siedzenia ztwierdzilem ze kable ktore powinny isc z oryginalnych kostek do napinaczy sa przeciete i zaizolowane tasma termiczna wyglada to tak jakby ktos je wymienial pozostawiajac podlaczenia a ucinajac tylko kable i dalej je montujac .Tak samo wyglada to w fotelu kierowcy i pasazera oczywiscie z przodu .Zaraz wstawie link do zdjec .Poza tym pod fotelem sa dwa rodzaje kostek rowniez nigdzie nie wpiete po co one tam sa moze ktos cos kombinowal i nie podlaczyl .Poza tym kiedy otworzylem skrzynke bezpiecznikow ta w luyku pasazerskim ukazal sie rowniez moim oczetom heehheheheeee nie podlaczony kabelek ktory wychodzil z grubej wiazki kabli .Moze ktos wie od czego ten kabel -- link ze zdjeciem rowniez wkleje za chwile ..Do czego zdazam prubuje dojsc do ladu krok po kroku dlaczego dzieja sie rozne ciekawe rzeczy w moim samochodzie np podczas kiedy zaswiecone sa lampy przednie chcac uzyc spryskiwaczy przedniej szyby zalancza sie syrena alarmu pomimoze alarm normalnie nie dziala tzn moge zostawic otwarta szybe i zamknac samochod a alarm sie nie aktywuje ba nawet nie ma dzwieku przy aktywowaniu alarmu np przy niedomknietych drzwiach .Ok troche sie rozpisalem ale moze jakos glebiej naswietlilem moj problem .Poza tym ta chole...a komunikacja pomiedzy SRS aIRBAG ecu nie dziala a wlasciwie brak komunikacji hehheheheheeee Ok pozdrawiam Andrzej
 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Czw Lip 12, 2012 08:20   

Wielu z nas ma wycięte kostki pod fotelami przednimi i kable podłączone "na sztywno".
Powodem tego jest to że bardzo często poruszenie fotelem w przód-tył powodowało świecenie poduszki powietrznej.
Ja osobiście też je wyciąłem i połączyłem za pomocą kostek kupionych w sklepie elektrycznym, a stosowanych w domowych lampach wiszących.

Pozostałe nie podpięte kostki mogą być do podgrzewanych foteli i elektrycznej ich regulacji.
Jeżeli nie masz takich to kostki będą sobie wysiały nie podpięte.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Kontrolka Airbag
Maciej23 Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Kwi 03, 2017 02:52
karolj
Brak nowych postów [R75] air bag błąd 041 airbag ecu
viansa2003 Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Sie 10, 2017 00:36
viansa2003
Brak nowych postów [R75] Kontrolka airbag
lukkrak Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Maj 04, 2011 20:17
21matys
Brak nowych postów [R75] KONTROLKA AIRBAG
szwed Rover serii 75, MG ZT 9 Nie Lut 07, 2010 00:27
szwed
Brak nowych postów [R75] Sensor airbag
Kazio_75 Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Maj 02, 2009 21:13
Kazio_75



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink