Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45 1.6 LPG] Wymiana świec
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45 1.6 LPG] Wymiana świec
Autor Wiadomość
skydragon 



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Lip 16, 2012 12:19   [R45 1.6 LPG] Wymiana świec
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 2005

Witam

Przymierzam się do wymiany świec w moim Roverku 45 2005r. Jestem raczej zielony w tych sprawach. Sprawnie potrafię tylko zatankować :) Proszę o informację jeśli jest możliwa to fotograficzną lokalizacji świec. Muszą być chyba gdzieś z tyłu jeśli dobrze mi się wydaje bo nie mogę ich zlokalizować. I jakie narzędzia poza kluczem z tego co się orientuję 16tką będzie mi potrzebne.

P.S Trafiłem na wyszukiwarce na temat o wymianie świec ale żarowych nie wiem czy w przypadku iskrowych wygląda to tak samo :)

Pozdrawiam i czekam na informacje
Z góry dziękuję
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 16, 2012 12:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Lip 16, 2012 12:38   

W przypadku świec zarowych to zupełnie inna sprawa.

W Twoim silniku świece są pod zaślepką z napisem ROVER na środku silnika.
Po kolei: zdejmujesz zaślepkę, odpinasz przewody od świec (zaznacz sobie który jest od której), wykręcasz świece, wkręcasz nowe, podpinasz przewody, montujesz zaślepkę.

Może jak nie wiesz takich rzeczy, to poproś jakiegoś znajomego, który wie do czego służą klucze, żeby Ci pomógł.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Lip 16, 2012 12:56   

Operacja nie jest trudna, ale uważaj przy wymianie żeby nic nie wpadło do środka.
Świece są umieszczone dość głeboko, upewnij się przed wykręceniem że nic tam się nie zebrało.
 
 
skydragon 



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Lip 16, 2012 19:41   

Dzięki za odpowiedź. I bez przesady. Samochody to nie moja działka, nie pisałem że mam dwie lewe ręce. To moje 1 auto o które jeszcze nie pytają się z muzeum. A wcześniejsze miały świeczki na wierzchu. Na forum znalazłem temat o wymianie świec w dieslach i z tego co ludzie pisali mogło to być trochę uciążliwe więc wolałem zapytać gdzie w benzynowej 45 się one chowają tyle. Dzięki za rozjaśnienie sytuacji świece mam w domu więc w najbliższym czasie wymienię na nowe :)
 
 
 
MarcinMag 




Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 33
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Wto Lip 17, 2012 11:23   

Przy wymianie uważaj tylko by nie uszkodzić końcówki świecy. Żarowe świece są w dieslu z tego co w opisie widnieje chodzi o świece zapłonowe do benzyny. Przy okazji jeśli wykręcisz świece zajrzyj sobie z latarką na górną powierzchnie tłoków ile jest nagaru. U mnie był problem z uszczelką pod kolektorem ssącym i na 2 zewnętrznych (1 i 4) nagar był wypłukany bo się dostawał płyn chłodzący do silnika. Poza tym nie dokręcaj świec zbyt mocno ale myślę ze to oczywiste.
 
 
 
skydragon 



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Lip 18, 2012 21:11   

Spoko wymienione z BERU UXT-11 na NGK PFR6N-11.
Tak przy okazji jakiej firmy są oryginalne przewody zapłonowe? U mnie założone są NGK więc pewnie ktoś zakładał.
 
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Sro Lip 18, 2012 23:07   

skydragon napisał/a:
Spoko wymienione z BERU UXT-11 na NGK PFR6N-11.

bardzo dobry wybór, też mam NGK i jeżdżę na LPG.
Myślę że większość użytkowników ma te świece NGK.
Kable, ja też mam NGK czarne. Nie narzekam... Też dobre...
Oryginalne to pewnie MgRover, ale drogie i pewnie trudno dostępne...
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Lip 19, 2012 00:30   

fabrycznie były świece i przewody NGK brandowane jako MGRover, przynajmniej w wersji z kopułką :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
skydragon 



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lip 19, 2012 18:34   

Trochę mam dziwną akcję po tej wymianie świec. Od czasu do czasu mi się roverek zakrztusi przy rozpędzaniu. Tylko na 2 w okolicy 2-2.5tys obrotów. Lekko go przydusi (szarpnie) i dalej jedzie ok ...
 
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 19, 2012 23:05   

A świece to tak z pudełka wkręciłeś bez regulacji odstępu??
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Czw Lip 19, 2012 23:07   

skydragon napisał/a:
Trochę mam dziwną akcję po tej wymianie świec. Od czasu do czasu mi się roverek zakrztusi przy rozpędzaniu. Tylko na 2 w okolicy 2-2.5tys obrotów. Lekko go przydusi (szarpnie) i dalej jedzie ok ...


a kable są w jakiej kondycji. Może gdzieś iskra "skacze"?
Gdybyś miał LPg mógłbyś zmiejszyćprzerwę na tych nowych świecach o 0,1
Niewiem jak to jest w Benzynie, ale jak masz czas i szczelinomierz to sprawdź
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
skydragon 



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lip 20, 2012 14:18   

Nie przerabiałem nic na świecach nie znam się na tym . Wkręciłem nowe prosto z pudełka. Na starych BERU nie była regulowana szczelina z tego co zwróciłem uwagę taka jak i na NGK była. Przewody chyba w dobrej kondycji wydaje mi się, że zmieniane było bo NGK są założone a auto ma 7lat więc 3 wymiana przewodów na 7lat eksploatacji nie wiem czy potrzebna jest. Jeżdżę na LPG na benzynie nie sprawdzałem czy to występuje. Ale im dłużej jeżdżę tym rzadziej się zdarza takie zadławienie.

Zauważyłem też inną rzecz ona była cały czas po zmianie świec nic się nie zmieniło. Na jałowym biegu jak wcisnę gaz i obroty podniosę pod ok 2tys lub więcej i puszczę gaz to sobie delikatnie spadają do jałowych. A jak szybko nacisnę gaz i puszczę obroty podniosą się na ok 1.2-1.3tys to nie spadają do tych 900 tylko wahadłowo spadają najpierw do ok 500 potem w górę lekko się pokiwa i ustaje na 900 które potem trzyma. Czy to jest normalne ?
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 20, 2012 14:53   

skydragon napisał/a:
Na jałowym biegu jak wcisnę gaz i obroty podniosę pod ok 2tys lub więcej i puszczę gaz to sobie delikatnie spadają do jałowych. A jak szybko nacisnę gaz i puszczę obroty podniosą się na ok 1.2-1.3tys to nie spadają do tych 900 tylko wahadłowo spadają najpierw do ok 500 potem w górę lekko się pokiwa i ustaje na 900 które potem trzyma. Czy to jest normalne ?

Do przeczyszczenia przepustnica, silnik krokowy i poluzuj lekko linkę gazu przy przepustnicy.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
skydragon 



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Sie 03, 2012 21:03   

Dzięki leszczu za konkretne informacje ;) Zajmę się tym jak najszybciej i dam znać jak efekty.

[ Dodano: Pią Sie 03, 2012 21:03 ]
Witam po dłuższej przerwie... dopiero dzisiaj doprowadziłem do porządku mojego roverka... albo nie wiem czy nie roverzyce :grin: ostatnio miała humory straszne :) (króciec czy co to tam było od kolektora się oderwał, zrobił się wieś tuning przy 60km/h nie dało się już wysiedzieć w środku. Króciec, spawanie + nowe śruby 70zł, Następnie w pompę wspomagania coś musiało się wkręcić. Akurat byłem na wycieczce z lubą i musieliśmy stanąć w dość wysokiej trawie wirnik z pompy wyjechał na karoserii się oparł pasek nie dawno wymieniany ale nie miał wyjścia i się pociął. Pompa + płyn+pasek+ wymiana = 160zł, oraz awaria obrotomierza ale o tym później :) )

W każdym razie przyczyną wszelkich problemów duszeniem dławieniem falowaniem obrotów itp itd były cewki zapłonowe. Nie jestem mechanikiem więc "wypadania zapłonu" chyba tak to nazwał mechanik nie usłyszałem. Natomiast różnicę przed i po wymianie cewek już słyszę. Ceweczki BERU niestety innych nie było i że chciałem szybko tanio nie było 300zł nie moje. Ale regulacji gazu, benzyny itp już nie potrzebuje. I podejrzewam spalanie pewnie spadnie :)

A wracając do obrotomierza to jechałem sobie na ową wspomnianą wcześniej wycieczkę i patrzę a mój obrotomierz się pomylił chyba :) bo był nie z tej strony tego "kołeczka" blokującego niż powinien. Mało tego zaczął się kręcić w drugą stronę :D :D po chwili mu przeszło znaczy nie kręcił się już w drugą stronę ale opierał na blokadzie. Rozkręciłem deskę przeciągnąłem nad blokadą i kręci się w dobrą stronę ale czasem ma takie przypadłości. Że stoję sobie na jałowym dodam lekko gazu a on sobie faluje zatrzymuje się na ok 500obrotach spada w okolice 0 znów 500 aż nagle spadnie na 0 i dopiero dodanie gazu go wyrywa z tego letargu i to z dużą bezwładnością. Dodam oczywiście, że w tym czasie silniczek sobie chodzi równiutko bez żadnych oznak tego co wykonuje obrotomierz :)

Co do poprzednich dolegliwości które opisywałem to teraz na jałowym po lekkim dodaniu gazu obroty rosną lekko ponad 1000obrotów spadają na ok 600-700 i od razu wracają na te ok 900 bez bujania jak wcześniej i nie zawsze się zdarza to zejście poniżej obrotów jałowych.
Byłem w między czasie u Pana Midowicza i skanowanie wypadło bardzo dobrze nie było się do czego przyczepić poza "troszeczkę zbyt dużą liczbą kroków silniczka krokowego" miał ok 55-58
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [45 2.0 itd] wymiana świec
bioly99 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Sie 24, 2010 22:12
borek88
Brak nowych postów [416 1,6 16V 97r+ LPG] Wymiana świec
gringo_on Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pią Lis 19, 2010 18:02
snake0908
Brak nowych postów [ 45b 2000r ]Wymiana świec....?
August Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Sob Cze 13, 2009 08:12
August
Brak nowych postów [R416] Wymiana świec
kris88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Paź 31, 2007 23:45
blue827
Brak nowych postów [R45] Wymiana świec żarowych
karooo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Czw Lis 04, 2010 19:39
Jugol



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink