Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nowe rurki odmy, zamienniki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nowe rurki odmy, zamienniki
Autor Wiadomość
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 22:33   [R75] Nowe rurki odmy, zamienniki
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Chciałbym wymienić u siebie rurki odmy bo mam trochę połamane. W sklepie za jeden komplet powiedzieli mi 150zł. Dla mnie to za dużo.
Może macie pomysły coś taniej. Jakoś dorobić. Skołować skądś :mrgreen:
Nie jestem pewien ale kiedyś chyba ktoś na forum wspomniał że można kupić rurki z metra cięte do pneumatyki do samochodów ciężarowych czy coś takiego?
Bo gniazd (tych czerwonych co się wtyka) to pewnie nie ma siły aby wymienić.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 22:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 22:57   

Alex_Tom napisał/a:
Nie jestem pewien ale kiedyś chyba ktoś na forum wspomniał że można kupić rurki z metra cięte do pneumatyki do samochodów ciężarowych czy coś takiego?

no tak też można. Zdaje się że tak ma SeniorA o ile się nie mylę.
Ale ja mam jeszcze jedno wyjście:
Jeśli Twoje rurki są w całości w miejscach "wchodzenia" w pokrywy zaworów i do kolektora to je obetnij tak żeby zostały Ci końcówki z 5-7cm. Potem dokup z metra cięte przewody gumowe powlekane taką "nitką" o średnicy takiej żeby weszły na obcięte oryginalne odmy. dokup trójnik żeby pasował to nowych rurek i po sprawie. Ja tak mam u siebie zrobione i jest wszystko git. nawet takie rurki mogą być lepsze bo mają dodatkową osłonę(tą powlekaną nitką)która w jakimś tam stopniu może pomóc w nie zamarzaniu odmy zimą.
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 08:21   

Mam u siebie dorobioną odmę. Zrobiłem to z przewodów tekalana (np. http://star-hurt.pl/old/i..._id=23&cat=426) oraz szybkozłączek (trójniki). Wygina się je poprzez rozgrzanie np opalarką (nie jest to łatwe ale idzie to zrobić).
Plusy:
1. Bardzo łatwo zdemontować i wyczyścić w miarę potrzeby
2. Niski koszt.

Acha, te czerwone plastikowe elementy można wyjąć. Trzeba np. kluczem 13, 14 docisnąć ten plastik w kierunku do silnika, pociągnąć za rurkę odmy, powinna wyjść bez problemu. Potem wyjąć ten plastik. U mnie nie ma z tym problemu.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 13:21   

Alex_Tom, w tym temacie jest trochę informacji http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=61589
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 20:47   

Wszystko ciekawe ciekawe.
Też myślałem aby zamontować gumowe przewody, ale najpierw spróbuje poszukać w mieście takich rurek jak u SeniorA, i jak nie znajdę to wtedy gumowe. Może bym od razu separator założył.

SeniorA, powiedz mi tylko jeszcze czy te gniazda co są w pokrywach głowic czy przepustnicy też wymieniałeś aby zamontować te "inne" rurki ?
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 20:59   

Cytat:
Też myślałem aby zamontować gumowe przewody, ale najpierw spróbuje poszukać w mieście takich rurek jak u SeniorA, i jak nie znajdę to wtedy gumowe. Może bym od razu separator założył.


Popularne rurki do układów powietrznych są wykonane z poliamidu. W pompce sprzęgła jest właśnie taki przewód. Jak będziesz szukał to wybierz te bardziej miękkie np. wykonane z poliamidu PA33. W pompce są z PA66 i są bardzo sztywne - ciężko je wygiąć przy pomocy opalarki (próbowałem).
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 21:02   

No dobra. A tak ogólnie to bardzo jest ważne żeby dobrać te rurki nie za miękkie nie za twarde?
Np. podciśnienie może je zassać i ścieśnić, czy jak?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 08:39   

Cytat:
czy te gniazda co są w pokrywach głowic czy przepustnicy też wymieniałeś aby zamontować te "inne" rurki ?
nie wymieniałem , średnica zewnętrzna rurek jest dopasowana do tych gniazd/zatrzasków. Ja zrobiłem z przewodu '' tekalan'' poliamid PA 12.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 00:12   

Już po. Jak coś to kupiłem z metra rurki tekalan. Wyginałem je opalarką. Nie za fajnie ale szło. Najgorzej było z tą grubą odmą co idzie z pod kolektora od strony silniczków VIS do trójnika. Bo ogromny zakręt i się łamało na zgięciach ale jako tako poszło.
Stare rurki miały takie wypuklenie na końcówkach co wchodziły do gniazd a na tych jest tak o bez niczego ale mam nadzieję, że nie powypadają z tych gniazd.
Jak coś to polecam.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 17:08   

Alex_Tom napisał/a:
Stare rurki miały takie wypuklenie na końcówkach co wchodziły do gniazd
można założyć ciasno piereścienie z grubszego przewodu w odległości 2 cm od końca.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Zatrzask od rurki odpowietrzającej odmy.
bibson3 Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Mar 03, 2013 20:39
automechanik
Brak nowych postów [R75] nie podłączone rurki od IAC
czort Rover serii 75, MG ZT 0 Sro Gru 23, 2015 18:44
czort
Brak nowych postów [R75] Rurki od chłodniczki oleju
marek501 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Wrz 12, 2017 22:38
marek501
Brak nowych postów [R-75] Dorobienie rurki do skrzyni JF506E
janio Rover serii 75, MG ZT 10 Sob Cze 06, 2015 15:09
janio
Brak nowych postów [r75]Dziwne rurki po wizycie w serwisie.
sebol11 Rover serii 75, MG ZT 12 Czw Wrz 27, 2012 11:57
sebol11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink