Forum Klubu ROVERki.pl :: [ROVER 75] Proszę oceńcie ten samochód - Gniezno
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ROVER 75] Proszę oceńcie ten samochód - Gniezno
Autor Wiadomość
szuwi 



Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 8



Wysłany: Sro Cze 20, 2012 17:39   [ROVER 75] Proszę oceńcie ten samochód - Gniezno

Pierwszy post... :-)
Cóż, nastawiałem się na Saaba 9-3, ale kiedy porównałem go z Roverem 75 to choć sabik wciąż jest fantastyczny, to jednak rowerek wygląda jak z najwyższej półki... z uwagi na fakt, że kosztuje faktycznie niewiele więcej, zaczynam przerzucanie ogłoszeń.

mam dwa wymogi:
- kobiecy - auto musi być w kolorze srebrnym
- mniej kobiecy - skrzynia automat

z rzeczy na Allegro mój wzrok przykuł:
http://otomoto.pl/rover-7...-C24368381.html

czy był już tu omawiany, może ktoś bezpośrednio go już oglądał? Cenowo jest to w sumie max, na jaki mnie stać (i tak trzeba doliczyć rejestrację itp)

pozdrawiam i liczę na jakieś wskazówki
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 20, 2012 17:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 20, 2012 19:39   

10 głośników, nie sadze, przecież max było montowane 8 + subwoofer, dziwne przetarcia na poduszce kierowcy i urwana uszczelka drzwi kierowcy. Raczej komputera to on nie ma, nie widzę przycisku.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Sro Cze 20, 2012 19:40   

Wygląda ciekawie, w opisie też czarów dużo nie ma (ale kompa i 10 głosników tak jak zauważyłprzedmówca nie ma),tylko ten przebieg stosunkowo niski, a jeśli taki by był faktycznie to ok. Lewa strona zderzaka trochę niespasowana, musiałbyś dokładniej się przyjżeć .Na tylnim albo światło się odbija albo troszkę ryśnięty. Tak poza tym ciężko się przyczepić w takiej cenie. A po tym co widać z tyłu gość tylko francuzami handluje. Jeśli masz niedaleko możesz podjechać . Co do uszczelki to chyba standard - ja miałem identycznie - koszt używki 50 zł, wymienisz sam.
 
 
szuwi 



Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 8



Wysłany: Sro Cze 20, 2012 19:50   

No do Gniezna to niestety kawałek mam, więc póki co sonduję czy w ogóle warto. Dziękuję za dotychczasowe uwagi i jeszcze pytanie o deskę z włącznikami poniżej klimatyzacji - wajcha zasłania ilość guzików, ale wygląda, że ma tylko dwa, czyli zgodnie z opisem na forum wyposażenie to jedynie tempomat (bo na kierownicy jest sterowanie) i kontrola trakcji? trochę szkoda braku dodatkowych udogodnień...

a propos komputera - też jest nad czym ubolewać w kontekście jego prawdopodobnego braku?

p.s. czy fakt umytego silnika (a przecież ten aż błyszczy) może wskazywać na jakieś machlojki?
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 20, 2012 20:05   

Komputer pokładowy powinien być (uruchamia się go dzyndzlem od kasowania dziennego przebiegu kilometrów) nie ma jedynie górnego wyświetlacza ale tak samo na tym małym dolnym można uzyskać te same informacje co na tym większym.

Cytat:
pytanie o deskę z włącznikami poniżej klimatyzacji - wajcha zasłania ilość guzików, ale wygląda, że ma tylko dwa,


gdzie widzisz te dwa guziki bo ja widzę tylko jeden od tempomatu umieszczony centralnie.
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 20, 2012 20:33   

w tym samochodzie tempomat działa w taki sposób, że najpierw przyciskasz guzik koło lewarka, zapala się zielone światełko w przycisku i dopiero w taki sposób uruchamiasz sterownie tempomatem. Jak to zrobiłeś, przy np. 80 km/h wciskasz na kierownicy SET i samochodzik jedzie sobie sam :mrgreen: jak naciśniesz pedał hamulca bądź gazu, tracisz ustaloną prędkość lecz jak chcesz do niej powrócić wciskasz tylko RES i samochód sam zwalnia bądź przyspiesza. Nie posiada ten samochód kontroli trakcji
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
szuwi 



Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 8



Wysłany: Sro Cze 20, 2012 20:44   

Faktycznie, chyba jest tylko przycisk tempomatu. Skoro już wiadomo jak działa, to jeszcze prosiłbym o krótką instrukcję automatu. Obecnie jeżdżę 21-letnm Volvo z nietypowym dziś Variomaticem - pozwala na zdjęcie nogi z gazu np. na światłach bez konieczności manipulowania wajchą od skrzyni, co w innych automatach podobno nie jest możliwe (albo trzeba tam wciskać hamulec - do końca nie wiem)
czy tryby sportowy, zimowy można przełączać w trakcie jazdy, czy jedynie przed ruszeniem?
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 20, 2012 20:49   

przeczytaj to http://forum.roverki.eu/v...t=jatco&start=0

co do sportu to możesz w każdej chwili przełączać i tak samo z trybem zimowym
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Cze 21, 2012 11:08   

świateł przeciwmgłowych też niema , chyba że miał na myśli tylne.No ale jakie wyposażenie taka cena.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
pazdzi0h 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Czw Cze 21, 2012 15:35   

2002r i blenda po lifcie oraz brak oznaczen wersji silnikowej na drzwiach?
_________________
"bo gdybym zginął to opiekuj się moją rodziną..."
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Cze 21, 2012 16:19   

pazdzi0h napisał/a:
2002r i blenda po lifcie oraz brak oznaczen wersji silnikowej na drzwiach?
może tak być jak nr Vin jest powyżej 218711
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Czw Cze 21, 2012 22:28   

SeniorA napisał/a:
pazdzi0h napisał/a:
2002r i blenda po lifcie oraz brak oznaczen wersji silnikowej na drzwiach?
może tak być jak nr Vin jest powyżej 218711

ale jak poliftowy to otwieranie maski pod maską powinno być bo przed liftem był dzyndzel w grilu, czy sie myle i po lifcie było tak i tak??
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Pią Cze 22, 2012 13:30   

szuwi, to Ty jeszcze nie wiesz, że samochody z Gniezna należy omijać szerokim łukiem ? Proponuję odpuścić sobie auta z Gniezna i szukać gdzieś indziej, bo Gniezno to jedno z zagłębi szrotów i przeszczepów ;)
 
 
 
szuwi 



Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 8



Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 09:04   

Tym razem prośba o rzucenie okiem na Roverka z rocznika 2002. Wg opisu forum, samochody z tego rocznika powinny mieć znaczek rovera na już blendzie, a nie na samym bagażniku ?? ?

i pytanko odnośnie tego elementu na górze tylnej szyby - czy to jakiś czujnik deszczu? Na przedniej tego nie ma, a samo auto ma nie posiadać automatycznej tylnej rolety
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 09:50   

a jakiś link do ogłoszenia ?

Nie wiem o jaki element na górze tylnej szyby chodzi, ale jeśli o ten prostokątny to jest trzecie światło stop, czujników deszczu nie ma z tyłu...

Jeśli nie ma oznaczeń na drzwiach to blenda powinna być nowsza a jeśli są oznaczenia to blenda stara, lub sprawdzić po VINie od tego numeru 1D218712 występował nowy typ blendy.

edit:

W sumie teraz lepiej się przyglądnąłem i na drzwiach nie ma oznaczenia również na tylnych drzwiach w rogu nie ma emblematu czyli wskazywałoby to że blenda powinna być nowsza...
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
szuwi 



Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 8



Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 10:21   

Ogłoszenia jako takiego brak, po prostu mam zdjęcia auta na sprzedaż
co do nr VIN to kończy się na 2D252038 więc znaczek chyba powinien być na blendzie. Z historii auta wiem, że wymieniany był w nim silnik, ale nie powinno to mieć chyba znaczenia

Tak - masz racje - to przy szybie to widocznie znak stopu

i jeszcze link do fotki od przodu:
http://www.iv.pl/images/25048203130678771436.jpg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [ROVER 45] Proszę oceńcie ten samochód
pawelbn89 Chcę kupić ROVERka 1 Sob Sty 16, 2016 12:50
sknerko
Brak nowych postów Rover 75 proszę oceńcie ten samochód
Wacek300 Chcę kupić ROVERka 6 Czw Mar 06, 2014 20:36
sash997
Brak nowych postów ROVER 75] Proszę oceńcie ten samochód
ylid Chcę kupić ROVERka 3 Pon Lut 10, 2014 11:39
rafalmis1
Brak nowych postów [ROVER 25] Proszę oceńcie ten samochód
oldsoul Chcę kupić ROVERka 2 Nie Lip 21, 2013 18:57
Julek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink