Forum Klubu ROVERki.pl :: [Land Rover] nie odpala.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: tronsek
Wto Lip 10, 2012 22:27
[Land Rover] nie odpala.
Autor Wiadomość
Baska73 



Dołączyła: 20 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd: Szczytno



Wysłany: Pon Lip 09, 2012 11:15   [Land Rover] nie odpala.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

Witam serdecznie. Mam problem z uruchomieniem auta (Freelander 1,8 benzyna 1998 r.). Jechałam w dużą ulewę, po przyjeździe do domu wszystko działało jak trzeba, postawiłam samochód w garażu i na drugi dzień już nie chciał odpalić. Po przekręceniu stacyjki kontrolki się świecą rozrusznik kręci ale nie odpala. Cały czas świeci się po włączeniu stacyjki kontrolka klimy choć nie jest włączona. W garażu jest duża wilgoć i podejrzewam żecoś zawilgotniało. Grzeje farelkiem juz drugi dzień i nie pomaga. Czy ktoś może mi pomóc co mogło sie stać.
Sprawdzony filtr powietrza, suchy, kopułka też sucha i rozdzielacz, rozrusznik kręci kontrolki nie przygasają, tylko świeci się lekko kontrolka od klimy jak jest wyłączona, nie ma też prądu na cewce i pompie paliwa, bezpieczniki całe ale na tym od pompy paliwa nie ma prądu. Znajomy mówi że mógł polecieć czujnik położenia wału. Poradzcie coś.
Ostatnio zmieniony przez Baska73 Pon Lip 09, 2012 23:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 09, 2012 11:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lip 09, 2012 12:17   

Jak duża to była ulewa ??
Zajrzyj do obudowy filtra powietrza czy jest tam wilgoć.
Odłącz i podłącz na nowo akumulator i zobacz czy jest odpowiednio naładowany.
Sprawdź tez z boku silnika czy nie dostała się czasem wilgoć do kopułki.
Możesz ją zdjąć i potraktować suszarką do włosów (Byle nie za blisko !! )
Jak kręcisz stacyjka słychać prace rozrusznika ?? .
Co się wtedy dzieje, kontrolki przygasają ??
Słychać że coś chce obrócić silnikiem ??
Sprawdzałaś bezpieczniki w puszce pod maską ??
 
 
nooner 



Dołączył: 11 Cze 2012
Posty: 7



Wysłany: Pią Lip 27, 2012 16:34   

Witam,

sprawdziłbym czy pompa pracuje oraz czy podaje paliwo... U mnie padł uszczelniacz/oring na filtrze paliwa i teoretycznie pompa się odzywała, jednak odpalić się nie dało:)

nie doczytałem, że pompa nie pracuje, rozpiąłbym wiązkę kolo akumulatora i popsikał jakimś kontaktem. Druga sprawa, że warto byłoby sprawdzić czy nie zaśniedziała kostka od czujnika pol. walu. Przed tymi operacjami radze zdjąć minusową klemę... tak na wszelki...
 
 
joyeek 



Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 1



Wysłany: Pon Paź 01, 2012 22:58   Re: [Land Rover] nie odpala.

Baska73 napisał/a:
Witam serdecznie. Mam problem z uruchomieniem auta (Freelander 1,8 benzyna 1998 r.). Jechałam w dużą ulewę, po przyjeździe do domu wszystko działało jak trzeba, postawiłam samochód w garażu i na drugi dzień już nie chciał odpalić. Po przekręceniu stacyjki kontrolki się świecą rozrusznik kręci ale nie odpala. Cały czas świeci się po włączeniu stacyjki kontrolka klimy choć nie jest włączona. W garażu jest duża wilgoć i podejrzewam żecoś zawilgotniało. Grzeje farelkiem juz drugi dzień i nie pomaga. Czy ktoś może mi pomóc co mogło sie stać.
Sprawdzony filtr powietrza, suchy, kopułka też sucha i rozdzielacz, rozrusznik kręci kontrolki nie przygasają, tylko świeci się lekko kontrolka od klimy jak jest wyłączona, nie ma też prądu na cewce i pompie paliwa, bezpieczniki całe ale na tym od pompy paliwa nie ma prądu. Znajomy mówi że mógł polecieć czujnik położenia wału. Poradzcie coś.


Witam
Czy wiadomo już co było przyczyną awarii? U mnie w aucie stało się dokładnie to samo! Tyle że w bezdeszczowy dzień. Objawy są identyczne. Nie ma iskry, pompa się nie włącza, świeci przycisk klimy chociaż nie jest włączona, silniczek krokowy się nie ustawia, dioda od immo gaśnie i co ciekawe nie da się zamknąć auta przyciskiem na konsoli środkowej. Zamyka się jedynie z pilota. Sprawdziłem: palec, kopułkę, bezpieczniki, przekaźniki (chyba wszystkie), czujnik wstrząsowy, czujnik położenia wału. dociskałem różnie kostki itp. już mi brakuje pomysłów. dlatego proszę o jakieś sugestie, szczególnie autora postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Land Rover] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Sty 09, 2011 00:47
kasjopea
Brak nowych postów [Land Rover Freelander 1.8] nie odpala.
Kamko01 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 5 Sro Sie 06, 2014 15:30
zacekpl
Brak nowych postów [Land Rover freelander 1.8] nie odpala
ferdeksuv Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 8 Pon Gru 18, 2017 13:01
ferdeksuv
Brak nowych postów [freelander] Land rover td4 nie odpala [i]
kubak Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 3 Wto Cze 16, 2015 10:57
SyntaX
Brak nowych postów [land rover ]
janusz Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Pon Lut 15, 2016 20:48
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink