Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Brak mocy - turbina? Co to może być.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Brak mocy - turbina? Co to może być.
Autor Wiadomość
SviRu 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 102
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 19:09   

Sprawdzalem i nie ma dziurek. Jedyne do czego mozna sie przyczepic to to ze na wejsciu tego wezyka (metalowa glowa) do turbiny jest nieco oleju.

Skrecilem tez ciegno o 2mm od zaworu upustowego - przyrostu mocy nie zauwazylem.

Moja turbina nie umie chyba wygenerowac odpowiedniego cisnienia.

Swoja droga ktos napisal ze ten czujnik nie ma wplywu na jazde poniewaz zawor na turbinie jest sterowany mechanicznie a nie elektronicznie.

Wiec czemu po odpieciu wezyka auto jedzie jak bez turbo? Musi byc w takim razie elektronicznie cos sterowane.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 19:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 21:50   

SviRu, a sprawdzałeś sam intercooler? Może on jest nieszczelny?
 
 
SviRu 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 102
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 02:29   

Cisnienie przed Intercoolerem i za intercoolerem jest bardzo podobne (tetowane reka poprzez zatykanie wylotu) wiec wnioskuje ze on chyba nie jest dziurawy :) .
 
 
alter6 




Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 101

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 22:54   

Witam SviRu czy może jesteś z Wrocławia jakiej dzielnicy?? bo znam gościa co regeneruje turbo i zna się na nich dobrze wiec powinien się określić czy to turbo czy nie. Miałem podobny problem co i Ty nawet pisałeś do mnie. U mnie doraźnie pomogło przeczyszczenie intercoolera ale problem powrócił. Brak mocy sam muszę do tego gościa podjechać żeby mi sprawdził turbo boo mam na nim olej ale ubytku nie zauważyłem z silnika jedyne co mi spierdziela to z wspomagania olej i chyba przez ten wąż co idzie kolo turbo bo jest cały zarzygany i tym samym cala turbinę ochlapaną mam
 
 
snikers86
[Usunięty]






Wysłany: Sro Maj 12, 2010 00:12   

Witam . Mam ten sam problem identyczne objawy. Wymieniłem gruszke przy turbinie i dalej to samo. Pomocy
 
 
damiansz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 272
Skąd: Kraków/Radom



Wysłany: Sob Cze 12, 2010 20:47   

pomocy! mam to samo.. rozwiązał już ktoś może ten problem? bo widzę że jednak trzeba będzie się z nim trochę pobawić..

[ Dodano: Sob Cze 12, 2010 20:13 ]
a i jedna uwaga.. z tego co czytałem różne posty, to praktycznie zawsze ten brak mocy związany jest z wcześniejszym pęknięciem rury od IC. po wymianie rury - brak mocy, tak jakby turbina nie działała.. może to kogoś na coś naprowadzi..

[ Dodano: Sob Cze 12, 2010 20:47 ]
snikers86, SviRu, czy udało Wam się rozwiązać ten problem? czy może posprzedawaliście roverki? bo ja zaczynam się nad tym grubo zastanawiać.. mam go czasami dosyć..
_________________
ach ten roverek.. ciągle trzeba coś przy nim pogrzebać.. :-(
 
 
alter6 




Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 101

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 19:42   

Witam! po dość długim milczeniu, ale sprawa ma się następująco trzeba podejść do tematu, że tak powiem od innej strony od tyłu i zastanowić się tak jak kolega "damiansz" napisał i napomknął większość tego typu braku mocy jest związany z wystrzeleniem lub pęknięciem węża od intercoolera. A jak wiadomo wymiana takowego węża nie ogranicza się tylko do założenia nowego, ale trzeba się zastanowić co było przyczyną takiego zdarzenia. Podaję kilka możliwości - Turbina przecieka i olejem zapycha przeloty i robi się ciśnienie oraz zatyka intercooler, zatkany katalizator co było przyczyną u mnie. Problem został rozwiązany dzięki znajomemu któremu rozleciał się i całkowicie zatkał tłumik. Po tym zdarzeniu postanowiłem przebadać sprawę u siebie i się okazało ze problem w tym tkwił.
A i również polecam podjechać do jakiegoś turbiniarza lub samemu sprawdzić stopień doładowania. Oraz polecam dokładnie przejrzenie i przeczyszczenie całego układu warto!!
A tak przy okazji wkładkę katalizatora można sprzedać u złomiarza cena 60zł - zawsze coś :grin:
poza tematem
ROVER jest wyczesany uwielbiam go !! ROVER
ten brytyjski szpan :lol:

[ Dodano: Pon Cze 14, 2010 19:30 ]
Jak coś więcej się dowiem pozyskam informacji o rozwiązaniu problemu będę uzupełniał

Pozdrawiam :cool:

[ Dodano: Pon Cze 14, 2010 19:42 ]
SviRu może łopatki w turbo już masz wychłostane i temu masz problem z ciśnieniem bo innego wyjścia to już nie widzę. Skoro cały układ szczelny no to musi być wina turbinki ja bym wymienił na używkę albo ściągną tą twoją i obejrzał łopatki ( reperacyjni komplet można kupić w necie można zawsze samemu spróbować zregenerować :mrgreen: )
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 21:27   

alter6 napisał/a:
A tak przy okazji wkładkę katalizatora można sprzedać u złomiarza cena 60zł - zawsze coś :grin:


Brakuje chyb jeszcze 2 u ciebie bo wkład jest warty od 250-350zl :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
damiansz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 272
Skąd: Kraków/Radom



Wysłany: Czw Cze 17, 2010 19:11   

witam,
mi się udało rozwiązać problem.. WTRYSK STERUJĄCY MIAŁEM PADNIĘTY.. WYMIENIŁEM I WSZYSTKO W 100% PIĘKNIE CHODZI ;-)
_________________
ach ten roverek.. ciągle trzeba coś przy nim pogrzebać.. :-(
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Czw Paź 11, 2012 17:09   

I mnie to spotkało .
mam załozony zegar (wpiety trojnik) na przewodzie idacym do czujnika doładowania i przy przyspieszaniu max pokazuje 0,5-0,7bara wiec tez cos za mało .
Czy mozliwe,że spowodowane jest wkreceniem na maxa listwy od westegate ?
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
damiansz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 272
Skąd: Kraków/Radom



Wysłany: Czw Paź 11, 2012 19:54   

opowiedz po kolei.. co robiłeś.. co się stało.. czy po prostu nic nie robiłeś i stracił moc..

jeżeli tak, to najbardziej prawdopodobne przyczyny:
1) nieszczelność na wężach w układzie pomiędzy turbiną, IC a kolektorem dolotowym
2) problem z wtryskiem sterującym
_________________
ach ten roverek.. ciągle trzeba coś przy nim pogrzebać.. :-(
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Czw Paź 11, 2012 20:21   

damiansz napisał/a:
opowiedz po kolei.. co robiłeś.. co się stało.. czy po prostu nic nie robiłeś i stracił moc..

jeżeli tak, to najbardziej prawdopodobne przyczyny:
1) nieszczelność na wężach w układzie pomiędzy turbiną, IC a kolektorem dolotowym
2) problem z wtryskiem sterującym

W sumie to nic nie robilem,tylko zastanawia mnie czemu tak malo pompuje .(chyba ze wskaznik zle pokazuje ,ale watpie )
Przewod wychodzi bezposrednio z turbiny ,pod ktory wpiąłem zegar
Mozliwe ze to wtryskiem ,bowiem od czasu do czasu zaswieca sie check a po odpuszczeniu pedalu gazu monetalnie gasnie.
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Zaolejona turbina, czarny dym, brak mocy...
turbina?? POMOCY nie wiem co robić pomóżcie doświadczeni roverzyści:)
kamilekz22 Rover serii 600, Honda Accord 18 Pią Paź 17, 2008 20:56
Pablocek
Brak nowych postów [R620 SDI] Turbina. Brak Mocy
Baros Rover serii 600, Honda Accord 53 Czw Lis 17, 2011 01:12
karolj
Brak nowych postów [Honda Accord] Turbina po regeneracji i brak mocy
Ali Rover serii 600, Honda Accord 20 Pon Lip 02, 2007 21:21
piter34
Brak nowych postów [R600] Brak mocy
Asmodeusz Rover serii 600, Honda Accord 18 Pią Lip 29, 2011 20:31
woziak
Brak nowych postów [R600] Brak mocy
krychu Rover serii 600, Honda Accord 15 Czw Gru 15, 2011 23:07
davidlive



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink