Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] czujnik hamulca
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] czujnik hamulca
Autor Wiadomość
SzymonK 



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 16
Skąd: Żory

Rover 600

Wysłany: Czw Gru 13, 2012 21:25   [R600] czujnik hamulca
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam,

może ktoś poratuje mnie radą co dalej robić :(

mój roverek ma problem z czujnikiem hamulca. Objaw był podobny jak opisano to w innych wątkach, brak mocy spadające obroty. Dodatkowo silnik nie zgasł po przekręceniu kluczyka. Zawiozłem do warsztatu, mechanik przeczyścił styki i problem ustał. Na miesiąc.

Za drugim razem czyszczenie nie pomogło. Problem nie gasnącego silnika wyeliminowano (coś zaworem pompy, zdaje się). Ale problemu spadku obrotów nie udaje się niestety usunąć. Samochód był sprawdzony na komputerze i diagnoza jest taka, że "cały czas jest sygnał hamulca, więc odcinane jest paliwo". Mechanik zalecił zakup nowego czujnika. Nowy jest nie do dostania, Tomateam nie ma na stanie i ich dostawca też nie ma (dzwoniłem). Kupiłem używany na allegro ale efekt jest taki sam.

I teraz jest w kropce, czy mój czujnik jest uszkodzony i używka też? A może problem leży gdzie indziej? Kupować następną używkę, szukać nówki?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 13, 2012 21:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 13, 2012 22:00   

ominąć czujnik na krótko, opis jest na forum
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Czw Gru 13, 2012 23:12   

Jest też na forum sposób jak sprawdzić czujnik, poszukaj. Dwa wadliwe to się zdarza, ale już trzeba się zastanowić nad czymś innym, bo to już podstawa do podejrzenia.

Czujnik, utrzymuj obroty na około 2,5tys, potem cały czas trzymając takie obroty naciśnij hamulec, po kilku sekundach obroty mają spaść na tysiąc, puszczając hamulec mają wrócić na 2,5, jeśli tak jest to czujnik sprawny.
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
SzymonK 



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 16
Skąd: Żory

Rover 600

  Wysłany: Czw Sty 03, 2013 11:23   

Elektryk przemierzył czujnik i stwierdził że dobry.

kruszan napisał/a:

Czujnik, utrzymuj obroty na około 2,5tys, potem cały czas trzymając takie obroty naciśnij hamulec, po kilku sekundach obroty mają spaść na tysiąc, puszczając hamulec mają wrócić na 2,5, jeśli tak jest to czujnik sprawny.


Jeśli już uda mi się wyciągnąć go na 2,5 tys. (po kilkukrotnym dociśnięciu gazu do dechy załapuje), to wciśnięcie hamulca nie powoduje spadku obrotów.
Tylko o czym to świadczy w mojej sytuacji, skoro w ogóle trudno wejść na takie obroty :(
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Czw Sty 03, 2013 11:30   

No z całą pewnością nie powinieneś kilka razy dociskać gaz aby na obroty wejść... może filterek zapchany już paliwa i problemy z przepływem? Od tego trzeba zacząć, że nie dostaje tyle ile potrzebuje paliwa, skoro nie działa prawidłowo, lub jest inna przyczyna.
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
SzymonK 



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 16
Skąd: Żory

Rover 600

Wysłany: Czw Sty 03, 2013 12:28   

kruszan napisał/a:
No z całą pewnością nie powinieneś kilka razy dociskać gaz aby na obroty wejść...


w sensie że mogę coś zepsuć :-| , czy że samochód nie powinien się tak zachowywać?
Czy w ogóle w moich warunkach ten test coś mi powie, skoro nie jestem w stanie wejść na 2,5 tys. bez kombinacji

kruszan napisał/a:
może filterek zapchany już paliwa i problemy z przepływem? Od tego trzeba zacząć, że nie dostaje tyle ile potrzebuje paliwa, skoro nie działa prawidłowo, lub jest inna przyczyna.


od wymiany filtra minęło 4 miesiące i 2,5 tys. km - niewiele. Czy ja to mogę jakoś zweryfikować inaczej niż wymieniając filtr?

--
Podczas manipulacji przy czujniku popsułem bardziej. Nie zapalają się wszystkie diody na desce, nie palą świece i silnik nie odpala. Nie ma brzęczenia pod maską po przekręceniu kluczyka. Na razie sprawdziłem bezpieczniki pod maską i wszystkie są dobre. Czy w moim modelu są jeszcze bezpieczniki w kabinie?

Porażka :oops:
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 03, 2013 13:12   

http://forum.roverki.eu/v...B1+bezpieczniki
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 03, 2013 13:18   

SzymonK napisał/a:
Nie ma brzęczenia pod maską po przekręceniu kluczyka.
Brak zasilania na pompę i dlatego właśnie nie palą świece. Jak bezpieczniki dobre to sprawdź przekaźnik.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Czw Sty 03, 2013 13:23   

Do sprawdzenia wiązka, bezpieczniki i przekaźniki, popsułeś przez czujnik czyli zrobiłeś jakieś zwarcie mamy rozumieć?

sprawdź to co zostało już napisane, nic nie uszkodzisz kilka razy naciskając ale uniemożliwia to wykonanie poprawne testu, gdzieś jest problem skoro tak się dzieje, musisz to bardziej opisać, wciskasz pedał po odpaleniu i co? obroty stoją w miejscu?
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
SzymonK 



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 16
Skąd: Żory

Rover 600

Wysłany: Czw Sty 03, 2013 15:30   

Bezpiecznik pompy w skrzynce w kabinie, wymieniony i odpala.

[ Dodano: Czw Sty 03, 2013 15:30 ]
Chyba mam ślad - nie ma problemu z obrotami przy wyłączonych światłach. Po naciśnięciu hamulca spada na 1000. Ja wszystkie testy wykonywałem jeżdżąc po okolicy, przy włączonych światłach!

Idąc tym tropem znalazłem pękniętą kostkę w lewym reflektorze, wymienię ją i zobaczę czy pomogło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Problem z elektroniką, czujnik pedału hamulca
daniel18men Rover serii 600, Honda Accord 10 Pon Sty 17, 2011 16:54
daniel18men
Brak nowych postów [R600] Twardy pedał hamulca
mhr Rover serii 600, Honda Accord 4 Pią Lut 13, 2009 16:11
mhr
Brak nowych postów [r600 sdi] czujnik polozenia walu - ckp
R.E.D. Rover serii 600, Honda Accord 2 Sro Sie 31, 2011 20:29
R.E.D.
Brak nowych postów [R600] Czujnik temperatury paliwa?
karino Rover serii 600, Honda Accord 1 Nie Paź 03, 2010 15:30
berserker8888
Brak nowych postów [R600] Czujnik temp. oleju
Slepiecc Rover serii 600, Honda Accord 0 Nie Mar 13, 2011 12:23
Slepiecc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink