Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] Pompa wody- problem silnik się gotuje brak nawiewów.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT] Pompa wody- problem silnik się gotuje brak nawiewów.
Autor Wiadomość
shamir94 




Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 5



Wysłany: Nie Sty 13, 2013 17:02   [MG ZT] Pompa wody- problem silnik się gotuje brak nawiewów.
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2004

Witam. Mam problem, ponieważ silnik się gotuje. Nie grzeją nawiewy. Odlączyłem wąż górny od chłodnicy i odpalilem silnik. I z tego co myślę to pompa wody siadła bo powinna być 2 metrowa fontanna. A tu nic. Pompa jest na pasku rozrządu czy gdzieś indziej? Możliwe że pompa oberwała jak były pierwsze mrozy. Bo mechanik zalał w warsztacie wode i na to litr koncentratu. Jak najlepiej sprawdzić czy to pompa czy może termostat? Z góry dziekuje ;)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 13, 2013 17:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Sty 13, 2013 17:09   

shamir94 napisał/a:
Nie grzeją nawiewy.
może być zakamieniona nagrzewnica, brak płynu albo zapowietrzony układ.
shamir94 napisał/a:
Pompa jest na pasku rozrządu czy gdzieś indziej?
na pasku
shamir94 napisał/a:
Jak najlepiej sprawdzić czy to pompa czy może termostat?
sprawdzać po odpaleniu zimnego silnika w jaki sposób nagrzewa się chłodnica , jak termostat się otworzy to chłodnica powinna zrobić się gorąca.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
shamir94 




Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 5



Wysłany: Nie Sty 13, 2013 17:18   

problemy zaczeły się właśnie wtedy gdy stał przymroziło troche i zagotował się pierwszy raz. Wcześniej nawiewy chodziły. Odpowietrzałem go kilka razy i nie wyglądał żeby było powietrze w układzie. Uspokoił się ostatnio. Ale po wymianie sprzęgła wyjechałem z warsztatu i po 7km wskaźnik pokazywał max. temp. Byłem pewny że to termostat, ale jak zdjełem wąż górny od chłodnicy nie pompował wody, więc myślę że to jednak pompa.
 
 
Adsik 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 244



Wysłany: Nie Sty 13, 2013 18:38   

Miałem podobne objawy po kupnie auta. U mnie była to za mała ilość płynu chłodniczego i co za tym idzie zapowietrzony układ. Ciężkie to było do wykrycia, bo nawet stan w zbiorniczku był odpowiedni. Na na Twoim miejscu spuścił bym cały płyn do jakiegoś pojemnika i jeszcze raz zalał układ odpowiednio go odpowietrzając. Ja właśnie mam taki plan gdy już nadejdzie wiosna.

@Edit.

Aha, dodam że po uzupełnieniu i jako takim odpowietrzeniu silnik przestał się grzać, ciecz zaczęła krążyć w obiegu, ogrzewanie grzeje. Tylko tyle że czasem jak jadę bez radia to słychać jakieś dziwięki wody, czyli jest jeszcze jakiś brak. Ale ostatnio są już minimalne i ubyło w zbiorniczku delikatnie płynu.

I pytanie dla fachowców, czy jest możliwość by układ sam się do konca odpowietrzył, jeśli zostało tam bardzo mało powietrza?
_________________
:)
 
 
shamir94 




Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 5



Wysłany: Nie Sty 13, 2013 19:59   

Woda była zlewana z 3-4 razy i nalewana. Odpowietrzany tez był. Ostatnio jak wyjechałem od mechanika po wymianie sprzęgła nagle wysiadły nawiewy i zagotował się. Myśleliśmy że to wina termostatu. ale na krótkim obiegu i tak byłyby nawiewy. I zimno jest i nie gotowałby się. Więc w 99% to wina pompy wody. Płyn był bo przed wyjazdem sprawdzialiśmy. Zostało go rozebrać i szukać. Bo po zdjęciu węża i odpaleniu powinna być fontanna. A tu nic, nawet woda z węża nie wypływała... A wlaliśmy po zdjęciu węza okolo 3-4 litry wody. W sumie nawiewy nie chodziły z taką mocą jak na początku, o połowe słabiej grzały.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Sty 13, 2013 20:22   

shamir94 napisał/a:
Więc w 99% to wina pompy wody
zdarza się tak np. tutaj tak było http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=42261
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Termostat, pompa wody, HGF - gotuje się woda
reniatka266 Rover serii 75, MG ZT 86 Wto Gru 27, 2011 16:22
Markzo
Brak nowych postów [R75]Pompa Wody? Brak chłodzenia! Pomóżcie bo już zgłupiałem
michal9o90 Rover serii 75, MG ZT 20 Nie Wrz 08, 2013 23:52
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Problem z dmuchawą nawiewów
staniapl Rover serii 75, MG ZT 11 Pon Cze 19, 2017 22:47
marek501
Brak nowych postów [R75] Pompa wody
adamlaziska Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Paź 20, 2009 20:03
apples
Brak nowych postów [R75] Pompa wody
Binek84 Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Paź 21, 2010 10:19
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink