Forum Klubu ROVERki.pl :: [ROVER 618i]Kilka problemów po zakupie...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Adrian
Pon Cze 25, 2012 18:27
[ROVER 618i]Kilka problemów po zakupie...
Autor Wiadomość
Mariusz27 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 116

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 13, 2013 21:37   

Kolego skąd jesteś? Może chcesz sprzedać to auto? Mam takie samo rozbite:(
Miałem podobny problem jak Ty na zimnym silniku gasł obroty falowaly. EGR wyczyściłem choc nie był mocno brudny i nie to samo auto. Jak chcesz moge Ci wysłać instrukcje hondy Accord (to samo co 618Si). Ja z instrukcją w ręku i kluczami sam wymieniłem rozrząd bo mechanik powiedział że mi nie wymieni bo są 2 paski rozrządu i nigdy tego nie robil. He he
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 13, 2013 21:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
p.h. 



Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 24



Wysłany: Pią Sty 18, 2013 15:40   

sprawa wygląda następująco.pojechałem do kolejnego mechanika ten po 2 dniach wpadł na to ze to czujnik temperatury.wymienil.zaplacilem 120!auto chodzilo super jeden dzien. w niedziele rano odpalilem i to samo.teraz zostawilem u mechanika,ktory sie kiedys poddal.trzyma auto od poniedzialku.dzwonilem przed chwila.mowi ze rece opadaja.postawil dwóch mechanikow w tym jednego elektryka i bezskutecznie jak narazie.jak nie to jutro mi odda.zawor chwilowo zaslepil,ale dalej gasl.mam tylko jedno pytanie jestem z miejscowosci RADOMSKO.prosze tylko o pomoc.gdzie jest jakis mechanik,warsztat,itd w okolicy,gdzie zlokalizuja mi co temu autu dolega.?moze byc w innym miescie nawet dalej,łódź,katowice,cokolwiek.tak zebym pojechal i ktos mi to w koncu powie.naprawde rece opadaja po calosci.w życiu nie mialem takiego przypadku.P O M O C Y!

p.s.narazie znalazlem cos takiego.ktos cos wie??
http://www.roverserwis.com.pl/?page_id=2
 
 
19bizon08 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 76
Skąd: okolice Szczercowa



Wysłany: Pią Sty 18, 2013 18:12   

Panowie, gdzie w roverku 620sdi znajdują się bezpieczniki wewnątrz auta ??
 
 
p.h. 



Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 24



Wysłany: Pon Sty 21, 2013 16:03   

po tyg.mechanik oddaje mi nie naprawione auto z pekniete szyba,he.ręce opadają.ma ktos szybke na sprzedaż??zapraszam na priv.gosc z łodzi widze ze ma nie pochleben opinie,ale znalazlem goscia w dabrowie górniczej polecanego przez was.czekam na maila czy sie podlaczy do mojego
 
 
19bizon08 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 76
Skąd: okolice Szczercowa



Wysłany: Pon Sty 21, 2013 19:00   

ph - Czujnik tepm. sam byś sobie kupił i wymienił. Koszt jakieś 40 zł, czas wymiany jakieś 10min :D
 
 
p.h. 



Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 24



Wysłany: Sro Sty 23, 2013 11:12   

który nie miał nic wspólnego a jak było tak jest plus szyba do wymiany.

[ Dodano: Sro Sty 23, 2013 11:12 ]
lódz odpada,jak piszecie ceny z kosmosu.dabrowa górnicza również,gdyz facet własnie napisal maila Z całą pewnością nie potwierdzę Panu że wykonamy diagnostykę
tego silnika.
W spisie testerów tego pojazdu nie mam
. , i nie mam co ryzykowac przyjazdu do niego.moze mi ktos w koncu pomóc???zjeździlem całe radomsko,teraz prosze cała Polske.masakra
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Sty 23, 2013 17:58   

Jedź na diagnostykę silnika do aso hondy.
To ich silnik, więc bez problemu sie podłączą.
Za same podłączenie nie skasują kosmicznie.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
p.h. 



Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 24



Wysłany: Czw Sty 24, 2013 12:05   

wczoraj znalazłem chłopa kilka km od radomska.podobno połaczy sie z każdym autem.pojechałem i pokazał mi ze z tym roverem również,ale nie koniecznie wszystko wykaze bo to stare auto i ma ubogi komputer.potem spytal jakie objawy i na slepo strzelil ze to pompa paliwa(??????)ale jak co to auto zostawic na jeden dzien i sprawdzi dokladnie.nie che kolejnemu zostawiac zeby sobie wymienil cos co nie ma nic wspolnego z awaria.teraz takie dla mnie dosc trudne pytania.z moich informacji wynika juz ze tego rovera zdiagnozuje na 4 sposoby.
1.kod migowy(juz zdiagnozowane.bład nr 12,zawór egr)naprawa i sprawdzenie nie pomoglo
2.diagnostyka komputerowa w warsztacie mechanicznym.(jeszcze takiego nie znalazlem,zobaczymy jutro)
3.diagnostyka w salonie rovera tym testbookiem,czy jak tam
4.diagnostyka w aso hondy
pytanie brzmi,ktora diagnoza powie mi najwiecej???gdzie powinienem sie udac od razu jak jutro facet nic nie wymysli.czy wszystkie 4 maja swoje plusy i minusy??czy kazda sie czyms rózni??czy to te same diagnozy tylko innym urzadzeniem?kgdzie bedzie najpewniejsza,najskuteczniejsza,najbardziej trafna???

p.s.dzisiaj do odebrania roverek z nowa szyba zniszczona u ostatniego mechanika.koszt 450pln z montazem.ogolnie juz wtopilem ok.1500 bez sensu.
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Sty 24, 2013 18:51   

W Hondzie, bo hondowski silnik, a ty masz problemy tylko z silnikiem.
Serwis rovera i testbook nic nie zdzialają.

Daj sobie spokój z panem Stasiem z testerem z allegro w dłoni.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
p.h. 



Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 24



Wysłany: Czw Sty 24, 2013 23:47   

to cie kolego zaskocze bo dzwonilem dzisiaj do serwisu hondy w czestochowie i facet mi powiedzial tak.co z tego ze tu jest silnik hondy jak trzeba miec komputer do rovera i ze u nich nie ma szans sie polaczyc.powiedzial równiez ze jezeli ktos zostawil starego kompa do rovera to sie podlaczy jak nie to w calej polsce odpada.powiedzial ze wszystkie aso hondy maja takie komputery jak wczestochowie(przynajmniej podobne)
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sty 25, 2013 07:28   

No to Cie okłamał.
Interfejs diagnostyczny jest identyczny jak w accord cc/ce7.
Osobiście korzystałem z aso, a mam dokładnie ten sam model co Ty.
Pełna diagnostyka silnika została przeprowadzona. Komp doskonale radził sobie również z SRS. Z abs miał lekki problem.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
p.h. 



Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 24



Wysłany: Sob Sty 26, 2013 11:15   

po podpisie wnioskuje ze jestes ze szczecina?tam byłes w aso??jak tak to podaj jakies namiary.zadzwonie z ciekawosci.zobacze co mi powiedza.drugie pytanie.jezeli kod migowy pokazal jeden bład,to komputer moze pokazac to samo czy cos wiecej?
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Sty 27, 2013 15:00   

p.h. napisał/a:
po podpisie wnioskuje ze jestes ze szczecina?tam byłes w aso??jak tak to podaj jakies namiary.zadzwonie z ciekawosci.zobacze co mi powiedza.

http://www.google.pl/#hl=...iw=1440&bih=720
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
p.h. 



Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 24



Wysłany: Wto Sty 29, 2013 15:17   

jeszcze tam nie dzwoniłem facet znaleziony w mojej okolicy odczytał mi kodem migowym liste bledów.o dziwo nie wyszedł ani jeden.a auto jak gasło tak gasnie.co to moze oznaczać??wczesniej byl tylko egr.po przeczyszczeniu nie pokazuje zadnego błedu.jezeli migowym nic nie pokazuje to w serwisie równiez nic nie wykarze i dalej trzeba szukac??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Kilka problemów ....
BorysOpole Rover serii 600, Honda Accord 1 Nie Wrz 20, 2009 22:58
filo
Brak nowych postów [R600] - Kilka problemow technicznych
Vader Rover serii 600, Honda Accord 7 Sob Gru 04, 2010 00:31
rami1000
Brak nowych postów [R600] Kilka drobnych problemów
Radio, zegarek, podświetlenie włączników, wentylator, ham. ręczny
Zientas Rover serii 600, Honda Accord 24 Sob Wrz 29, 2007 00:35
ADAM1
Brak nowych postów [R620] Kilka problemów (HGF (?), stukanie, turbina)
rtoip24 Rover serii 600, Honda Accord 5 Wto Mar 10, 2009 23:24
rtoip24
Brak nowych postów [Honda Accord] Problemów kilka do rozwiązania
a właściwie accord '96
wojtekkk Rover serii 600, Honda Accord 6 Sro Mar 17, 2010 22:31
wojtekkk



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink