Forum Klubu ROVERki.pl :: Oplaca celna z chin
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Oplaca celna z chin
Autor Wiadomość
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

  Wysłany: Sob Lut 09, 2013 02:02   Oplaca celna z chin

Chciałem sobie zamówić takie o to urządzenie http://www.dhgate.com/201....html#s2-1-null
Ale nie mogę znaleźć informacji ile zapłacę cła i czy w ogóle zapłacę. Wy czytałem, że jak wartość towaru nie przekracza 150 EUR, to paczka nie będzie oclona i dodatkowo, aby na paczce było napisane, ze jest to prezent.
Jak to jest faktycznie, będę musiał zapłacić clo czy nie, jeżeli tak to ile??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 09, 2013 02:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sob Lut 09, 2013 10:21   

Jeśli na paczce jest zaznaczone że to prezent to możesz uniknąć cła i podatku. Cło to pikuś, gorzej z podatkiem. Jednak jak otworzą paczkę, zobaczą w środku paragon to cło i podatek będzie + mogą być nieprzyjemności.
Co do wartości to kiedyś było kilkanaście dolarów (niewielka kwota w każdym razie). Jak jest teraz to nie wiem ale szczerze wątpię w te 150 euro.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 09, 2013 10:34   

Tak, to wszystko wiem, wiem ze podatek, to 23% ale ile będzie do tego cła?

Powiedzmy, że clo będzie jakieś 4% to średnio będę musiał dopłacić około 100zl podatku z clem. Dobrze rozumie? :-D :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sob Lut 09, 2013 13:13   

Podatek jest od całej wartości towaru łącznie z cłem i przesyłką. Ile to będzie to nie wiem bo nie wiem za ile kupisz to coś.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Sob Lut 09, 2013 22:30   

rafalmis1, kolego akurat mam małe doświadczenie z AutoCom'ami, i to co chcesz kupić omijał bym szerokim łukiem... Mimo iż cena zachęca, to jest to totalny chiński bubel... Widziałem na własne oczy oryginalnego AutoComa w środku, szwedzkiego autocoma - podróbkę, i chińskiego, uwierz mi, że oryginalny i ten podrobiony ze Szwecji były bardzo bardzo podobne, ale ten z Chin był taki fatalnie wykonany jak gdyby robiły/lutowały go dzieci w szopie... o Jakiejkolwiek gwarancji i odsyłaniu też można pomarzyć...

Nie namawiam ale takie cudu to bym się wystrzegał, tak samo jak 95% autocomów z polskiego allegro, nieudolne podróbki, niektóre nawet niepodobne z wyglądu do obiektu który mają imitować, strach pomyśleć co jest w środku... Kilka sztuk widziałem org. w sensie bardzo dobrych podróbek ze Szwecji, bo nie mówimy o org. za 12-15tys.

Mam kogoś kto siedzi w Szwecji na stałe, zajmuje sie autocomami od wielu lat, gwarancja, serwis po gwarancyjny, sprawdzony przez wiele lat w Polsce sprzęt, najnowszy soft 2012.3 + czarny auto com, najnowszy obecnie (nie nieudolna podróbka z Chin) wychodzi w granicach 1000zł, wiem, że to więcej, ale sprzęt pewny, soft najnowszy i gwarancja, a nie wiatr w polu...
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Lut 09, 2013 22:47   

Jeśli przesyłka wraz z kosztem transportu jest poniżej 150 euro to nie zostanie oclona ani opodatkowana.
Lecz jeśli się przyczepią to musisz pokazać dowód zapłaty za to na tą kwotę.

Procedura przy towarach powyżej 150 euro wygląda tak, że zazwyczaj nakładają na to 8% cła a potem jeszcze 23% podatku.

Dlatego czasem bardziej opłaca się wysyłać kilka paczek po kilkanaście sztuk aby każdej wartość była poniżej 150 euro, można trochę zaoszczędzić :wink:
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 10, 2013 12:58   

kruszan, ale czy dla moich domowych potrzeb jest potrzebne porządne oryginalne ?? czy ten chiński nie spełni swojej funkij ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Nie Lut 10, 2013 18:22   

rafalmis1, ja tylko napisałem swoją opinie, po prostu mam trochę z tym kontaktu, sam sobie testowałem taki sprzęt i dlatego napisałem to co się dowiedziałem, mój magik od elektroniki ma wiele kompów różnych i właśnie on mi to pokazywał... nie jestem fachowcem ale ładniej bym to transformatorową lutownicą polutował samemu... chodzi mi o jakość wykonania, potem trwałość, potem ewentualną gwarancję/serwis, którego szukać trudno...

może będzie dobry, może nic się nie stanie, wiadomo cena przyjemna, jeszcze jak cło wyminiesz to już w ogóle :) za podobne pieniądze kupisz chińczyka na allegro, więc przekalkuluj to czy warto się w te Chiny bawić :)
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink