Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] Centralny zamek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] Centralny zamek
Autor Wiadomość
sebakop 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 24
Skąd: mountmellick



  Wysłany: Czw Lut 21, 2008 15:04   [Freelander] Centralny zamek
Typ: TD4 Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

w moim landku coś się poknociło z centralnym w tylnych lewych drzwiach. bardzo ładnie i elegancko je zamyka { przycisk w chodzi do drzwi) lecz jakoś się hadra zawzieła i nie chce go otworzyć z pilota.(przcisk pozostaje w drzwiach) ręcznie klameczką otwierają sie normalnie pozostałe drzwi działają ok . problem jest poważny bo teściowa już dwa razy prawie odchodziła z zewnętrzną klamką w ręku. oczywiście można nie wozić teściowej ale to chyba nie o to chodzi. mogę otwierać recznie ale to i tak duże poświęcenie dla teściowej.

a tak na poważnie to ktoś ma jakis pomysł o co tu chodzi??
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Gru 17, 2010 00:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 21, 2008 15:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Lut 21, 2008 19:45   

Masz ewidentnie uszkodzony zamek do wymiany-bardzo częsta przypadłość :wink:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
sebakop 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 24
Skąd: mountmellick



Wysłany: Pią Lut 22, 2008 22:28   

sprawdzimy i wymienimy. dzięki serdeczne
 
 
gumin00 



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 51
Skąd: Bielawa



Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 09:13   

Witam
od 3 dni mam taką sama przypadłośc ale z zamkiem w drzwiach kierowcy.
Tyle tylko że ich nie mogę zamknąć przyciskiem z konsoli, ale z pilota zamykają się zawsze.
Proszę o informację czyt to jest zamek w samych drzwiach , czy centralka??

Pozdrawiam
_________________
DODGE DURANGO V8 5,7 HEMI lpg
 
 
tedchom 



Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 4



Wysłany: Pią Lut 08, 2013 23:51   

gumin00, Mam podobny problem z freelanderem tylko, że z wszystkimi zamkami. Nie da się zamknąć z konsoli za to otworzyć zawsze. Co było powodem twojego problemu?
 
 
gumin00 



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 51
Skąd: Bielawa



Wysłany: Pon Lut 11, 2013 08:52   

Złośliwie odpowiem, że powodem tej i każdej innej awarii był ----> freelander :lol:
A tak na poważnie, to zamki. Przez 3 i pół roku jak go miałem, to wymieniłem wszystkie 4 szt zamki i trzy elektryczne szyby !! !! nigdy w żadnym aucie nie miałem tylu awarii zamków i szyb.
Zamki są felerne jak diabli, jak miałem trzeci wymienić, to postanowiłem rozebrać wcześniejsze popsute (przecież mechanik jestem ) i wymiękłem :twisted: Okazuje się, że już zatrzaski pękały przy jakiejkolwiek próbie podważenia :evil: a w środku są dwa silniczki modelaskie bardzo delikatne. Aby otworzyć auto muszą zadziałać oba, aby zablokować to już tylko jeden wystarczy. Stąd częściej awaria, że zamyka, ale nie otwiera. Oczywiście silniczki nie są zamienne :evil: a zresztą nie było za bardzo co składać.
Kupiłem w hurcie 4 szt używek aby na przyszłość było :mrgreen:
_________________
DODGE DURANGO V8 5,7 HEMI lpg
 
 
tedchom 



Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 4



Wysłany: Pon Lut 11, 2013 10:44   zamek

Rozumiem tylko że ty miałeś problemy z zamkami a u mnie działa wszystko ale tylko z pilota. Natomiast z konsoli od środka nie mogę zamknąć dżwi. Jedynie kiedy mi ten klawisz działa to w sytuacji jak mam otwarte z pilota tylko moje drzwi to po otwarciu ręcznie nawet wszystkich mogę je zamknąć z konsoli, ale jak otworzę z konsoli to już nie działa zamykanie z niej. i wogóloe po włączeniu zapłonu central otwiera wszystko i tak pozostaje.
 
 
gumin00 



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 51
Skąd: Bielawa



Wysłany: Pon Lut 11, 2013 17:26   

Ja twierdzę, że to wina zamka, w zamku są dwa silniki i kilka czujników i to się załącza w kilku konfiguracjach.

Za którymś razem też miałem anomalie z centralnym, że jakoś z pilota działał, a z przycisku nie, lub odwrotnie ( nie pamiętam ), troszkę cieszyłem się, że to nie zamek w drzwiach, ale z czasem to się rozwinęło do normalnego uszkodzenia, że nie otwierał.

Któryś zamek blokuje się mechanicznie i zamyka, ale nie dopina któregoś czujnika, stąd takie objawy. Jak pamiętam, to przycisk nie do końca się chował w którychś drzwiach i to on padł.

Poczekaj tydzień dwa i padnie :grin:
_________________
DODGE DURANGO V8 5,7 HEMI lpg
 
 
tedchom 



Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 4



Wysłany: Pon Lut 18, 2013 23:30   dzięki

Dzięki śliczne za odpowiedź mam nadzieję że tak właśnie sie stanie a właściwie to niech to działa klientowi jak najdłużej. Już mi koncepcji brakowało bo wsjo ok podłączone a takie cyrki ale mnie uspokoiłeś.
 
 
radzik_1988 



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 2



  Wysłany: Pią Mar 15, 2013 21:14   problem z centralnym zamkiem i szyba kierowcy land rover

Mam problem z centralnym zamkiem. na parkingu walczyłem alarm a po powrocie nie mogłem otworzyć samochodu. Jednak jakoś tam jeden z zamków doskoczył i otworzyłem dzwi pasażera ( samochód po przekladce) okazało się że akumulator byl słaby. Dał radę jeszcze odpalic ale po wielokrottych próbach otworzenia zamka samochód padł. Teraz akumulator jest w porządku , samochód odpala ale zamek nie działa. Pilotem mogę go włączyć ale wyłączyć już nie. Otworzyć samochód mogę jedynie od środka.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Mar 17, 2013 10:14   

Sprawdził bym połączenie kabelków przy wtyczce do CCU.
Tam a boku masz wtyczkę gdzie schodzą się kabelki od zamków.
Któryś z nich (chyba biało niebieski albo cały fioletowy) to masa od drzwi z zamkiem.
Jak tam nie ma styku to właśnie nie otworzysz auta z pilota.
Przerabiałem temat u siebie.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Centralny zamek
Barszczu Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Kwi 08, 2010 21:36
kasjopea
Brak nowych postów [ Freelander 2.0 TDi 99' ] Centralny zamek ?!
Mgr._Murzyn____ Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Sro Lis 02, 2011 16:10
kapral



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink