Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] dziwne zachowanie silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] dziwne zachowanie silnika
Autor Wiadomość
macku667 




Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 32

Rover 25

Wysłany: Pon Lut 11, 2013 07:07   [R25] dziwne zachowanie silnika
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2000

Witam, przeszukałem forum za pomocą opcji "szukaj" i nie spotkałem rzeczy która mnie interesuje. Mianowicie mam problem z moim Roverkiem, silnik czasem wariuje :-| Wygląda to mniej więcej tak, jakby iskra uciekała do masy - lecz w rzeczywistości to nie iskra) Nie jest tak zawsze. ZAZWYCZAJ, gdy zgaszę auto na moment (np. wizyta w sklepie) i ponownie odpale to zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Silnik zaczyna chodzić nie równo, obroty szaleją, samochód na pedał gazu reaguje po 2sekundach przy czym dopiero po chwili zaczyna jechać, bo najpierw 10-20m musi się potoczyć, ahhh zapomniałbym o "głuchych strzałach" z komory silnika które mają miejsce podczas takiego zdarzenia.

Zauważyłem to zaraz po kupnie samochodu, od tego momentu wyczyściłem przepustnice, silniczek krokowy, a wymieniłem: Olej, Filtr oleju, Filtr paliwa, powietrza, rozrząd, pompę wody, obie cewki, kable wysokiego napięcia, świece.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
a jakby akurat się okazał Wrocławianinem to mógłby mi podesłać numer GAWINA? - bo niestety ja mam tylko do jego wspólnika
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 11, 2013 07:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 11, 2013 18:11   

Do sprawdzenia czujnik temp. Opis znajdziesz na forum lub stronie klubowej.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
macku667 




Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 32

Rover 25

Wysłany: Sob Lut 16, 2013 14:42   

Witam, przepraszam za zwłokę, ale nie mam stałego dostępu do neta.

Próbowałem znaleźć w opcji szukaj, ale się nie udało. Byłby ktoś tak dobry i mi pomógł?
 
 
kangaroo69 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 562
Skąd: Lubelszczyzna



Wysłany: Sob Lut 16, 2013 21:01   

macku667 napisał/a:
bo najpierw 10-20m musi się potoczyć, ahhh zapomniałbym o "głuchych strzałach" z komory silnika które mają miejsce podczas takiego zdarzenia.

Kolego, nie masz przypadkiem instalacji gazowej ? Te strzały to,tak mi się wydaje wynik spalania w układzie wydechowym. U mnie przy zbyt ubogiej mieszance gazu, silnik wzbogacał mieszankę benzyny i ta nie spalona pod tłokiem prawdopodobnie spala się w tłumiku. Jutro jeszcze po sondzie sprawdzę to spalanie.
_________________
http://www.ekmoto.pl/KONKURS-a13_0.htm
 
 
macku667 




Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 32

Rover 25

Wysłany: Sob Lut 16, 2013 23:43   

kangaroo69 napisał/a:
macku667 napisał/a:
bo najpierw 10-20m musi się potoczyć, ahhh zapomniałbym o "głuchych strzałach" z komory silnika które mają miejsce podczas takiego zdarzenia.

Kolego, nie masz przypadkiem instalacji gazowej ? Te strzały to,tak mi się wydaje wynik spalania w układzie wydechowym. U mnie przy zbyt ubogiej mieszance gazu, silnik wzbogacał mieszankę benzyny i ta nie spalona pod tłokiem prawdopodobnie spala się w tłumiku. Jutro jeszcze po sondzie sprawdzę to spalanie.


Witam, nie mam instalacji gazowej... staram się tankować wyłącznie na shellu v-powera. No właśnie ja jak mi silnik zaczyna mulić to tak jakby się zalewał.

Dobrze zrozumiałem, "po sondzie" lambdzie? Jeśli tak to ile kosztuje i czy ciężko to zrobić samemu?

Pozdrawiam
 
 
kangaroo69 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 562
Skąd: Lubelszczyzna



Wysłany: Nie Lut 17, 2013 11:50   

Po sondzie - tak :smile: Korzystając z tego opisu :http://www.roverki.pl/porady-nt-eksploatacji/5-faq/60-jak-sprawdzic-sonde-lambda.html możesz sprawdzić jak działa sonda i czy jest sprawna, pomaga ona w doborze dawki paliwa. Jednak na początku jazdy jest ignorowana, więc to trochę nasz problem omija :|
_________________
http://www.ekmoto.pl/KONKURS-a13_0.htm
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 17, 2013 15:24   

macku667 napisał/a:
Próbowałem znaleźć w opcji szukaj, ale się nie udało. Byłby ktoś tak dobry i mi pomógł?

http://www.roverki.pl/por...st-sprawny.html
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
macku667 




Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 32

Rover 25

Wysłany: Nie Lut 17, 2013 15:40   

Ok. dzieki panowie jutro jade do szwagra by wymienić klameczke (narzeczonej drzwi przymarzły i urwała :D ) to sprawdzę sonde i czujnik temperatury. Wydaje się proste do zrobienia. Panowie w razie czego to jaki czujnik/sonde kupić (wiem, wiem allegro, ale tam jest ich mnóstwo, a chciałbym jakiś porządny - sprawdzony)
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 17, 2013 15:43   

Cytat:
Wydaje się proste do zrobienia. Panowie w razie czego to jaki czujnik/sonde kupić (wiem, wiem allegro, ale tam jest ich mnóstwo, a chciałbym jakiś porządny - sprawdzony)

Wpierw to sprawdź, a potem będziemy szukać. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
macku667 




Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 32

Rover 25

Wysłany: Sro Lut 20, 2013 09:22   

Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy podpięcie autka pod kompa pokaże mi błędy sondy/czujnika temp. cieczy?

bo stawiam na sonde, poniewaz mam strasznie duze spalanie w miescie.
Pali mi ok 10l/100km, przy czym dodam ze zaczynam prace od 6, wiec o 5;30 ruchu na miescie nie ma. Koncze o 14, a wiec tez udaje mi sie przemknac bez stania w korkach (oczywiscie czasem sie zdarzy). Nie jezdze szybko (poczekam na wiosne:)), wiec jestem zdzwiony tym spalaniem. + te inne objawy.

dobrze mysle?


panowie jeszcze jedno, zaczal mi dzis wariowac wiatrak w kabinie (od nawiewu). Dziwnie buczal, jakby byl zatarty. Gdzie on sie znajduje i jaki jest do niego dostep by go np. wyczyscic?
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 20, 2013 18:22   

macku667 napisał/a:
Czy podpięcie autka pod kompa pokaże mi błędy sondy/czujnika temp. cieczy?

Powinien.
macku667 napisał/a:
panowie jeszcze jedno, zaczal mi dzis wariowac wiatrak w kabinie (od nawiewu). Dziwnie buczal, jakby byl zatarty. Gdzie on sie znajduje i jaki jest do niego dostep by go np. wyczyscic?

Za schowkiem szukaj.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
macku667 




Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 32

Rover 25

Wysłany: Nie Kwi 14, 2013 22:09   

Witam forumowiczów.
Chciałbym ujawnić swą usterkę (być może ktoś będzie miał podobny problem). Powodem była sonda lambda, a odkryli to panowie z serwisu Suzuki i Hyundai'a, we Wrocławiu nie kto inny jak Gawin i Piotr. Bardzo profesjonalni i uczciwi. Sprawnie rozwiązali problem, nawet uradzili kilku rad jak o te auta dbać. Od razu widać, że znają się na rzeczy. Auto oddałem w poniedziałek wieczorem, a odebrałem we wtorek po pracy (o 15). Wyobraźcie sobie, że sprawdzili wszystko co się dało pod maską. Nawet podjęli się wymiany komputera na próbę na sprawny. I metodą eliminacji doszli do sondy lambdy. Posiadali swoją testową którą również podmienili. By sprawdzić czy problem jest wyeliminowany oddali mi samochód, bo, przecież ja wiem najlepiej jak to auto jeździ i co najlepsze za nic nie płaciłem, ponieważ uznali, że robota nie jest na 100% skończona. Testować miałem do piątku, chociaż już po pierwszej trasie tego samego dnia (Wrocław-Milicz-Wrocław) wiedziałem, że mogę odetchnąć z ulgą. Przy rozliczaniu za doskonale wykonaną robotę dostałem informacje co w aucie trzeba wymienić - olej w silniku (minął rok od wymiany) i skrzyni (nawet nie wiem ile ma). I zauważony problem pocącej się skrzyni biegów jednak powiedzieli, że jeszcze da radę. Skoro nie zostawia plam stojąc całą noc w jednym miejscu. O wszystkim doskonale wiedziałem. Nie ma mowy o żadnym naciąganiu. Patrząc na zakres zadań ta usługa była zaskakująco niska w porównaniu tego co krzyczeli inni. Naprawdę polecam :)

ps miałem wenę :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Dziwne zachowanie silnika iDT
Mundekk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 31 Czw Wrz 01, 2011 21:53
Mundekk
Brak nowych postów [R200 2.0 SDi 99r] dziwne zachowanie silnika
rafal_13 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Czw Sty 14, 2010 20:38
rafal_13
Brak nowych postów [Rover 200]Dziwne zachowanie silnika w 200
t1000 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Sie 19, 2008 09:25
PHJOWI
Brak nowych postów [R214 Si. 97r] dziwne zachowanie silnika
Tigernp Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Sty 24, 2008 23:06
sTERYD
Brak nowych postów [R214 1.4 Si] Dziwne zachowanie silnika
Atasuke Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Lut 20, 2018 17:06
seraph



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink