Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 / ZT-T] Woda w podłodze?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75 / ZT-T] Woda w podłodze?
Autor Wiadomość
loopo 



Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 22
Skąd: Lodz



Wysłany: Pon Cze 24, 2013 18:30   [R75 / ZT-T] Woda w podłodze?
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2003

Witam wszystkich. Z góry uprzedzam, że przeszperałem całe forum trzykrotnie, większość postów czytałem po kilka razy, by czegoś nie przeoczyć. Myślę, że nic nie przeoczyłem - jeśli tak, proszę o poprawienie mnie i uświadomienie, gdzie szukać rozwiązania. Mianowicie dopadł mnie temat rzeka - dosłownie i w przenośni: woda w aucie :neutral:
Zgodnie z uwagami na forum:
1. Odpływy od szyberdachu - udrożnione, wyczyszczone, zasilikonowane. Był przeciek do kabiny po obu stronach, zarówno z przodu jak i z tyłu auta. Problemem były zapchane wszystkie cztery odpływy. Teraz funkcjonują tak jak powinny.
2. Odpływy w grodzi - wszystkie cztery sztuki drożne, filtr kabinowy nowy, woda spływa tak jak powinna.
3. Spinki na podszybiu - wyglądają na całe, uszczelki pod nimi też. Nie rozbierałem ich i nie silikonowałem ( może to błąd - jeśli tak, proszę mnie poprawić).

I teraz meritum sprawy: woda wsiąka mi do auta przez podłogę (sic!!!) pod fotelem pasażera. Wygląda to jak jakieś cudowne źródełko, polewam auto wodą z węża od góry (na dach), i po dłuższej chwili (poniżej minuty) woda zaczyna się wysączać z miejsca zaznaczonego na zdjęciach (Drugie zdjęcie jest zrobione w kierunku tyłu auta). Jest tam fabryczna szczelina ok. 3 mm między warstwami podłogi.

Proszę o jakąś pomoc, czytałem wiele wypowiedzi mądrych ludzi na tym forum, jak macie chociaż jakieś przypuszczenia, czego szukać - byłbym wdzięczny. Chciałbym wreszcie złożyć to wszystko do kupy. I jeździć tym niewątpliwie doskonale zabezpieczonym przed pożarem autem ;) a nie mogę, dopóki nie zlokalizuję, skąd ta woda wypływa.

Z góry dzięki za każdą sugestię!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 24, 2013 18:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
domel101 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 479
Skąd: prudnik

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 24, 2013 18:51   

a może klej gdzieś odpuścił od przedniej szyby i zrobiła się jakaś dziureczka. podobny przypadek miał kolega w Fordzie Galaxy i dopiero po ok 4h zlokalizowaliśmy małą dziurkę w rogu. zdejmij plastiki wokół przedniej szyby tak aby były widać gołą blachę i łączenie szyby z budą auta i obserwuj co się będzie działo a ktoś niech Ci polewa wodą po szybie. latarką dobrze poświeć i pozaglądaj od spodu deski rozdzielczej czy tam gdzieś dołem nie sączy.
 
 
 
loopo 



Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 22
Skąd: Lodz



Wysłany: Pon Cze 24, 2013 21:08   

domel101 napisał/a:
a może klej gdzieś odpuścił od przedniej szyby i zrobiła się jakaś dziureczka. podobny przypadek miał kolega w Fordzie Galaxy i dopiero po ok 4h zlokalizowaliśmy małą dziurkę w rogu. zdejmij plastiki wokół przedniej szyby tak aby były widać gołą blachę i łączenie szyby z budą auta i obserwuj co się będzie działo a ktoś niech Ci polewa wodą po szybie. latarką dobrze poświeć i pozaglądaj od spodu deski rozdzielczej czy tam gdzieś dołem nie sączy.


OK, dzięki, jak powiedziałem na wstępie każdy pomysł sprawdzę - jutro w dzień zabiorę się do rozbierania "opakowania" szyby. Co istotne, ta woda na 100% NIE leci po podłodze - ani z przodu ani z tyłu, wszystkie szczeliny suche. Sprawdziłem to rozkładając wszędzie ręczniki papierowe. Jedyny mokry punkt to środek auta, przy łączeniu dwóch warstw podłogi. Jak rozbiorę szybę to dam znać co z tego wyjdzie :)

No i pół dnia polewania, i nadal kiszka - woda nadal wsącza się do środka. Robi to na tyle wolno, że ciężko ustalić którędy.
Jedyny progres jest taki, że wsącza się nawet, gdy polewam wodą dół przedniej szyby - to wykluczałoby nieszczelność we wklejeniu szyby, bynajmniej na bokach i na jej górze, mam rację? Za chwilę uszczelnię cały dół szyby i jeszcze poprawie czarne spinki na których trzyma się szyba - zobaczymy czy coś się zmieni. Wie ktoś może, czy można do tego użyć silikonu dekarskiego na bazie kauczuku?
 
 
 
domel101 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 479
Skąd: prudnik

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 19:35   

jak nawalisz tam silikonu to później w przyszłości możesz już tych spinek nie wyciągnąć. zobacz w kanale odpływowym za kielichem czy obok, czy jest tam gumowa rurka, bo może jej brak/uszkodzenie powodować, że woda nie leci bezpośrednio w dół auta tylko spływa gdzieś bokami po budzie i wypływa w okolicy progu czy gdzieś tam, a nie pod autem, wiem bo sam sprawdzałem. kiedyś zobaczyłem, że jakiś poprzednik zamiast udrożnić kanał/wężyk to go po prostu wyciągnął z górnego mocowania zamiast go udrożnić i właśnie wtedy kiedy sobie polałem wodę to zauważyłem którędy ona ściekała w porównaniu do prawidłowo zmontowanego odpływu.
 
 
 
loopo 



Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 22
Skąd: Lodz



Wysłany: Czw Cze 27, 2013 12:14   

Trudno, już zalepiłem - mam nadzieję, że nie będę musiał ich wyciągać :smile: W zasadzie te rurki spustowe są obecne wszystkie cztery, i już się nimi zająłem w zeszły weekend - odkręciłem nadkola, przeczyściłem rurki, obciąłem ich beznadziejne zwężki na końcach, zasilikonowałem łączenia, teraz bardzo ładnie wszystko spływa. Lałem też wężem pod nadkole, by sprawdzić czy wypłynie w środku - nie wypłynęła. Ale myślę sobie jeszcze, czy przypadkiem nie podcieka pod tymi wężykami, między nimi a blachą... Dzisiaj jeszcze spróbuję je wszystkie wysunąć lub podważyć i delikatnie uszczelnić by nie spływało pod nimi.

Może ktoś rozbierał jakiegoś Roverka albo MGika na części i mógłby zerknąć/przypomnieć sobie gdzie warstwy podłogi są łączone z przodu auta? Bo myślę, że musi lecieć przez łączenie tych warstw, bo oznak rdzy na karoserii nie mam (póki co :???: ). Tylko domysły niestety, wiedza moja mechaniczna ogranicza się do minimum. :mad:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Woda w podłodze
Mr.Oven Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Lis 08, 2016 03:18
mack007
Brak nowych postów [R75] Woda na podłodze.
Apolyon Rover serii 75, MG ZT 17 Wto Lip 07, 2015 09:33
longer86
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło w podłodze :(
dobreokulary Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Paź 22, 2010 18:11
apples
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75]Sprzęgło w podłodze.
MokraWoda Rover serii 75, MG ZT 18 Czw Mar 24, 2016 19:19
sknerko
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło w podłodze pomocy !!
Rvs123 Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Cze 26, 2017 23:16
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink