Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620 Si] Gaśnie na wolnych obrotach, podczas jazdy szarpie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620 Si] Gaśnie na wolnych obrotach, podczas jazdy szarpie
Autor Wiadomość
mianko 



Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 23



  Wysłany: Wto Maj 28, 2013 21:37   [R620 Si] Gaśnie na wolnych obrotach, podczas jazdy szarpie
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam, mam od kilku dni taki problemik, roverek gaśnie od razu, bez dławienia czy innych specyficznych oznak awarii, dzieje się to na wolnych obrotach (bieg jałowy 900-1000) jak chwile pochodzi (nie ważne czy zimy czy ciepły i czy jest na LPG czy benzynie), podczas jazdy jak jadę na obrotach do 3000 to czasami delikatnie szarpie, na niższych potrafi czasem zgasnąć, chyba że dam redukcje i gaz w podłogę to się ratuje. W piątek jade na kompa, ale zanim pojadę, to możne ktoś kiedyś z takim problemem się spotkał i mi może pomoże? Check engine sie nie świeci, nawet jak silnik sam zgaśnie. Dodam że jak zgaśnie, to normalnie potem odpala bez żadnych problemów.
Myślałem że to kopułka, bo była w fatalnym stanie, ale wymiana poprawiła prace silnika, lecz nie pomogła w rozwiązaniu problemu.

Jak ktoś jest coś w stanie zasugerować, lub zna powód dlaczego tak się dzieje będę wdzięczny.

Podstawowe info jeśli potrzebne.
Silnik F20Z1 131km zagazowany, autko w full opcji (może w takiej więcej jakiś czujników było czy coś? wole napisać)

Wiem dużo jest tematów o gaśnięciu autka, ale nie znalazłem dokładnie tego samego problemu, poza tym znaczna część tematów dotyczy dieslów, a ja mam benzyne z gazem.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 28, 2013 21:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
soviet100 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 499
Skąd: Czechowice-Dziedzice

Rover 800

Wysłany: Pią Maj 31, 2013 22:44   

Która generacja gazu ?
 
 
 
mianko 



Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 23



Wysłany: Pon Cze 03, 2013 13:48   

nie znam się na tym za bardzo, ale na pewno nie sekwencja, muszę dodać więcej gazu by przełączył się na lpg, na przycisku nawet nie mam możliwości odpalenia silnika tylko na gazie

[ Dodano: Pon Cze 03, 2013 10:33 ]
Problem chyba jest związany z brakiem iskry, bo teraz mi zgasł i już nie pali w ogóle, gdzie w tym pojeździe znajdę czujnik obrotu wału? mam szukać tak jak w dieslu w okolicach skrzyni biegów? tylko info z diesla udało mi się wygogolowac.

[ Dodano: Pon Cze 03, 2013 13:48 ]
jak jest zimny ma iskre, jak sie nagrzeje, to jej brak
 
 
soviet100 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 499
Skąd: Czechowice-Dziedzice

Rover 800

Wysłany: Pon Cze 03, 2013 16:33   

Czyli na pewno czujnik położenia wału a jest podejrzewam jak to w japońcach w aparacie zapłonowym
 
 
 
iambasta 



Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 53
Skąd: Kraków

Rover 600

Wysłany: Sro Cze 05, 2013 14:30   

ja bym zaczął od rzeczy najprostych:
- ile km temu miałeś przegląd i regulacje gazu?
- filtry paliwa, powietrza, oleju kiedy były wymieniane?
- przewody i świece kiedy były wymieniane?

Mi ostatnio auto zamulało ( falowanie obrotów i brak mocy ) przy ponad 4 000 obrotów, cóż ekodiving :) Wystarczył płyn do czyszczenia wtryskiwaczy dla LPG... przez nieuwagę wlałem cały na pół baku... 1 noc jeździłem na benzynie gazując do 6 - 7 tyś obrotów i problem zniknął.
Następnego dnia udało mi się osiągnąć spalanie 8,9l na 100km w trasie :-) (R618i)
 
 
mianko 



Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 23



Wysłany: Sro Cze 05, 2013 20:36   

Regulacja gazu, czy filtry nie mają znaczenia przy braku iskry, wtryski może i warto przeczyścić, oraz wymienić filtry. Świece oraz kopułka wymieniane w tym roku, wg miernika prąd dochodzi do aparatu zapłonowego z modułu zapłonu, więc wnioskuje że aparat zapłonowy się skończył, lub jak kolega wcześniej napisał czujnik położenia wału który jest w aparacie zapłonowym, fartem trafiłem na roverek ten sam który jest sprzedawany na części, właściciel mi sprzeda aparat zapłonowy i tylny zacisk hamulca za 200zł, mam nadzieje że wymiana aparatu pomoże.
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Czw Cze 06, 2013 08:04   

dobra cena :wink:
obstawiam padniety moduł w aparacie.
sam miałem taki problem, dałem do naprawy i jest ok.
Ponoc to czesta usterka w hondach
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
mianko 



Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 23



Wysłany: Sro Cze 12, 2013 23:11   

Wsadziłem inny aparat zapłonowy z accorda 2.3 i autko pali, jeszcze nim nie jeździłem, bo po ciemku już nie będę lutował kabli od lpg, jutro po testuje i napiszę czy już wszystko pracuje jak należy.

PS cewka zapłonowa była u mnie sprawna, bo w tym aparacie od accorda była padnięta i po przełożeniu z mojego aparatu autko zaczęło "gadać", podejrzewam czujnik Halla, był u mnie problemem.

ok wszystko działa
 
 
kax85 



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 1



Wysłany: Sro Cze 26, 2013 09:53   

witam, miałem podobny problem, u mnie pomogła wymiana i regulacja gumek na zaworach, teraz auto niedośc że chodzi cicho nie ma klekotania, to do tego nie ma problemu z mocą i z nierówną pracą silnika

jak jest LPG to zaleca się częstszą regilacje zaworów, sam sie o tym niedawno dowiedziałem a jeżdze na lpg juz pare dobrych lat
 
 
michallo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Łódź/Warszawa/Płock/



Wysłany: Pią Lip 05, 2013 20:46   

Tak apropo zacisku jeśli zmieniasz. Zajrzyj w jakim stanie jest tłoczek i gumki. Jeśli w dobrym to tylko nasmaruj jak w złym to od razu powymieniaj. Ja przedwczoraj miałem nieprzyjemność prawie ciągnąć za sobą koło jak mi się hamulec zablokował.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Gaśnie na wolnych obrotach
Gość Rover serii 600, Honda Accord 6 Sro Kwi 11, 2007 15:41
prezes79_pl
Brak nowych postów [R620] gaśnie na wolnych obrotach
sido1986 Rover serii 600, Honda Accord 4 Czw Sty 05, 2012 18:50
sido1986
Brak nowych postów [R620] Szarpie podczas jazdy.
rafaello1777 Rover serii 600, Honda Accord 3 Sro Cze 16, 2010 13:24
pechowa
Brak nowych postów [R620] Gaśnie podczas jazdy i potem ciężko go odpalić
PrzemoPe Rover serii 600, Honda Accord 4 Nie Gru 14, 2008 15:11
NEOSSS
Brak nowych postów [R600] auto szarpie i na wolnych gaśnie co to jest?
czelix Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Kwi 29, 2012 13:44
k88



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink