Forum Klubu ROVERki.pl :: eror w czacie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
eror w czacie
Autor Wiadomość
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Lut 16, 2013 23:46   eror w czacie

Nowa funkcja nowe problemy ;)
Dziś od rana mam zamiast czatu pole z napisem "Rozmowa" i chmurką, a jak na nie kliknę to wyskakuje pole błąd, po kliknięciu którego otwiera się strona producenta.
Nie żebym za tym tęsknił, ale tak informacyjnie, żeby było wiadomo, że coś nie gra
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 16, 2013 23:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 16, 2013 23:48   

ja tak mam od ok 23:00, wcześniej działało.

Wogóle po co komu ten czat skoro nie można czatować z konkretnym userem tylko czatuje się z ogółem forum?
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
haszczyc 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 17, 2013 00:40   

bezsens, a potem Marek się żali że forum zbyt mocno jest obciążone :P
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lut 17, 2013 01:31   

sTERYD napisał/a:
Dziś od rana mam zamiast czatu pole z napisem "Rozmowa" i chmurką, a jak na nie kliknę to wyskakuje pole błąd, po kliknięciu którego otwiera się strona producenta.

Kłamiesz ;) Od rana na pewno nie, bo czat działał normalnie ;)
Pracuje nad autonomią jego i być może od 23:xx nie działa i przekierowuje na podaną stronę.

pelson91 napisał/a:
Wogóle po co komu ten czat skoro nie można czatować z konkretnym userem tylko czatuje się z ogółem forum?

Możesz czatować na tzw. kanale ogólnym roverki.pl oraz po dwukliku na daną osobę, z kim chcesz, kto jest akurat on-line.

haszczyc napisał/a:
bezsens, a potem Marek się żali że forum zbyt mocno jest obciążone :P

Największe obciążenie generuje sb oraz każdy zbudowany na tej samej technice - łączenie się co 1 - 3 sek. z bazą danych, dla każdego usera będącego on-line ;) Dlatego shoutbox nie może być domyślnie odpalony na startowej stronie, bo 30 użytkowników, którzy tego nie potrzebują skutecznie obciążają go przy każdorazowym odświeżeniu strony bądź jak sobie na niej siedzą i dłubią w nosie, to automat robi to za nich co 1-5 sek. ;)

Czat, który obecnie testuję opiera się o inną technologię. Wymiana informacji opiera się na protokole XMPP, czyli takim samym jakim posługują się Google+, Facebook, NaszaKlasa czy takie komunikatory jak GG, Tlen. Takie rozwiązanie pozwala na całkowite pozbycie się zapytań do bazy sql, co pozwala na przyjęcie ok. kilkuset użytkowników w jednej chwili bez żadnych konsekwencji obciążeniowych. Dla mnie najważniejsze, to oddzielić się od stron zewnętrznych i skonfigurować to tak, aby było jak najmniej inwazyjne dla użytkowników.

Shoutbox pewnie i tak zostanie, bo stała wiara nie wyobraża sobie bez niego życia. Jednak dzisiejszy dzień zwykłych testów pokazał, że ludzie siedzą na "nowym" czacie i tam sobie gaworzą. Przy okazji spokojnie mogą prowadzić kilka rozmów indywidualnych. To coś w rodzaju IRC'a.

Istotną sprawą dla wszystkich onanistów komunikacji między userami może być fakt, że takiego czata można używać w dowolnej aplikacji na telefon komórkowy, np. dla systemu android obsługującej protokół XMPP. Wtedy bez wchodzenia na forum, możemy sobie siedzieć na czacie i gadać ze znajomymi z forum ;)

Jako shoutbox też by się nadał, ale nie ma chętnego który zaprojektowałby aplikację zbliżoną do tego co jest teraz.

W każdym razie to są fazy testów i wcale nie jest powiedziane, że to zostanie ;)
Chociaż osobiście nie spotkałem się z forum z zaimplementowanym takim rozwiązaniem. W świecie na pewno takie istnieją, ale nie znam osobiście ;P
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Lut 17, 2013 11:25   

nie wiem dokładnie, od której ale już wcześniej miałem to samo- najpierw wyskakiwało to rozmowa, ale klikanie nic nie dawało, a po odświeżeniu z 10 tysięcy razy wyskoczył ten błąd.
poza tym wiesz, u mnie rano to jest 12-13 ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lut 17, 2013 11:37   

sTERYD napisał/a:
poza tym wiesz, u mnie rano to jest 12-13 ;)

I u mnie dzień wczoraj zaczął się mniej więcej o tej porze ;)
Jednakowoż kiedy wszedłem tutaj, na czacie było już kilkanaście osób ;)

sTERYD napisał/a:
a po odświeżeniu z 10 tysięcy razy wyskoczył ten błąd.

Myślę, że przy zbyt częstym odświeżaniu strony ujrzysz zgoła inny komunikat ;P
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
pbskarpy 




Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 193
Skąd: Gdańsk

Rover 600

Wysłany: Czw Sie 29, 2013 10:12   

I co z tym czatem...? Nie działa w ogóle :/

A może (zanim zrobią dobrego czata) warto założyć taki temat, w którym będą serwowane normalne gadki w formie postów. Taki klubowy czat na milionie stron ? Znam to z innych forów internetowych, zdaje egzamin.

Bo szczerze to nie kumam tematu typu "Nasze przebiegi" Jaka tu logika? A gdyby był temat poświęcony wszystkiemu to można by jakoś 'normalnie w miarę" gadki prowadzić.

hm...?
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 29, 2013 10:15   

a SSB widział? ;>
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
pbskarpy 




Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 193
Skąd: Gdańsk

Rover 600

Wysłany: Czw Sie 29, 2013 11:06   

nie? ;)
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 29, 2013 11:12   

na dole strony głównej klikasz na guzik i wchodzisz: "Shout/SexBox - rozmowy o wszystkim i o niczym ;) ".
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
pbskarpy 




Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 193
Skąd: Gdańsk

Rover 600

Wysłany: Czw Sie 29, 2013 11:46   

Eeee kierde! Mądra głowa! Dzięki :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink