Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 214 Si] Instalacja gazowa - czy warto.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 214 Si] Instalacja gazowa - czy warto.
Autor Wiadomość
Lupus 



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 46
Skąd: Konin



Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 23:26   [Rover 214 Si] Instalacja gazowa - czy warto.
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1997

Witam Forumowiczów :)

Ostatnie zmiany cen na stacjach zmusiły mnie do rozważenia czy nie założyć w moim aucie instalacji LPG. Auto jest z 97 roku, ma już na liczniku prawie 200 tys. kilometrów oraz jest po wymianie uszczelki pod głowicą. W najbliższym czasie nie zamierzam zmieniać auta, z drugiej strony trochę już zainwestowałem w mojego Rovera. Pytanie do Was Koleżanki/Koledzy - czy opłaca się w niego wrzucać LPG?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 23:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 09:44   

Wszystko zależy od tego ile jeździsz. Wiekiem auta bym się nie sugerował bo nie rocznik jest wyznacznikiem stanu technicznego.
[ KLIK ] TA strona udzieli odpowiedzi na Twoje pytanie. ;)
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
mi-lu 




Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd: Luboń

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 00:03   

Witaj! ja mam instalację od ok miesiąca i miałem podobny problem co Ty. Auto przebieg 211kkm, rok 1999, też po uszczelce... no t moje rozważania trwały kilka miesięcy i teraz załuje tego przepłaconego czasu... założyłem instalacje i wszystko wygląda tak:
Instalacja BRC, nie będe opsywał szczegółow co siedzi pod maską (chyba ze będziesz chcieć). auto odpalam na benzynie i po pozgrzaniu do 30* przełącza sie na gaz, w praktyce, odpalam auto, wyjezdzam z parkingu do bramy osiedla tj jakieś 50metrów i już chodzi na gazie, czyli jakieś 2-3 minutki benzynki i gaz, na ciepłym silniku 5-6 sekund i gaz, przełączenia wogóle nie czuje, żadnego szaprnięcia dławienia beknięcia absolutnie nic. NIE CZUJE ROŻNICY MOCY NA LPG ABENZYNIE. montując instalacje miałem zalane poł zbiornika benzyny(idealnie na kresce wskaźnik) i puki co tylko minimalnie drgnął (przejechane 800km)więc jej kwestię pomine :lol: co zauważone w praktyce, prowadze bardzo szczegółowe raporty spalania więc zauwzyłem że auto gdy ja jeżdzę, a jezdże szybko agresywnie , pali mi 9l gazu, moja narzeczona która spędza więcej czsu w aucie osiąga 8l:) Troche matematyki:
-przyjmijmy moje 9Litrów x 2.51 cena gazu Orlen=22,59zł 100km
Na benzynie Rover palił 7-9litrów mocno duszony zimą co daje:
-przyjmijmy 8litrów x 5,63 (Zkalkulatora Robssona) =45zł
Wiec widać że 45zł-22.59zł=22,14zł
Wniosek? każde 100km na benzynie to 200 na gazie :o
koszt mojej instalacji w wlewem pod klapką 2654zł
dalej matma:
na stu km przejechanych na gazie zaoszczędzamy 22,14zł, koszt instalacj 2654 dzielimy przez 22,14zł aby uzyskać ilość stu kilometrowych odcinków jakie musimy przejechać zeby zniwelować koszt założenia instalacji, wynik 119,9 czyli wprzybliżeniu 120. Razy 100km = OK 12 TYSIĘCY KILOMETRÓW musimy przejechać by zwrócić instalacje.
przy założeniu że przez 2 lata przejechałem 40 tys zwróci mi sie w niecały rok :lol: Bajeczka :lol:
pomijam sprawy przeglądu i konserwacji bo to temat na inną rozmowe,bo przecież nie robimy jej codziennie, a że przegląd robiłem tydzień przed montażem to tylko mój plus :D
przed założeniem warto podjechać do instalatora, on oceni stan silnika itd. u mnie zrobił to za darmoszke. miałem wymienione wcześniej kable świece kopułke i palec, więc luz, wymieniłem jeszcze szybko filtr powietrza a dzida na montaż:) rano podstawiony wieczorem do odbioru i tak mam gaz od jakiegoś czasu, a że na tyle lubie to auto że mimo tyly dni wkur-- i tylu nocy czytania forum jeszcze go nie znienawidziłem, nie wymienię go na innego kota w worku bo tutaj wiem co mam, a włożyłem w niego dużo serca czasu ikasy więc mam mam :D no i to Rover, skóra:) tylko klimy brak, ale jest szyber :lol: nie namawiam Cie bron Boże na montaż gazu, ale przedstawiam jak to wyglądało w moim przypadku, ba jak już pisałem straciłem kilka miesięcy i parę stówek a wiem ze Lpg mogło siedzieć w aucie np Rok temu...
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 02:21   

Milu co ty masz tam w środku ze tyle to kosztowało :-) jestem ciekaw i jaki sterownik masz:-)

Uważam za montaż lpg warto :-) benzyna przy tych cenach to kradzież w biały dzień, więc warto uciekać z kosztami póki jeszcze lpg tanie :-)
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
mi-lu 




Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd: Luboń

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 11:16   

Ale to Remigiusz uważasz że mało czy dużo 2.6? Bo rozglądając się ro firmach to nie wydaje mi się dużo, sterownik pod maską mam fly sf, jeśli to jest to:-) reduktor brc genius, wtryski brc, instalacja cen seqent plug&drive. Tyle powiem Ci na podstawie zdjęc papierów i zdjęci spod maski które mam w telefonie ale jak chcesz więcej to napisze wieczorem bo teraz nie mam dostępu do auta, wydaje mi się że dużo nie dałem, ale może dałem za mało? Bo nie rozumiem tej dwuznacznej wypowiedz:-( po rozmowie z instalatorem stwierdziłem że lepiej założyć te instalację i mieć spokój niż dac mniej i mieć jakieś problemy w stylu szarpanie itd. A Ty jak uważasz? Czasu już nie cofnę ale i nie chce bo jestem zadowolony:-)
 
 
piotrekcrash 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 494
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 11:27   

Jeżeli zamierzasz faktycznie jeżdzić tym samochodem jeszcze jakiś czas to zakładaj i sie nei zastanawiaj. Tylko niekoniecznie zestaw za ponad 2,5k
Wystarczy Ci isntalka poniżej 2k poczytaj na lpg-forum.pl.
Ja bym zaproponował Ci jakiś zestaw KME sam mam taki i sobie chwalę.
 
 
Lupus 



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 46
Skąd: Konin



Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 21:40   

Dzięki wielkie za odzew :)
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 19:21   

Zejść z kosztami instalacji można do około 2000 ale nie warto.
Jeśli mogę poradzić to nie zgadzaj się na wtryski Rail ani Valtek są za wolne.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
mi-lu 




Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd: Luboń

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 21:11   

Remigiusz napisał/a:
Milu co ty masz tam w środku ze tyle to kosztowało :-) jestem ciekaw i jaki sterownik masz:-)

Remigiusz rozwin prosze mysl a nie rzucasz bezbarwnymi tekstami jtore níe wiadomo co maja na celu. Twoj wpis nic nie wniosł do tematu poza wpisem dla wpisu. Jakie sa ceny paliw i ze wartooszczedzic kazdy wie, pytasz co mam w srodku ze tyle to kosztowalo nie piszac cz to duzotcz malo mimo ze napisalem co mam. Pomysl o tym, ze ktos teraz czyta ten wpis bo jutro maja mu wsadzic to co mi a jeden remi sie wymadrza i nikt poza Toba nie wieto co Ci chodzi... Poprzyj wpis przykladem: tu i tu założą to taniej więc za drogo lub taka droga instalacja jest nie potrzebna, bo coś tam, bo ja mam, sąsiad kuzyna ciotki ma itd a nie piszesz bezbarwne posty. Zanim założyłem instalację czytałem żeby uważać na wolne wtryski itd żeby wszystko było cacy i instalator powtórzył mi to samo bo już przerobił kilkanaście roverow, więc jeśli uważasz że coś mogło być lepiej lub utaniej to podpowiedz innym bo o to też chodzi autorowi postu. Chyba że poprostu nabijasz posty bo fajnie wygląda jak ma ich się miliony...
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 00:29   

mi-lu, Hejka :D Sorki brak czasu zęby odpisać coś konkretnego bo na telefonie siedzę w MPK jak czytam forum :roll:

Bylem ciekaw co po prostu siedzi w środku w detalu bo nie rozwinąłeś na początku :P za taka kwotę bo nie jest to mala ale jak dobry sprzęt jest zamontowany to wszystko jasne jest. SIe to tak sumuje do kupy ze raz dwa się ma 2tys :razz: Jestem na etapie montażu LPG do Diesla wiec już mniej więcej wiem w jakich kosztach się zamknę :wink:

Jak się za rok to zwraca to nie ma co się zastanawiać i brać od razu z dobrej polki i przynajmniej się cieszyć z tego. Wiem jak to wygląda potem jak ktoś oszczędza tam gdzie nie trzeba w LPG :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 22:44   

Panowie i panie, ja się podepnę do tematu, gdyż niedługo będę zakładał LPG.

Gdzie polecacie zamocować wlew do gazu? Pod klapką od dziury na pieniążki nie ma już miejsca przecież. Coś jak u Robssona, czy polecacie inną lokalizację?
 
 
szelon 




Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 10

MG ZR

Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 06:24   

Ja mam przy wlewie benzyny, do tego przejściówkę i jestem bardzo zadowolony. Żadnych dziur we zderzaku i tym podobnym :)
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 11:21   

Szelon, podesłałbyś zdjęcie, jak to wygląda? Bardzo bym prosił. :)
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 11:28   

Z tego co słyszałem gwint przy tych przejściówkach lubi się wyrabiac. Ja miałem pod klapką wlew gazu, polecam, ale radziłbym zweryfikowac co i jak z tymi przejsciówkami ;) .
 
 
 
szelon 




Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 10

MG ZR

Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 14:01   

znajomy ma taka przejściówkę już dłuższy czas i na nic nie narzeka :)

 
 
piotrekcrash 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 494
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Wrz 18, 2013 15:31   

Mam ten sam zestaw w tym samym miejscu 5ty rok i również jestem bardzo zadowolony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 200] instalacja gazowa
Gucjan Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 27 Wto Sie 30, 2011 19:29
bundylp
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [instalacja gazowa rover 25]
malagutif122 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Paź 23, 2011 17:11
tronsek
Brak nowych postów [r 200 vi 99] jak instalacja gazowa
wcinek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Pią Kwi 09, 2010 11:35
sobrus
Brak nowych postów [R 216 Si 1.6 96r.] Instalacja gazowa w 216?
proro Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Czw Lip 26, 2007 17:36
Kozik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink