Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 2.0 CDT] kilka pytań przed zakupem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75 2.0 CDT] kilka pytań przed zakupem
Autor Wiadomość
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 12, 2013 22:44   [R75 2.0 CDT] kilka pytań przed zakupem

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Obecnie mam możliwość zakupu Rovera 75, jednak przed decyzją postanowiłem zasięgnąć jeszcze zdania osób, których nie znam ;)

Chodzi o model Rover 75, cdt 2.0, rocznik 2003, automat, biała skóra. Sprawa wygląda w ten sposób, że sprzedawcą jest mój dobry przyjaciel. Auto kupowałem z nim w roku 2010 - było sprowadzone z Belgii - tam jeździła nim kobieta ; ). Przez te 3 lata nie było z nim żadnych większych problemów, wiem że jest zadbane i wszystko wymieniane na czas. Przebieg auta to obecnie 292 000 km. Z tego co się orientuję części są w miarę dostępne i cenowo też to nie wygląda najgorzej : ) Auto jest i będzie eksploatowane w okolicach Poznań/Mosina, także z tego co wiem z ewentualnym naprawianiem też nie będzie problemu.

Mam pytanie, czy przy przebiegu około 300 000 tys. w tym modelu można się spodziewać jakiś konkretnych niespodzianek? Czy to już przebieg, po którym mogą zacząć się pewne specyficzne dla tego modelu usterki (jeśli są)? Obecnie auto jeździ bez żadnych zarzutów : ) Z tego co pamiętam była na pewno w tym roku wymiana: akumulator, webasto, jakaś naprawa z hamulcami - więcej nie pamiętam : ) Będę wdzięczny za jakieś obiektywne spojrzenie, ufam tej osobie, ale jak wiadomo gdy chodzi o pieniążki trzeba podchodzić do wszystkiego z rozsądkiem : ) Zdjęć auta nie mam, ponieważ nie jest wystawione nigdzie na aukcje ; )

Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi : )

ps. auto jest sprzedawane ze względu na zmianę na zdecydowanie większe : )
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 12, 2013 22:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 12, 2013 22:46   

dexter77, większość sprowadzanych R75 do Polski ma kręcone liczniki więc ja bym się nie bał tego prawdziwego przebiegu moim zdaniem
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 12, 2013 23:00   

No właśnie trudno jest mi ocenić jak te auta sprawują się przy przebiegu 300 000, czy można śmiało jeździć, czy też mogą zacząć się problemy :) Przyjaciel zapewnia, że wszystko będzie dobrze, ale wiadomo że po kupnie to już tylko problem posiadacza :)))) A cena to 10 tys. zł :)
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Czw Gru 12, 2013 23:12   

Pompa wtryskowa i wtryski były robione? Przy tym przebiegu jeżeli nie były wymieniane lub regenerowane to warto by je sprawdzić.
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 13, 2013 08:25   

Z tego co kojarzę chyba tak, ponieważ był z tym problem jakoś 1,5 roku temu : )
 
 
pazdzi0h 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Pią Gru 13, 2013 21:46   

na zlocie letnim mechanik Mariusz powiedzial mi, ze te silniki lataja po 500 tys bez problemu
_________________
"bo gdybym zginął to opiekuj się moją rodziną..."
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 15, 2013 22:09   

Dzięki Panowie : ) Dziś jadę pojeździć autem, zobaczyć czy na pewno dobrze się w nim czuje : ) To, że jest to auto z klimatem i stylem przez co wyróżnia się na drogach nie podlega dyskusji :) W razie pytań będę pisać :)

Martwi mnie w nim tylko niezbyt dobre radio, jest to typowy "kaseciak", a wiem że dźwięk audio przez transmiter radiowy będzie miało jakość co najwyżej "jamnika" :) Ale to już problem drugiego planu... :)

[ Dodano: Nie Gru 15, 2013 22:09 ]
Rover zakupiony, tym autem się nie jedzie - nim się po prostu płynie :) Niestety w drodze powrotnej zaliczyłem suszare - auto ochrzczone :) dzieki wszystkim za odpowiedzi, do zobaczenia na drogach:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów kilka pytan przed zakupem roverka 200
adamuk Chcę kupić ROVERka 6 Pon Lip 05, 2010 19:10
dzieju
Brak nowych postów Rover 216 - mam parę pytań przed zakupem.
grzebar44 Chcę kupić ROVERka 2 Sob Lut 19, 2011 11:54
leszczu
Brak nowych postów pytanie przed zakupem MG ZT
dedal666 Chcę kupić ROVERka 3 Sro Maj 19, 2010 12:23
pajda
Brak nowych postów [MGF] Prośba o opinie przed zakupem
Jawe83 Chcę kupić ROVERka 1 Sob Lut 11, 2012 13:29
n3m3s1s
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Możecie mi doradzić przed zakupem???]
pawello1122 Chcę kupić ROVERka 2 Pią Paź 26, 2012 17:49
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink