Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 75] Uboga mieszanka i wypadanie zapłonu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: MaReK
Czw Sie 08, 2013 09:31
[R 75] Uboga mieszanka i wypadanie zapłonu
Autor Wiadomość
oloko3 



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 8



Wysłany: Czw Sie 01, 2013 19:23   [R 75] Uboga mieszanka i wypadanie zapłonu
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam chciałem się poradzić ponieważ walczę już z roverem sporo czasu. Rover 75 2.0 benzyna. Ostatnio zaczął wypadać zapłon na 3 cylindrze. Wymiana świec i kabli na nowe nie przyniosła rezultatu. Rover kopci i strzela w wydech (pryka). Zamiana wtrysków miejscami nie przynosi rezultatów, cewki również były przestawiane miejscami i nadal wypada zapłon na 3 garze. Jedynie po wypięciu wtyczki od wtrysku lub przewodu świecy silnik działa normalnie nie kopci i nie strzela. Świeca na cylindrze 3 jest biała natomiast świece pozostałych cylindrów są pokryte lekkim nagarem. kompresja na wszystkich garach jest ok 13 więc też ok. Sondy lambda również ok. uszczelki kolektora wymienione na nowe. Błędy wykryte przez ELM 327 to P0303 cylinde 3
P0174 fuel trim too lean. Mieszanka musi być dopalana w wydechu i stąd te szczały. Proszę o poradę czy ktoś miał podobny problem?

Płynu chłodzącego oraz oleju nie przybywa i nie ubywa. Dzisiaj wymieniłem oringi wtryskiwaczy i problem ubogiej mieszanki znikł (listwa przeciekała). Pozostał problem wypadania zapłonu na 3 cylindrze i wystrzałów w wydechu. W poniedziałek wyjmuje silnik bo coś zaczęło kopcić z pod pokrywy zaworów przy okazji sprawdzę dokładnie rozrząd.
Ostatnio zmieniony przez oloko3 Sob Sie 03, 2013 19:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 01, 2013 19:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tomi24lbn 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 268
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 02, 2013 19:57   

Jaki stan płynu chłodniczego??? Jaki kolor dymu z wydechu????
Tez mam elma i u mnie błąd P0174 oznaczał padnięty vis power sprawdź obstawiam ze nie działa.
_________________
Wypożyczam blokady do KV6
 
 
oloko3 



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 8



Wysłany: Sob Gru 21, 2013 18:20   

Podaje rozwiązanie mojego problemu o którym kiedyś pisałem na forum. Rozwiązaniem problemu była wymiana wałka rozrządu na jednej z głowic. Problem pojawił się po zmianie i ustawieniu rozrządu. Mechanik, który wcześniej remontował silnik, założył jeden wałek z wersji silnika 2.5 litrowej. Dało by się na tym jeździć ale trzeba by było przestawić koło rozrządu jednego wałka wydechowego o kilka stopni ze względu na różnice w wałkach między silnikiem V6 2.0l a 2.5l. Podkreślę, że wcześniej auto jeździło na takiej konfiguracji. Silnik wymontowałem ze względu również na zużyte sprzęgło i wyprzęgnik. Mój ROVER posiadał chyba wszystkie typowe usterki dla tego modelu był strasznie zaniedbany, nic w nim nie było wymieniane na bieżąco przez poprzedniego właściciela. Po kilku wizytach u mechaników, żaden nie chciał podjąć się naprawy argumentując, że nie ma części do tego modelu, że drogo itp. Postanowiłem więc wymienić samodzielnie zużyte elementy po kolei oraz zrobić konserwację podwozia aby doprowadzić samochód do ładu. Wszystko zajęło mi 2 miesiące a wymienione elementy kosztowały ok 3200 PLN zawieszenie, sprzęgło, rozrząd, farby, elementy instalacji LPG, termostat, wszystkie płyty i filtry, 3 zamki(udało się naprawić), kolektor ssący, wentylator, klamki, klimatyzacja. Większość części załatwiłem z anglika. Samochód kupiłem świadomie z usterkami za okazyjną cenę niemniej jednak jak bym miał go naprawiać w warsztacie musiałbym się go pozbyć ze względów finansowych. Niżej zamieszczam filmik z naprawy, może komuś pomoże w naprawie.

http://www.youtube.com/watch?v=AXdHdH6anJU
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Kod P0171 zbyt uboga mieszanka
krzychu.b Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sie 17, 2015 19:49
krzychu.b
Brak nowych postów [R75] Wypadanie zapłonu
Ozi546 Rover serii 75, MG ZT 10 Wto Mar 12, 2019 17:55
Ozi546
Brak nowych postów [R75] Wypadanie zapłonu warsztat Wrocław
Radek10 Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Cze 11, 2019 17:18
dawidd
Brak nowych postów [R75] wypadanie zapłonu i spadek mocy po rozgrzaniu
Ramzes120 Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Maj 25, 2019 12:00
Ramzes120
Brak nowych postów [R75] Wypadanie zapłonu, przygasanie po wciśnięciu sprzęgła
JacekV6 Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Maj 26, 2018 14:26
JacekV6



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink