Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Problem z odpaleniem na mrozie - dostęp do rozrusznika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Problem z odpaleniem na mrozie - dostęp do rozrusznika
Autor Wiadomość
Tinuviel 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 75



Wysłany: Nie Sty 26, 2014 12:39   [MGF] Problem z odpaleniem na mrozie - dostęp do rozrusznika
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1996

Hej, przepraszam że to znowu ja, ale gdzież ja mogę spytać o takie rzeczy jak nie tutaj.

Od kiedy przyszły mrozy, mam problem z odpaleniem auta, przekręcam kluczyk i słyszę tylko cyknięcie, poczekam chwilę, przekręcę raz, drugi, piąty i nagle odpala jakby nigdy nic bez problemu. Po przeszukaniu sieci wydaje mi się że jest to dokładnie ten przypadek (chociaż tutaj bardziej chodzi o wilgoć niż mróz):

http://www.mgf.ultimatemg...g.htm#VVC_click
Cytat:
Engine fails to turn: just get a clicking sound.

The problem here is that the starter motor is not receiving enough power to crank the engine. The potential causes are therefore:

A flat battery
A corroded/damaged power cable to starter motor
If the first, the head-lamps will either fail to illuminate or illuminate rather dimly. Other clues may be found with respect to the slow or non-operation of other electrical components, such as the electric windows etc.

In the second case, all electrical equipment will operate normally, giving no indication of a flat battery. The problem here will often be intermittent: in the dry, the car will start; in the wet, the starter will not crank the engine. This problem has been found in at least one case to be due to corrosion of the main lead connector onto the starter. This problem can be simply cured by cleaning the contacts and crimping the connector to ensure a snug fit and good electrical connection.


I właśnie, rozumiem że mowa tutaj o stykach na rozruszniku nie klemach na akumulatorze? Czy mogę się w łatwy sposób dostać do rozrusznika samemu bez dostępu do chociażby garażu? Znalazłem jak wymienić rozrusznik, ale nie wiem czy jeżeli chcę tylko przeczyścić styki to też muszę wszystkie te czynności wykonać:

http://www.mgfcar.de/starter/replace.htm
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 26, 2014 12:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
troyanek 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 30
Skąd: Przejdź do mapy

MG TF

Wysłany: Nie Sty 26, 2014 22:16   

To cyknięcie to bendiks się zapina.
Masz problem z wirnikiem, może to szczotki, może to styki, może to coś innego.
Musisz wyjąć rozrusznik i sprawdzić, przyczyn może być kilka.
Rozrusznik z tego co pamiętam jest przy skrzyni od strony grodzi z kabiną i od góry raczej się do niego nie dobierzesz, więc trzeba się wgramolić pod samochód albo na podnośnik.
 
 
Tinuviel 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 75



Wysłany: Pon Sty 27, 2014 15:37   

troyanek, dzięki, chyba do mechanika zatem podaje, trochę mnie zastanawia czy to przypadkiem nie jest coś z immobilizerem, sprawa wygląda tak że jak już zakręci i odpali to po zgaszeniu odpali za każdym razem, dopiero jak auto na dłużej zostawię (zamknę) to problem może, ale nie musi powrócić. Lampka od alarmu niby nie mruga jak odpalam, ale jak nie mogę odpalić to też zamykam/otwieram auto (z pilota) i w końcu odpalam. To tylko takie moje gdybanie, bo działanie rozrusznika to ja znam tylko z teorii.

Zobaczę jutro (o ile wystąpi problem z zapaleniem bo to też nie jest regułą) czy uda mi się go odpalić całkowicie bez zabawy w otwieranie/zamykanie kluczykiem, jeżeli nie i dopiero zamknięcie/otwarcie auta pomoże będzie można chyba wykluczyć rozrusznik, jeżeli uda mi się odpalić auto samym przekręceniem kluczyka bez grzebania w alarmie, znaczy że raczej rozrusznik.

[ Dodano: Pon Sty 27, 2014 15:37 ]
Odpaliłem bez zabaw bez z alarmem, zatem chyba jednak rozrusznik.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGF] problem z odpaleniem - zapłon ?
nightsnail MGF i MG TF 15 Pon Sie 25, 2014 16:30
sTERYD
Brak nowych postów [MGF] Znowu problem z odpaleniem po zimie
fanatyk1 MGF i MG TF 8 Pon Maj 04, 2020 20:48
Malignus
Brak nowych postów [MG TF] Problem z odpaleniem, wysokie obroty po odpaleniu.
troyanek MGF i MG TF 1 Sob Lut 08, 2014 07:08
Kozik
Brak nowych postów [MG F] Problem z odpaleniem. Brak napięcia na świecach.
fighter MGF i MG TF 4 Pon Lut 13, 2012 16:17
fighter
Brak nowych postów [MGF] problem z kompresja
michalswiatek MGF i MG TF 30 Pon Maj 19, 2008 19:48
Senn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink