Forum Klubu ROVERki.pl :: PZU - pozytywne zaskoczenie !
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
PZU - pozytywne zaskoczenie !
Autor Wiadomość
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Sty 07, 2014 14:47   PZU - pozytywne zaskoczenie !

Czesc z was czytala, a czesc i widziala ZS-a na spocie - kamaz przepchnal mi auto. Zagieta maska, pas w dol, pokruszony gril, polamane oslony wentylatora itd...

Stalo sie to przed swietami, ale ogledziny dopiero odbyly sie 2.01.2014... kosztorys mialem nastepnego dnia na mailu, a dzis placac rachunki widze odszkodowanie w tej kwocie na koncie !

Szok, nie przywyklem do takiego zlatwiania sprawy. Z Warta walcze juz prawie rok i zbywaja jak moga, proponuja sad... moze i tak sie skonczyc. Ale jestem tak pozytywnie zaskoczony, ze postanowilem sie tym z wami podzielic :D Zeby nie bylo tylko narzekactwa na forum :)

Duzy plus dla PZU za szybkie dzialanie.

Kosztorys mnie z grubsza zadowala, ale nie zgadzam sie na amortyzacje czesci 60 %, o to sie podroczymy, ale jest to jakby nie patrzec juz rzecz drugoplanowa, bo wieksza czesc kasy dostalem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 07, 2014 14:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Sty 07, 2014 15:37   

Tez jestem w PZU a raczej każdy Rover i inne auto u nas był lub jest w PZU i tak jak napisałeś raz dwa załatwiają sprawę :P

Do najtańszych może nie nalezą ale za to problemów jakoś nie ma ;)
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
djinni 



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 22
Skąd: Radom

MG ZR

Wysłany: Wto Sty 07, 2014 17:59   

potrącanie amortyzacji części od wysokości odszkodowania jest niezgodne z prawem. Orzekł to Sąd Najwyższy w kwietniu 2012 r., wynika z niego, że odszkodowanie musi być pełne, a do naprawy muszą być używane nowe części.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Sty 07, 2014 23:15   

wczoraj w nocy jakiś skasztaniały buc porysował mi auto ale żeby być bucem do spodu porysował z dwóch stron, z lewej strony sznit od błotnika do błotnika a z prawej tylny błotnik i drzwi, jakbym dorwał dziada to bym mu coś zrobił...

Sprawę zgłosiłem do PZU dzisiaj, zobaczymy jak wypłacą z AC...
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
soviet100 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 499
Skąd: Czechowice-Dziedzice

Rover 800

Wysłany: Sro Sty 08, 2014 07:25   

Nigdy PZU , dziadkowi za mercedesa śmieszną kwotę wyliczyli a dziadek jak to dziadek nie walczył . Jestem bardzo zadowolony z AXA .
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Sty 08, 2014 13:51   

Widzisz , kazdy z kim rozmawiam, mowi ze w PZU jeszcze po ludzku licza i rozwiazuja sprawy. Moze dziadkowi czegos nie policzyli ? Ja od razu na ogledziny w warsztacie sie umowilem i bdb zrobilem, bo nei sadzilem, ze cale belki i wiatraki ucierpialy, ale to mozna stwierdzic po ogledzinach.

Zawsze mozna zazadac dodatkowych ogledzin po rozebraniu auta.

Z AXA likwiduje obecnie szkode z AC innego auta. Narazie wszystko sprawnie i sympatycznie. Nie wiem zobaczymy jak sie potoczy, bo to tez swieza sprawa.

WARTY ---- NIE POLECAM NIKOMU ! Odpowiedzi jakie do mnie kieruja sa kpina z PL prawa. gdyby nie dzialalnosc polskich sadow juz bym im zalozyl sprawe, a czy sie i tak sprawa nie skonczy... zobaczymy ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
djinni 



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 22
Skąd: Radom

MG ZR

Wysłany: Sro Sty 08, 2014 14:25   

My z Wartą mieliśmy do czynienia dwa razy przy likwidacji szkody z AC. Ale to małe pieniądze bo stłuczona szyba przez kamień, a dziewczyna pęknięty tylni zderzak od cofnięcia w słupek. Sprawa szybko przez telefon, bez zbędnych oględzin w kwocie wystarczającej na pokrycie szkody i przysłowiowe piwo zostało. Jak jest przy likwidacji z OC sprawcy w przypadku Warty nie wiem. Wiem za to jak jest z OC sprawcy w firmie BTA. Jeśli pisma z Warty to kpina z Pl prawa to w przypadku tej firmy już nawet nie wiem jak to nazwać. I tu pewnie skończy się sądem, bo nawet na pisma im się nie chce odpowiedzieć, tylko przysyłają chyba gotowe formułki i straszą przepisami, na które nie mają prawa się powoływać. Ale grunt, że wygląda groźnie może klient odpuści. Jak na to patrzę to ten Kraj to już totalna masakra, skoro wszyscy widzą co się dzieje, a nikt z tym nic nie robi. Bezkarność bogatszych jest zatrważająca. Powodzenia wszystkim w ich bataliach :) Maniaqowi szczególnie
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Sty 08, 2014 16:16   

dla potomnych odnosnie amortyzacji:

http://www.rzu.gov.pl/spr...eczonych__20775

http://www.rzu.gov.pl/orz...rtyzacja__20969


Szkoda ze WARTA ma inne zdanie na temat prawa O_o

Zeskanuej keidys i zaloze watek osobny z batalia z Warta ;) do posmiania sie :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Sty 10, 2014 22:46   

Kozik napisał/a:
Sprawę zgłosiłem do PZU dzisiaj, zobaczymy jak wypłacą z AC...


dzisiaj były oględziny auta, wstępna wycena w zasadzie ok, jakby nie był to plastidip to byłoby chyba więcej kasy, no ale cóż...
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Sty 11, 2014 10:23   

PZU w toku , ale kasa z pierwszego kosztorsu wyplacona.

Z axy tez idzie sprawnie...

Czyli moje dotychczasowe doswiadczenia z MTU i Warta sa najgorsze... dobrze wiedziec gdzie zostawiac lub nie zostawiac pieniadze przy kolejnej oplacie skladki !
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Sty 21, 2014 19:14   

7 zgłosiłem, dzisiaj otrzymałem pieniądze na konto w kwocie odpowiedniej. za rok znowu opłacam składkę w PZU
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
dj_darco 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 239
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT

Wysłany: Wto Sty 21, 2014 21:22   

Założyłem sprawę o odszkodowanie w PZU (OC) 4 stycznia na oględziny czekałem do 14 ale rzeczoznawca naprawdę się przyłożył do pracy i oszacował z dokładnym kosztorysem cenę naprawy która de facto przekraczała wartość samochodu dwukrotnie :P dziś mamy 21 i dostałem maila że pieniążki są już wysłane :)
17 dni to dobry wynik z ich strony. A tak na marginesie to słyszałem bardzo dobre opinie o LIBERTY Direct
_________________
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców.
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=92288&postdays=0&postorder=asc&start=40
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Sro Mar 12, 2014 11:28   

Też się pochwalę: Jakiś debil przerysował mi dwoje drzwi od strony pasażera- jedno pociągnięcie od lusterka do klamki w tylnych. na tylnych rysa ledwo widoczna.Likwidacja z mini casco w PZU.W środę o 16 był rzeczoznawca w piątek miałem kasę na koncie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink