Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Koło dwumasowe - sztywne, regeneracja czy używane
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Koło dwumasowe - sztywne, regeneracja czy używane
Autor Wiadomość
Mayones123 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

  Wysłany: Czw Mar 13, 2014 23:38   [R75] Koło dwumasowe - sztywne, regeneracja czy używane
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam wszystkich,

Prawdopodobnie w moim Roverze kończy się dwumas... Pierwsza mysł: duuży wydatek. Odrazu kolokwialnie mówiąc zakręciłem się wokół tematu i próbowałem znaleźć jakieś konstruktywne opinie na temat wymiany i samego koła. Pierwsze pytanie: czy uważacie, że faktycznie nie ma sensu wymieniać samej dwumasy bez pozostałych części sprzegla. Drugie pytanie: regeneracja (650zł), konwersa na sztywny zamach czy używane koło. Na nowe koło mnie w chwili obecnej nie stać, koszt jest ogromny dlatego szukam opinii o innych rozwiązaniach. Dzwoniłem do najbardziej popularnej firmy zajmującej się regeneracją sprzęgła oraz zbierałem opinie ludzi i podobno przy zastosowaniu dobrych i specjalistycznych maszyn regenerowana dwumasa spisuje sie bardzo dobrze. Serwis regenerowanych sprzegiel wynosi ok. 3% w skali 120 zlecen tygodniowo -dane zebrane u ludzi i firmy. Firma ta zapewnia 12 miesięcy gwarancji. Do kosztow klienta nalezy oczywiscie koszt transportu i wymiana.
Używane koła sa dostepne na allegro od 100zł w góre :D wiadomo- cholera wie co ona przeszła i brak gwarancji. Ale dwumasy ok 300-400zł wyglądają dość dobrze (tak wiem, ze nie wyglad sie liczy) ale pytanie czy macie np jakies dobre zrodlo do uzywanego kola dwumasowego, albo jak mozna je sprawdzic przed zakupem oprocz sprawdzania luzow. Ogolnie czy jest sens.
Trzecia opcja to konwersja na sztywne kolo zamachowe. Poczytalem sporo artykulow tytulami "wady i zalety" i oprocz troszke gorszej pracy sprzeglai delikatnie wiekszych drganiach wyglada to dosc przyzwoicie. No i trwalosc jest wieksza, przy uszkodzeniu mozna wymienic samą tarcze..

Prosze Was o opinie i wymianę wiedzą/doświadczeniem.

Pozdrawiam, Maciej
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 13, 2014 23:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Pią Mar 14, 2014 00:12   

Temat wałkowany systematycznie, dość obszernie opisany tu.
 
 
Mayones123 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 14, 2014 13:23   

Racja, jest tego dużo jednak nigdzie nie doczytałem się opinii na temat konwersji na sztywny zamach.
 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Pią Mar 14, 2014 16:50   

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=79680
 
 
groszek_76 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 128



Wysłany: Nie Mar 30, 2014 13:47   

Jestem na tym samym etapie padniętej dwumasy i regeneracja odpada .Po zakupie samochodu było ok ale po jakimś czasie wyszło że regeneracja dwumasy była pod sprzedaż .Po rozmowie z kolegą który ma warsztat, zdecydowałem się na sztywne koło w zestawie VALEO z tarczą ze sprężynami. Takie już są w sprzedaży . Nowa dwumasa 3300w komplecie a sztywne 1700 w komplecie. Mam na myśli sprzęgło , docisk i wysprzęglik .Sam zakłada w paskach skodach czy audi i ludzie śmigają oczywiście bez " butowania"-taka jazda na półemeryta. Co będzie zobaczymy :?:
_________________
SAMOCHODY SIĘ NIE PSUJĄ , TO WŁAŚCICIELE O NIE ŹLE DBAJĄ
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Nie Mar 30, 2014 18:51   

Szczerze?....
cieszę się że ktoś przetestuje w końcu sztywne koło, bo z tego co sobie przypominam
to wszystkie głosy do tej pory wynikały z teorii i własnych przekonań a nie faktycznych doświadczeń.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Sztywne koło dwumasowe, czy warto ryzykować?
marcin199 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Kwi 22, 2014 20:43
dawidd
Brak nowych postów [R75] Koło dwumasowe - regeneracja
lamer Rover serii 75, MG ZT 9 Nie Kwi 21, 2013 10:36
Filip
Brak nowych postów [R75/MG ZT] - Koło dwumasowe regeneracja czy nowe
Samodzielna wymiana układu sprzęgła (tarcza, docisk, wysprzęglik)
MaReK Rover serii 75, MG ZT 165 Sro Cze 11, 2014 21:47
Pingiel
Brak nowych postów [R75] Sztywne koło zamachowe
kacper Rover serii 75, MG ZT 19 Sro Cze 13, 2012 16:00
apples
Brak nowych postów [R75] 1.8 Dwumasa i sztywne koło
vice44 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Mar 02, 2021 10:23
AmansP



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink