Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] Gaśnie, obroty falują
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214] Gaśnie, obroty falują
Autor Wiadomość
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Gru 21, 2011 19:26   

Tak samo zakłada się nowy jak stary, nie ma znaczenia jaki silniczek
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 21, 2011 19:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Gru 21, 2011 20:04   

ADI-mistrzu napisał/a:
http://allegro.pl/silniczek-krokowy-rover-200-1-4-75-km-8v-i1932273266.html

Jak by się uprzeć to może z tego:
http://allegro.pl/rover-2...1943985504.html
Dało by radę zrobić pasujący,


Nawet nie wiesz jak się mylisz. W kanciaku silniczek krokowy jest zintegrowany z przepustnicą, a przepustnica taka, jak w silnikach 20T4.
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 21, 2011 20:11   

Wzorowałem się po zdjęciu które dał zubeer a tam jest silnik po 96r.
Teraz patrzę i widzę że zdjęcie jest z neta przeklejone i pewnie nie koniecznie tak wygląda...
Jeśli jest tam silnik faktycznie taki jak był w kanciakach a nie taki jak kolega wkleił to nie mam pojęcia, nigdy nie widziałem ich na własne oczy...
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Gru 21, 2011 20:22   

Są 3 rodzaje silniczków krokowych:
- zintegrowany z przepustnicą,
- 4-pinowy,
- 5-pinowy.

Są wersje kanciaków (taka przejściówka), w których jest już część rozwiązań z nowszych modeli i modele niszowe (Cabrio, Coupe i Tourer) w wersjach po lifcie, które mają takie same silniczki krokowe.

[ Dodano: Sro Gru 21, 2011 20:22 ]
W kwestii czujnika temeratury, tam jest taki inny czujnik (jakby z osobną nakrętką). Też trudny do zdobycia w zamienniku.
 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Sob Gru 31, 2011 18:37   

Panowie, kiedyś w mojej 214 miałem podobne objawy. Kombinowałem z krokowcem, kablami itp. Okazało się, że wężyk od przepustnicy do komputera, taki cieniutki (do czujnika podciśnienia) był zalany olejem i to było przyczyną falowania obrotów i małej dynamiki silnika. Warto też wypiąć sondę lambda i obserwować czy się nie poprawiło.
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
porter87 



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: świetokrzyskie



Wysłany: Sro Lut 01, 2012 17:15   

witam
pozwolicie ze podepnę sie do tematu
otóż mam tki problem z roverkiem
rover 1.6 16 v 98 benzyna + instalacja gazowa sekwencja ZENIT
mój problem polega na tym że po zapaleniu silniku na benzynie gdy auto stoji w miejscu wszystko jest wporządku silnik równo pracuje auto przełączy sie na gaz i jest pięknie
problem zaczyna się w czasie jazdy otóż po przejechaniu na benzynie ok 3 km bez różnicy czy jest gorący czy zimny silnik auto gaśnie jak by brakowało paliwa. po 5 minutach odpoczynku pali na dotyk jedzie 3km i znów gaśnie...na gazie wszystko jest wporządku cały czas mam ponad pół baku paliwa i jest to samo...
czy ktos może mi pomóc
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 20:41   

porter87, wszystko wskazuje na problem z układem paliwowym, ja bym zaczął od wymiany filtra paliwa, jeśli nie pomoże to może być problem z pompą paliwa :(
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
porter87 



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd: świetokrzyskie



Wysłany: Czw Lut 02, 2012 10:35   

te objawy zaczeły się po wymianie pompki paliwa, w sumie byłem u 4 mechaników każdy z nich rozbierał bak i zakładał nową pompke w sumie mam trzy pompki do niego i na każdej jest to samo pól zbiornika paliwa na biegu jałowym jak stoji w miejscu może i nawet cały dzień chodzić na benzynie, gdy tylko rusze z miejsca przejedzie 3-4 km i przerwa 5 min, od nowa 3-4 km i przerwa, na gazie wszystko ładnie śmiga wymieniłem filtr paliwa, czujnik obrotów wału a teraz biore sie za silniczek krokowy...może ktoś ma jakieś pomysły..
 
 
DarkDevil 



Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 2



Wysłany: Wto Sty 01, 2013 16:20   

Pozwólcie ze podepnę się pod temat. U mnie sytuacja wygląda tak: Zimy pali na dotyk i gorący (ok 90stopni) też. Jak tylko troche postoi wskazówka temperatury opadnie w połowie do 90stopni auto nie chce zapalać musze go konkretnie kręcic przez kilka minut. Śmierdzi benzyną. Po kilku próbach zapali. Następny objaw złej pracy silnika są falujące obroty od ok 800 do 1200. Jak jest gorący to przeważnie jest ok. a nieraz obroty się zawieszają na ok 3000. wtedy wyłączam zapłon(podczas jazdy) i załączam autko zapala i jest ok. Kolejną rzeczą którą zauważyłem to na zimnym silniku po odpaleniu załącza się wentylator chłodnicy na jakieś 5sekund i się wyłącza. Studiowałem już czyszczenie krokowca przepustnicy sprawdzałem czy nie łapie lewego powietrza i wszystko wydaje się ok. Wydaje mi się że to będzie jakiś czujnik temperatury tylko który? Chyba że macie jakieś inne pomysły

[ Dodano: Wto Sty 01, 2013 16:20 ]
Jeszcze jedna ciekawa rzecz. Wczoraj przez przypadek żona zatankowała mi benzyne PB98. Co ciekawe jak narazie obroty juz nie falują a jeśli się zawieszają to na poziomie 2000
 
 
skoczkast 



Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 21



Wysłany: Pon Maj 12, 2014 21:49   

[quote="sknerko"]
borsi napisał/a:
sknerko napisał/a:
"raty" na nie dokręconych śrubkach obudowy.


Co masz na myśli dokładnie.

wkładasz trzpień w krokowca, podłączasz go na przekręconej w pozycję II stacyjce, wyłączasz stacyjkę i wciąga ci trzpień ale jest to jeszcze za mało, zakładasz na kolektor chwytasz śrubkami obudowę tak, że już bardziej go nie włożysz (ostrożnie bo można go zepsuć) i zostaje szczelina gdzieś ze 2-3mm i przekręcasz kluczyk w pozycję II i znowu wyłączasz :arrow: krokowiec się chowa trochę bardziej, dokręcasz na tyle na ile się da (ostrożnie i znowu ciach stacyjką, znowu trochę się bardziej cofnie i teraz już raczej masz dobrze wkręconego i obudowę dokręconą jeszcze kilka razy kręciłem stacyjką i potem normalnie odpaliłem miał przez chwilę wyższe obroty a potem normalnie się ustawił na wolnych i tyle.

Witam probowalem tego sposobu i u mnie jak przekreci sie kluczyk z pozycji 2 na 0 trzpien krokowca sie wysuwa a nie chowa.wyglada to tak kluczyk na pozycje 2 trzpien sie chowa niewiele kluczyk na pozycje 0 wysuwa moze robie cos zle prosze o podpowiedz.Moj rover to 214i 8v
 
 
bachu93 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 14
Skąd: Chrzanów

Rover 200

Wysłany: Pią Maj 16, 2014 06:28   Gaśnie,obroty falują

Witam.
Słuchaj kolego,ja miałem kiedyś podobny problem jak Ty.Auto zachowywało się dziwnie tzn.jak pracowało na wolnych obrotach to gasnęło,samochód był bardzo mało dynamiczny itp.Cały czas trzeba było go trzymać na wyższych obrotach(dodawać gazu,aby nie gasnął).Przyczyną usterki okazał się sterownik do komputera,taka mała kostka która jest w sterowniku od komputera po stronie kierowcy.Dopiero po wymianie tej malutkiej kostki auto pracowało tak jak przed usterką.Jak mi się uda to wstawie zdjęcie tej kostki, to sobie zobaczysz dokładnie o co chodzi.
Pozdrawiam
 
 
 
skoczkast 



Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 21



Wysłany: Wto Maj 27, 2014 11:01   Re: Gaśnie,obroty falują

bachu93 napisał/a:
Witam.
Słuchaj kolego,ja miałem kiedyś podobny problem jak Ty.Auto zachowywało się dziwnie tzn.jak pracowało na wolnych obrotach to gasnęło,samochód był bardzo mało dynamiczny itp.Cały czas trzeba było go trzymać na wyższych obrotach(dodawać gazu,aby nie gasnął).Przyczyną usterki okazał się sterownik do komputera,taka mała kostka która jest w sterowniku od komputera po stronie kierowcy.Dopiero po wymianie tej malutkiej kostki auto pracowało tak jak przed usterką.Jak mi się uda to wstawie zdjęcie tej kostki, to sobie zobaczysz dokładnie o co chodzi.
Pozdrawiam

\
to poprosze o to zdjecie :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200 1.6 Gti 93r] obroty faluja
przemograczyk Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
5 Wto Lip 15, 2008 12:57
piter34
Brak nowych postów [R200]faluja obroty, kanciak
KingKongNX Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
13 Czw Kwi 24, 2014 08:36
KingKongNX
Brak nowych postów [k-seria] Falują obroty po wymianie czujnika temp.
fsomr88 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
2 Nie Lis 09, 2014 20:23
fsomr88
Brak nowych postów [R400] Odpala ale po czasie traci obroty szarpie i gaśnie
zezogrodco Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
1 Wto Lip 03, 2012 22:04
sTERYD
Brak nowych postów [R214] Nie wchodzi na obroty
bachu93 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
8 Nie Gru 18, 2011 00:46
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink