Forum Klubu ROVERki.pl :: [r820] Jak odpowietrzyc sprzegło brak biegów na odpalonym
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r820] Jak odpowietrzyc sprzegło brak biegów na odpalonym
Autor Wiadomość
Granat 



Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 27



Wysłany: Pon Maj 26, 2014 11:15   [r820] Jak odpowietrzyc sprzegło brak biegów na odpalonym
Typ: Ti Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

2 dni temu zrzucałem skrzynie biegów i zakładałem nowe sprzegło firmy valeo . Po złozeniu wszystkiego do kupy pedał sprzegła ledwo co obija sie od podłogi odpowietzałem juz go z 30 razy i nic to nie dało co moze byc nie tak ?? ? na zgaszonym silniku biegi wchodza na odpalonym juz nie samochod po wrzuceniu biegu i odpaleniu jerzdzi normalnie lecz nie da sie zmienic biegu , macie jakies sugestie aby odpowierzyc w jakis inny sposob pompke sprzegłowa oraz wysprzeglik ??
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 26, 2014 11:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Senn 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 27, 2014 14:09   

Ja podczas swojej eksploatacji R800 dwa razy odpowietrzałem sprzęgło. Za pierwszym razem po wymianie padniętego wysprzęglika udało się przez typowe dolewanie płynu do zbiorniczka, pompowanie i odpowietrzanie na wysprzęgliku. Dokładne odpowietrzenie się nie udało i musiałem pojeździć kilkadziesiąt km, żeby pedał zaczął działać normalnie.
Za drugim razem po wymianie skrzyni za cholerę nie mogłem odpowietrzyć. Przed operacją wymiany skrzyni sprzęgło chodziło ok. Wysprzęglik wyglądał na sprawny choć po ściągnięciu gumki ochronnej delikatnie był zapocony na cięgnie. Na szczęście AndrewS poratował mnie nowym wysprzęglikiem, który miał w zapasie i po jego założeniu bez problemu odpowietrzyłem układ.

Wniosek jest taki, że być może masz nieszczelny wysprzęglik.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
Granat 



Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 27



Wysłany: Wto Maj 27, 2014 16:55   

Kolego ja mam tak ,że leje płyn odpowietrzam bombli nie ma a sprzegło w pedale łapie jak by od połowy dopiero jak naciskasz to wpada do połowy i od połowy dopiero pompuje , wysprzeglik ma porwana gume i widac ze cieknie z niego ale wysuwa sie na około 2 lub 3 cm jak wciskam pedła sprzegła myslisz ze to wysprzeglik ?? ? jak tak to zaraz zamawiam
 
 
Senn 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 27, 2014 21:24   

Granat jak cieknie Ci z wysprzęglika to na pewno musisz go wymienić. Porwana gumka oznacza, że na 100% dostały się tam drobiny kurzu, piasku itp - szczelności nie ma. Kiedyś myślałem nad zrobieniem jakiejś osłony na wysprzęglik bo jest bardzo nisko i wystawiony na ekstremalne warunki typu woda, sól, błoto. Tylko czasu brak. Pewnie taki zabieg przedłużyłby jego żywotność.
U mnie było to samo. Pedał wpadał do podłogi i trzeba było go odciągać do góry żeby wrócił do położenia nominalnego.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
Granat 



Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 27



Wysłany: Sro Maj 28, 2014 00:38   

zamówiłem dzisiaj nowiutki za 100zł z wysyłka na allegro od diesla ale jest identyko jak ten mój , Powoli zaczyna mnie denerwowac ten samochód bo nagle wszystko w nim siada i wkładam w niego mnustwo pieniedzy i praktycznie oprucz skrzyni biegów ktora wymieniłem miesiac temu na ta z torsenem typu b kupuje wszystko nowe a nowe kosztuje dosyc sporo jak na moja kieszeń . , Ale jak bd to wysprzeglik to juz bd cacy bo bd mogł nim jezdzic nowiutkie sprzegło juz siedzi valeo , zostanie mi tylko nagwintowac dzure do kolektora wydechowego dobrze to skrecic zrobic zbierznosc i klocki zmienic z tyłu i bd miał samochód prawie ze idealny .

A mam jeszcze pytanie za 100 punktów , znajomy ma 800tke w sedanie 2.5 l diesla ma straszne luzy na kierownicy wymieniał juz drazki sworznie i stabilizatora i nadal ma takie same luzy na kierownicy jak miał pytał sie mnie tez o to ale sam nie wiem a chciał bym iwedziec poniewaz u mnie tez jest luz moze nie taki jak u niego ale jest od czego to moze byc zawias mam zdrowy sprawdzałem juz go sworznie mam nowe a drazki i stabilizatory mam w pozadalu
 
 
Yog-Sothoth 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Sro Maj 28, 2014 09:07   

Magiel do regeneracji?
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
Granat 



Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 27



Wysłany: Sro Cze 04, 2014 21:02   

rover juz lata :d sprzegło działa ale odpowietrzyc sie nie udało chociaz ze przyszedł nowiutki wysprzeglik ..... najwazn iejsze ze jezdzi .
 
 
Senn 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Sro Cze 04, 2014 21:41   

Granat napisał/a:
rover juz lata :d sprzegło działa ale odpowietrzyc sie nie udało chociaz ze przyszedł nowiutki wysprzeglik ..... najwazn iejsze ze jezdzi .


To jak jeździ jak się nie udało odpowietrzyć?
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
Granat 



Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 27



Wysłany: Pią Cze 06, 2014 23:30   

sprzegło łapie od połowy dopiero i jak sie wcisnie to trzeba noga odciagnąc jutro z rana bd z tym wojował moze uda sie zrobic tak jak było
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R820] Miękkie sprzęgło
Yog-Sothoth Rover serii 800 4 Sro Mar 24, 2010 19:41
UniculTLX
Brak nowych postów [R820] Gaśnie kiedy wciskam sprzęgło
tomek122 Rover serii 800 26 Pon Lis 22, 2010 15:55
tomek122
Brak nowych postów [R820] Skrzynia biegów
piotrbim Rover serii 800 1 Wto Kwi 22, 2008 16:37
Marrkus
Brak nowych postów [R820] Remont Skrzyni biegów??
pawelja89 Rover serii 800 12 Czw Mar 18, 2010 08:51
Konix
Brak nowych postów [R820] Brak oleju - wyciek?
Yog-Sothoth Rover serii 800 4 Nie Cze 27, 2010 20:58
Konix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink