Forum Klubu ROVERki.pl :: [75] Temat rozładowującego się akumulatora - opis przypadku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[75] Temat rozładowującego się akumulatora - opis przypadku
Autor Wiadomość
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 07, 2014 08:31   [75] Temat rozładowującego się akumulatora - opis przypadku
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witajcie,

Wiem, że temat akumulatora był już poruszany setki razy, ale zapoznałem się z tym co jest na forum i nie spotkałem takiej sytuacji. Dziś biorę się za zlokalizowanie usterki. Przez kilka dni odpinałem klemę +, gdy zostawiałem samochód. Spadek napięcia akumulatora, gdy miałem możliwość to kontrolować wyniósł jakieś 0,5V przez 3-4 godziny. Pobór prądu przez samochód podczas postoju to jakieś 0,2 A - oczywiście muszę jak najszybciej znaleźć przyczynę, ale chciałem opisać jak mój samochód reaguje na rozładowany akumulator.
Padło sprzęgło i auto odstawiłem do znajomego, który miał się tym zająć. Auto postało może 10 dni i akumulator padł. Samochód zabraliśmy na warsztat, wymieniliśmy tarczę, docisk i wysprzęglik. Naładowaliśmy akumulator i jazda.
Pojeździłem w ramach testu kilka godzin wieczorem - wszystko super. Zostawiłem samochód pod blokiem. Rano usłyszałem popiskiwanie (nie wycie - popiskiwanie) alarmu i okazało się, że to mój. Mało tego Rover opuścił sobie wszystkie szyby. Tak po prostu - się pootwierał. Oczywiście akumulator był wyssany do 0.
Miał ktoś kiedyś tak ? A dodatkowo zauważyłem, że jak podłączam klemę chcąc odjechać to jak tylko ją przyłożę do akumulatora otwiera się bagażnik. Natychmiast.

Jakiś pomysł, podpowiedź ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 07, 2014 08:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Cze 07, 2014 11:15   

redbaron napisał/a:
Jakiś pomysł, podpowiedź ?
prawdopodobnie moduł komfortu BCU do wysuszenia , naprawy lub wymiany. Można też spróbować przy zamkniętych drzwiach ,pokrywach i oknach, nacisnąć w pilocie kilkakrotnie przycisk zamykania.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 07, 2014 11:32   

sprawdz czy nie masz wody pod dywanikiem u kierowcy. Jesli tak to wyczyść połączenia masowe na tym słupku. U mnie od wilgoci same właczły sie wycieraczki i wył alarm. a jak otwiera Ci się bagaznik to odłącz wtyczkę od przycisku otwierania i sprawdz czy sytuacja się powtarza. jesli nie otwiera sie po podłączeniu klemy a miałeś wodę na/pod dywanikiem to być może po słupku spłynęło jakoś do przycisku, jest tam wilgotno i robi zwarcie jakbys cały czas otwierał. U mnie skorodował trochę tern włacznik i w końcu przestał działać...

Jak robiliście sprzęgło to być może któraś uszczelka w grodzi od wysprzęglika nie jest na swoim miejscu
_________________
75 Red Edition
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Cze 07, 2014 12:26   

Jeśli masz włączoną opcję otwierania/zamykania szyb na skutek przekręcenia kluczyka w zamku w którąś ze skrajnych pozycji i przytrzymania w celu uruchomienia opcji, to możesz mieć problem z zamkiem kierowcy. Wszystkie opisane przez Ciebie objawy przechodziłem, tylko miałem jeszcze dyskotekę kierunkowskazów podczas jazdy ;) Odepnij wtyczkę, osusz, potraktuj kontaktem lub czymś co "wytrąca" wilgoć. Dodatkowo sprawdź to co pisze SeniorA czyli moduł komfortu. Najlepiej zdemontuj schowek nad nogami pasażera, zanurkuj i zobacz z użyciem latarki czy nie ma śladów wilgoci, czy puszka bezpieczników jest sucha i nie ma na niej śladów korozji.

to się działo na przełomie ostatnich dni? Widzisz związek z ostatnimi opadami deszczu?
Problem ze sprzęgłem miałeś już chyba dawno.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 07, 2014 13:08   

Dziękuje Panowie za wszelkie rady. Oczywiście postaram się do wszystkich zastosować. Problem ze sprzęgłem oczywiście miałem dawno - na chwilę sobie poradziłem no i trzeba było się wziąć za grubsze wymiany. Teoretycznie mógłbym znaleźć w pamięci moment w którym pojawić by się mogło trochę wody we wspomnianych okolicach i nie ma to nic wspólnego z deszczem. Aktualnie wycieków żadnych nie ma. Zbadam problem solidniej. Dzięki jeszcze raz wszystkim za rady.

[ Dodano: Sob Cze 07, 2014 13:08 ]
longer86 napisał/a:
sprawdz czy nie masz wody pod dywanikiem u kierowcy. Jesli tak to wyczyść połączenia masowe na tym słupku. U mnie od wilgoci same właczły sie wycieraczki i wył alarm. a jak otwiera Ci się bagaznik to odłącz wtyczkę od przycisku otwierania i sprawdz czy sytuacja się powtarza. jesli nie otwiera sie po podłączeniu klemy a miałeś wodę na/pod dywanikiem to być może po słupku spłynęło jakoś do przycisku, jest tam wilgotno i robi zwarcie jakbys cały czas otwierał. U mnie skorodował trochę tern włacznik i w końcu przestał działać...

Jak robiliście sprzęgło to być może któraś uszczelka w grodzi od wysprzęglika nie jest na swoim miejscu


Widzisz, bagażnik otwiera się tylko w momencie przyłożenia klemy do akumulatora. Gdy już jest zapięty to nie otwiera się bagażnik bez wyraźnego mojego polecenia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] schemat zawieszenia tył - opis
grzegorz_g Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Kwi 10, 2014 10:56
stazaj88
Brak nowych postów [r75] zmierniarka opis pinow i przelozenie
geffi Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Lut 21, 2014 14:05
darox
Brak nowych postów [R75] Opis złącza przekaźników wentylatora chłodnicy
krzysiek_551166 Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Cze 26, 2014 17:27
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Pytanie na temat spalania
Bialystok89 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Wrz 14, 2014 11:23
Bialystok89
Brak nowych postów [R75] Jaka moc akumulatora..
rav8409 Rover serii 75, MG ZT 93 Sro Maj 17, 2017 19:30
Pieta



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink