Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kluczyki w bagażniku - jak otworzyć
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kluczyki w bagażniku - jak otworzyć
Autor Wiadomość
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Sty 28, 2014 22:55   

A jest jakiś inny sposób dostania się bezinwazyjnego jak nie przez otwór wylotu powietrza z lewej strony auta za zderzakiem? Czy tu chodzi o sposób otwarcia klapy bagażnika bez użycia kluczyków ;) ?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 28, 2014 22:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Nie Lut 02, 2014 17:52   

MaReK napisał/a:
A jest jakiś inny sposób dostania się bezinwazyjnego jak nie przez otwór wylotu powietrza z lewej strony auta za zderzakiem? Czy tu chodzi o sposób otwarcia klapy bagażnika bez użycia kluczyków ;) ?


MaReK każde R75 można otworzyć bez kluczyków w ok 10-15 minut i nie przez otwór wylotu powietrza ;) W dodatku ten sposób dezaktywuje alarm tak jakbyś posłużył się kluczykiem lub pilotem ;)
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lut 02, 2014 19:10   

7Tomi napisał/a:
;) W dodatku ten sposób dezaktywuje alarm tak jakbyś posłużył się kluczykiem lub pilotem ;)

Bez dewastacji czegokolwiek?
Elektronicznie? To tylko najbliżej dostępna jest wiązka w nadkolu, ale bałbym się ryzykować jakiś zwarć, chyba, że ew. otwarcie maski przez linki i odłączenie klemy...
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 03, 2014 01:53   

MaReK, ta metoda o której 7Tomi, mówi jest bezinwazyjna i naprawdę skuteczna
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 03, 2014 11:05   

haszczyc napisał/a:
mówi jest bezinwazyjna i naprawdę skuteczna

To chyba drugim kluczykiem ;)

Generalnie, żeby otworzyć auto bez użycia kluczyka/pilota należy pozbawić BCU prądu na chwilę.
Można przeciąć wiązkę, można próbować metodą na ginekologa rozpiąć puszkę bezpieczników w komorze. Ja jednak osobiście otworzyłbym maskę (na łączeniu linek, przez nadkole), następnie w odgłosach alarmu rozpiął klemę akumulatora i podłączył ponownie.

W sumie niczego się nie zniszczy, aby tylko robić ostrożnie, ale nie nazwałbym tej metody bezinwazyjną ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Wto Lut 04, 2014 22:40   

Marecki masz na PW - tylko nie rób z tego artykułu na główną :P

[ Dodano: Wto Lut 04, 2014 22:40 ]
haszczyc napisał/a:
MaReK, ta metoda o której 7Tomi, mówi jest bezinwazyjna i naprawdę skuteczna


Mój patent :P
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Lut 04, 2014 22:51   

7Tomi napisał/a:
Marecki masz na PW - tylko nie rób z tego artykułu na główną :P

Odpisałem Ci ;)
Takie rzeczy nie nadają się na artykuł.
Odpisałem Ci też, że w niektórych przypadkach (takich jak mój) Twój patent się nie powiedzie ;)

7Tomi napisał/a:
Mój patent :P

Kiedyś go gdzieś sprawdzę. Porównam też czas jaki będzie potrzebny do otwarcia auta za pomocą linek pod maską oraz Twojego sposobu ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Wto Lut 04, 2014 22:56   

MaReK napisał/a:

Kiedyś go gdzieś sprawdzę. Porównam też czas jaki będzie potrzebny do otwarcia auta za pomocą linek pod maską oraz Twojego sposobu ;)


Wszystko zależy od zdolności i od znajomości budowy elementu do którego musisz sie dobrać. :D Ja do tego doszedłem tylko dlatego ze rozebrałem ich kilkanaście na części ;)
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Sro Lut 05, 2014 17:09   

Z tym odpięciem i zapięciem aku to na serio? W weekend sprawdzę. Maskę juz awaryjnie otwierałem szybko i bezproblemowo bo mi się linka wypięła z kostki, ale aku w czasie pracy czegokolwiek nie odpinałem. Powiedzcie chociaż czy odpinac plus i czy na pewno nic się nie uszkodził. Mam tylko jeden kluczyk od auta wiec choć jeden sposób znać warto w razie w.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lut 05, 2014 18:34   

thorgalxxx napisał/a:
Z tym odpięciem i zapięciem aku to na serio?

Nie potwierdzam schematu ogólnego.

thorgalxxx napisał/a:
Maskę juz awaryjnie otwierałem szybko i bezproblemowo bo mi się linka wypięła z kostki, ale aku w czasie pracy czegokolwiek nie odpinałem. Powiedzcie chociaż czy odpinac plus i czy na pewno nic się nie uszkodził. Mam tylko jeden kluczyk od auta wiec choć jeden sposób znać warto w razie w.


Ja rok temu straciłem kluczyk przez podmianę baterii w pilocie. Zrobiłem najprawdopodobniej jakieś zwarcie i... pilot bezużyteczny. Ponieważ mam zamek w drzwiach kierowcy od anglika, to nie mogę kluczykiem go otworzyć. Została mi opcja wysłania drobnej osoby przez bagażnik, właz na narty do środka. No ale co z tego, jak auto zamknięte. Nie otworzę wtedy ani od środka przyciskiem, ani od środka ciągnąc za klamkę... Oczywiście alarm się włączył bo mam czujki ruchu :) Po otwarciu maski w ruch poszedł klucz 13 i odpiąłem masę ;) Poczekałem kilka sekund, podłączyłem ponownie i zamki poszły w górę ;) Później okazało się, że robiłem błąd. Wystarczy bowiem włożyć kluczyk do stacyjki, przekręcić zapłon i też się otworzy ;) No ale ja mam kluczyk, a temat traktuje o tym jak się go nie ma bo leży w czeluściach bagażnika ;P

U mnie zabranie prądu i podłączenie go ponownie pozwoliło otworzyć auto.
Czy tak jest wszędzie i zawsze? Nie wiem, bo nie sprawdzałem tego gdzie indziej ;)
Ale odpinając BCU i podpinając je przy zamkniętym aucie także udawało mi się rozbroić auto. Zatem myślę, że może być podobnie.

Jeśli jednak nie musisz odłączać klem, to nie rób tego... kto wie co może się uszkodzić ;) U nas nie ma jeszcze takiej zaawansowanej techniki jak w wyższych modelach BMW, ale zawsze jest ryzyko że coś się spieprzy ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 05, 2014 18:55   

MaReK napisał/a:
Została mi opcja wysłania drobnej osoby przez bagażnik, właz na narty do środka


heh mnie ratuje to że poprzedni własciciel włożył kanapę skórzaną z anglika zdaje się i nie ma ona zatrzasków ani jakoś nie jest przymocowana, więc z bagażnika popycham oparcie i mam spory otwór do środka :D
_________________
75 Red Edition
 
 
AfricaTwin 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 66

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 05, 2014 19:21   

Byłem zmuszony ostatnio do wymiany akumulatora. Nie zakręcił nawet raz .... Tylko pykanie przekaźnika i pupa :cry:
Odpiąłem klemy, wyjąłem aku i zawiozłem do sklepu na wymianę. Nowy akumulator podłączyłem i nie widziałem innych objawów braku prądu poza przestawionym zegarkiem no i oczywiście zablokowanym kodem radioodbiornikiem. Wszystkie urządzenia pokładowe działają poprawnie. Komputer uczy się od nowa spalania :mrgreen:

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez AfricaTwin Czw Lut 06, 2014 11:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Sro Lut 05, 2014 20:18   

Aku wyjmowali mechanicy robiąc skrzynię, wymieniałem również ja bo tylko cykał, ale zawsze w tym czasie zamki były otwarte. Co się dzieje jak zamknięte i alarm wyje, nie wiadomo. Pomyślę nad próbą bo może faktycznie nie warto ryzykować.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lut 06, 2014 02:48   

Nic się nie powinno stać... ale zawsze jest ryzyko, że coś się stanie ;)
Odwieczne prawo natury ;) Mnie też, odpukać, nigdy nie spotkała żadna nieprzyjemność w związku z odłączeniem klemy ;)

[ Dodano: Czw Lut 06, 2014 02:48 ]
UWAGA!
Sprawdziłem. Wczoraj będąc na myjni zrobiłem doświadczenie.
Zamknąłem auto z otwartą maską i przyciśniętym czujnikiem otwarcia. Zamknął się, uzbroił. Puściłem przycisk, włączył się alarm. Zdjąłem klemę, odczekałem chwilę, podłączyłem i... alarm zaczął wyć, a zamek ani drgnął ;)

Jestem pewien, że wcześniej to zadziałało (rok temu) miałem wtedy BCU przedliftowe, ale nie sądzę aby to miało znaczenie większe. Myślę, że były zachowane jakieś inne warunki. Może fakt, że otworzyłem kluczykiem bagażnik? Nie wiem... wtedy auto się otworzyło. Jak odłączam BCU od instalacji i podłączam to zamki idą w górę... ale też ja jestem w środku. Na pewno też przekręcenie kluczyka w stacyjce daje podniesienie się rygla. Ale to wszystko jak mam kluczyk przy sobie ;) A jak leży w bagażniku, to metoda 7Tomi może się udać, chociaż dzisiaj próbowałem ją pobieżnie wykonać i poległem na pierwszym kroku :P I tak nie spełniam warunków na jej powodzenie, ale chciałem chociaż dojść do punktu przedostatniego kroku ;)

Gdybym dzisiaj zatrzasnął sobie kluczyki w aucie miałbym kłopot ;)
Oczywiście mając dostęp do komory silnika mam dostęp również do zasilania i do linii K oraz CAN po której działa BCU. Wiem, że nie potrzebuje ono INGITION ON aby wejść w stan komunikacji. A przy odrobienie szczęścia można go sprowokować nawet INPA do tego aby otworzył okno, bądź któryś z zamków. To jednak karkołomna zabawa, ale zawsze lepsza niż bicie klosza czy szyby ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
pkawalko30 



Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 7

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 20, 2014 12:51   

7Tomi,
Witam zatrzasniete kluczyki w bagażniku proszę o pilny kontakt
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Cze 20, 2014 15:10   

Witaj,

ja ostatnio próbowałem metodą 7Tomi otworzyć auto ale mi się nie udało ;)
Pierwsza sprawa, to dlatego, że akumulator był rozładowany i nie dało się go w ten sposób otworzyć. Niestety w aucie zamknięty był zwierzak i zaczynał już się topić z gorąca, dlatego właściciel musiał wybić szybę z tyłu. Przez tę szybę trzeba było wejść do środka, podłączyć T4 i próbować odryglować zamki. Niestety z powodu braku prądu T4 nie chciał gadać. Dopiero zdjęcie boczku z drzwi kierowcy, włożenie ręki i próba przekręcenia zamka od wewnątrz uświadomiła nas, że w tym aucie nie ma już prądu ;) Po podłączeniu zasilania zewnętrznego udało się otworzyć drzwi, bagażnik i podłączyć T4.

Także zanim zaczniecie robić metodą 7Tomi (swoją drogą skuteczną) to upewnijcie się, że jest prąd w aucie. Do wykonania tej metody należy mieć dużo cierpliwości, płaski śrubokręt i zestaw śrubokrętów typu TORX.

Metoda zadziała jeśli zamek jest europejski ( w przypadku kierownicy po lewej stronie) lub/i anglik (w przypadku kierownicy po prawej) i otwierania z prawej. Zalecenia 7Tomi są takie, aby przy tej procedurze być bardzo cierpliwym :)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Zgubione kluczyki
Adejdas1 Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Paź 11, 2020 14:48
MaReK
Brak nowych postów [R75 ] Zgubione kluczyki
adas07072a Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Mar 05, 2020 14:00
Erill93
Brak nowych postów [R75] PILNE! Zagubione kluczyki, immobiliser, blok. kier.
Zrubo Rover serii 75, MG ZT 16 Nie Sty 04, 2015 20:49
zbygru
Brak nowych postów [R75] Jak otworzyć drzwi ???
saute Rover serii 75, MG ZT 47 Czw Sty 09, 2020 22:44
mondigo
Brak nowych postów [R75] Otworzyć drzwi - ale jak???
tomczyk32 Rover serii 75, MG ZT 17 Pią Lis 28, 2008 15:05
tomczyk32



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink