Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT 190] Ręczna regulacja wysokości świateł (xenon)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT 190] Ręczna regulacja wysokości świateł (xenon)
Autor Wiadomość
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



  Wysłany: Sob Cze 28, 2014 23:14   [MG ZT 190] Ręczna regulacja wysokości świateł (xenon)
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Dzisiaj wybrałem się na stację diagnostyczną, żeby wreszcie doregulować światła (prawy xenon świeci w asfalt). Niestety okazało się, że przy prawym xenonie nie działa regulacja śrubą góra-dół, diagnosta powiedział, że prawdopodobnie w środku się coś rozłączyło. Kręcenie śrubą w lewo/prawo nie zmienia położenia lampy. W przypadku lewego światła regulacja działała. Autopoziomowanie po odpaleniu działa na obydwu światłach prawidłowo.

Czy ktoś z Was rozbierał lampy? Jest szansa, żeby naprawić samemu tą regulację?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 28, 2014 23:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
damiwr 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Sob Cze 28, 2014 23:59   

Zdejmij zderzak, zdejmij lampę i zobaczysz czy śruba spadła czy masz ułamane/połamane ucho. inaczej nie określisz co jest przyczyną.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Nie Cze 29, 2014 11:06   

Ja wsadzałęm lampe do piekarnika na 15 min w temp. około 50 stopni, tak aby nie dotykała niczego i leżała na bawełnianej ścierce, po wyciągnięciu rozklejałem.
Na końcu śrub do regulacji, o ile dobrze pamiętam jest plastikowa nakrętka z kulką, która jest zatrzaśnięta w gnieździe, czasami może ta kulka wyskoczyć lub ułamać się jeśli wkręcisz nakrętkę do końca przy regulacji ( podnoszenie świateł) :) lub nakrętka poprostu spada ze śruby przy nadmiernym wykręceniu ( opuszczanie świateł ). Jeśli lustro lampy traci jedno z tych dwuch ruchomych połączeń regulacji ( pion i poziom) silniczek nie będzie mógł ustawiać luster w odpowiedniej pozycji, to trochę tak jak ze stołkiem na trzech nogach, jeśli podetniesz jedną stołek nie będzie stał w odpowiedniej pozycji ;) Ja już miałem okazje naprawiać wszystkie trzy powyżej wymienione usterki przy złamaniu pozostaje klejenie. Teraz przestawiając światła kręcę delikatnie ;) .
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Cze 29, 2014 23:55   

Dzięki za instrukcję, czas się dobrać do lampy.
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Pon Cze 30, 2014 08:21   

Przy rozklejaniu nie śpiesz się bo to plastik i łatwo może pęknąć, aby skleić wystarczy złożyć części ze sobą, włożyć do piekarnika ponownie, a po wyjęciu docisnąć.
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Wto Lip 01, 2014 21:00   

zedziczek napisał/a:
Przy rozklejaniu nie śpiesz się bo to plastik i łatwo może pęknąć, aby skleić wystarczy złożyć części ze sobą, włożyć do piekarnika ponownie, a po wyjęciu docisnąć.

Według opisu sprawa prosta. Trochę się komplikuje po rozpoczęciu prac. Zadanie dla zdolnych, cierpliwych i pomysłowych. Osobiście pominąłem etap piekarnika :mrgreen: , ponieważ zakupiłem dawcę organów za niedużą kasę i przystąpiłem od razu do rozklejania. Klej trzyma jakby życia bronił. Nie wiem co to za paskudztwo, ale musiałem dookoła przecinać nożykiem centymetr po centymetrze. Na zimno nie da się zdemontować klosza bez uszkodzeń. Zatrzaski w zasadzie można sprawdzić bez rozklejania lampy, ale wymiany silniczka już się przeprowadzić w ten sposób nie da. Poniżej mała fotorelacja. Zdjęcia poglądowe, które mam nadzieję pomogą w ewentualnej diagnozie "na dotyk". :mrgreen:








Trzpień silniczka podczas pozycjonowania świateł się nie obraca. Wysuwa się i chowa z powrotem. Przekładnia znajduje się wewnątrz obudowy. Mnie chyba poluzowały się śrubki widoczne w gniazdach regulacji, ponieważ odbłyśnik ma bardzo duże luzy w obudowie. Często silniczek zawiesza się w dolnym położeniu, czego efektem jest oświetlenie drogi na odległość 10 m, a to trochę za mało. Tak czy inaczej bez piekarnika się pewnie nie obejdzie. :mrgreen:

[ Dodano: Wto Lip 01, 2014 21:00 ]
Reflektor lewy.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 02, 2014 12:20   

piekarnik daje taki plus że cała lampa rozgrzewa sie równomiernie, ale cała też jest ciepła i bez rękawic ciężko. Polecam grzanie opalarką i podważanie śrubokrętem. wykonalne i sprawdzone
_________________
75 Red Edition
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Lip 03, 2014 12:40   

Dzięki za zdjęcia. Jutro z kolegą zabieramy się za lampę. Myślicie, że ewentualnie te części od ręcznej regulacji będą pasować od angielskiej lampy bez xenona?? Bo taką mogę mieć pod ręką jako dawcę. Automatyczna regulacja działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Regulacja wysokości świateł nie reaguje
encor Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Maj 02, 2019 22:03
R75
Brak nowych postów [R75] Ręczna regulacja lampy.
baczek Rover serii 75, MG ZT 24 Pią Gru 05, 2014 21:53
SeniorA
Brak nowych postów [R75]reczna regulacja lamp
kalafior Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Lis 04, 2019 23:31
kalafior
Brak nowych postów [R75] Fotele elektrycznne - regulacja wysokości
Zukowaty Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Sie 26, 2008 22:58
Zukowaty
Brak nowych postów [R75] Regulacja wysokości fotela - prośba
soulz Rover serii 75, MG ZT 17 Wto Sty 28, 2014 22:15
djrafix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink