Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] 2.5 V6 190KM, Kutno
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT] 2.5 V6 190KM, Kutno
Autor Wiadomość
mr_iwo 




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 61
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lip 11, 2014 09:22   [MG ZT] 2.5 V6 190KM, Kutno

http://allegro.pl/show_item.php?item=4406639541

Witam wszystkich :)
Zaczyna mi po głowie chodzić auto z ogłoszenia powyżej (lub jemu podobne). Ktoś może mieszka blisko i byłby w stanie rzucić na niego okiem? Nie bardzo mi się uśmiecha jechanie 350km w jedną stronę jeżeli ma to być padlina...

Może jakieś spostrzeżenia na podstawie zdjęć? (za dużo pomalowane/czegoś brakuje itp.) Takie rzeczy wiem o Volvo, a w temacie MG jestem zielony także będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 11, 2014 09:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Vigoslaw 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 10:24   

Jak dla mnie, to jest inny odcień lakieru na drzwiach pasażera...
to raczej nie jest wersja max, ale navi, H&K i składane lusterka są.

Pozdrawiam,

V.
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 10:30   

- oglądałem go sobie wczoraj na allegro sam
- przede wszystkim Kutno - zagłębie handlarzy
- na forum renault czytałem o tym komisie skrajne opinie, albo ktoś b. zadowolony albo b. niezadowolony
- jedynie opłata recyklingowa pozostała - jedynie 500 zł do ceny
- opony zimowe - jedynie 1500-2000 zł na letnie
- niezgodności opisu ze stanem faktycznym: brak kontroli trakcji i tempomatu
- tv, który nie działa w PL
- rzekomy przebieg 119 tyś. km - a fotele jak by przejechał z 200 tyś.
- wyświetlacz komputera bez spalonych linii
- niech ktoś się wypowie kto ma ZT czy wskazówka temperatury silnika nie jest przypadkiem za wysoko? wydaje mi się, że powinna być niżej, co może zwiastować HGF i koszty
- auto bardzo odpicowane do sprzedaży
- zaparowany reflektor od strony pasażera
_________________
R400 -> R75
 
 
damiwr 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Pią Lip 11, 2014 10:37   

Hm ładny :mrgreen:

wersja naprawdę fajna.

temp. silnika lekko za wysoka na wskazówce, w baku pusto :)

na zdjęciach nic więcej nie widać przynajmniej ja nie widzę a jest wcześnie jeszcze.

wszystko wyjdzie w praniu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mr_iwo 




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 61
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lip 11, 2014 13:00   

Dzięki za dotychczasowe opinie :)
Czekam z nadzieją, że ktoś tutaj mieszka na tyle blisko Kutna lub będzie przejeżdżał i da radę zobaczyć czy to faktycznie jest coś warte.

Odpicowanych się niby należy bać ale nasz R25 był tak samo dopieszczony i okazał się faktycznie być egzemplarzem z serii "Niemiec płakał jak sprzedawał" :wink: Choć może nie powinienem go tak chwalić bo jeszcze coś mu się odwidzi :razz:
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 13:23   

świeci kontrolka spalonej żarówki :P ładna wersja, ale co jest ze skazówką temperatury, do sprawdzenia czy się nie gotuję
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Pią Lip 11, 2014 13:52   

komarek napisał/a:
- rzekomy przebieg 119 tyś. km - a fotele jak by przejechał z 200


Nie przesadzaj, fotele w dobrym stanie na zdjęciach, do tego bardzo dobry stan skóry na kierownicy, gałce biegów - naprawdę nie ma się do czego przyczepić, u mnie przy 190tkm są dużo bardziej wytarte.

Wskazówka temp. silnika rzeczywiście w dziwnym miejscu, tak 3mm za wysoko.

Jedno mnie zaintrygowało - srebrna ramka (metalowa?) dookoła przedniej szyby.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 14:11   

jak dla mnie tak oglądając wnikliwie to faktycznie podejrzana przednia ramka srebrna.

Jak na rok 2003 to aż za idealny, stawiam że cały był malowany, bo nie wierzę żeby ktoś szykując auto do sprzedaży wyczyścił ładnie kurz, który naturalnie zbiera się choćby na zawiasach drzwi. W tym przypadku zawiasy i ich okolice lśnią lakierem jak prosto z fabryki
_________________
75 Red Edition
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 16:07   

yoonior, tak i Niemiec Helmut płakał jak sprzedawał auto za 2,5 tyś. euro z przebiegiem 100k, w idealnym stanie wizualnym i technicznym, z wnętrzem w idealnym stanie i jeszcze jego córka zrobiła handlarzowi kanapki na drogę a synek zatankował, no i paliwo skończyło się dopiero w PL

kolego handlarze wymieniają wszystko, kierownicę, gałkę, mieszki, pedały - na szrocie to można kupić za grosze i opłaca się to zrobić

po 100 tyś. tapicerka powinna być jak nowa, a nie powycierana - pamiętaj, że jest wysmarowana czym się da żeby była piękna na zdjęciu

do tego pisze, że bez opłat, ale recyklinowa za 500 zł już jest, opony też zimowe - kolejne 2 tyś. , elegancko na prawdę nic tylko uwierzyć handlarzowi na słowo i brać z gwarancją, którą potem można se tyłek podetrzeć, albo kilka lat bujać się w sądzie

longer86 ma racje, każde kilkuletnie auto nie może być czyściutkie w szczelinach - to niemożliwe

nie twierdzę, że to złom, ale jak widzę auto od handlarza w idealnym stanie to wiem, że takie auta trafiają do rodziny tegoż handlarza, a nie na sprzedaż
_________________
R400 -> R75
 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Pią Lip 11, 2014 16:25   

komarek napisał/a:
yoonior, tak i Niemiec Helmut płakał jak sprzedawał auto za 2,5 tyś. euro z przebiegiem 100k, w idealnym stanie wizualnym i technicznym, z wnętrzem w idealnym stanie i jeszcze jego córka zrobiła handlarzowi kanapki na drogę a synek zatankował, no i paliwo skończyło się dopiero w PL


Nie wiem, jak jest w omawianym egzemplarzu, ale "wynalazki" jak MG ZT mają niską cenę, nawet właśnie z przebiegiem ~100 tys. km - dlatego, że takie auto przy tym przebiegu czeka kosztowna wymiana rozrządu z napinaczem, rolkami i pompą wody (2000zł ?), którą w Niemczech kto zrobi jak nie ma już serwisów? Do tego silnik może być przegrzany, a jak poprzedni właściciel autem ostro jeździł to pewnie niebawem do wymiany dwumasa, wysprzęglik, pompka. A to są wydatki na ładnych kilka tysięcy...

p.s. dobre opony 18" do tego auta to raczej 2500-3000zł...
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 16:54   

Pamiętaj, że Niemiec auta w dobrym stanie, nawet wynalazku nie puści za grosze. W sumie Włoch, Francuz, Belg czy Holender także tego nie zrobi.

W Niemczech są serwisy zajmujących się Roverkami - kiedyś szukałem, a pamiętaj tez, że na nich odległość w związku z rozbudowaną siecią dróg nie robi wrażenia i mogą sobie podjechać bez problemu. Zresztą powiedzmy sobie szczerze dla nich 2000 zł to 500 euro, a więc niezbyt powalające kwoty, żeby powodować chęć sprzedaży samochodu.

Co do innych napraw to nie jest powiedziane, że po 100 tyś. wszystko w aucie do roboty jest.
_________________
R400 -> R75
 
 
piotrek1000 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 253

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 16, 2014 19:23   

Kolega wyżej ma 100% racji co do tego że perełki od handlarzy idą do rodziny i znajomych. Auto które są naprawdę idealne sprzedają się w komisach po faktycznej wartości bo tam nawet jak postoją pól roku czekając na nowego właściciela to nie będzie handlarzowi przeszkadzać.
_________________
Był: Mercedes W124 300CE, Rover 75, 45,Jest Lexus ES330, Mitsubishi Pajero Pinin, Volvo V
50 t5
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów rover kutno/łodzkie
kopciak12 Chcę kupić ROVERka 5 Sro Gru 30, 2015 09:36
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] 2.5 V6 / Kutno / Kocmyrzów / - Prośba o opinię
Makabra Chcę kupić ROVERka 27 Pią Mar 07, 2014 10:09
Marty_Ś
Brak nowych postów [R400, SDI] Kutno - czy ktoś oglądał?
CC Chcę kupić ROVERka 14 Pią Cze 29, 2012 23:22
fredii
Brak nowych postów MG ZT 190KM V6 - parę pytań i prośba o opinię :)
Mateusz_V6 Chcę kupić ROVERka 8 Sro Lip 31, 2013 15:30
Markzo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink