Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Przeciwmgielne jako dzienne
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Przeciwmgielne jako dzienne
Autor Wiadomość
Tomahawk 




Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 47
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Sie 30, 2014 21:28   

Mimi napisał/a:
Z oryginalnej instalacji wykorzystałem tylko wtyczki, moduł mam z allegro --> http://allegro.pl/modul-a...4344698252.html i wszystko działa bardzo ładnie :)


Witka

wdrażam się w temacie bo też dzienne chcę mieć
i
albo zły link podałeś albo w błąd wprowadzasz
bo moduł wskazany przez ciebie to tylko automatyczny włącznik dziennych (jak wynika z opisu aukcji)

te redukujące moc podpiętych świateł to na alledrogo koszt ok 5 dyszek
wiec potwierdź czy rzeczywiście ten moduł redukuje moc
jakieś foty wrzuć - wiadomo że nie ma co przepłacać i zainteresowani kupiliby te.

A propo mam R400 z okresu 95-00
lampy zespolone (drogowe i mijania razem)
czy taki moduł mogę podpiąć pod długie
czy zostają tylko halogeny??
_________________
Najdalej dojechałem swym Roverkiem do ... Я л т а
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 30, 2014 21:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 31, 2014 06:37   

Tomahawk, ja mam taki moduł(ograniczający moc, nie sam włącznik automatyczny), mogę za połowę odsprzedać. Możesz podpiąć nawet jak masz długie i krótkie w jednym. Tylko musze poszukać czy w tym wypadku nie ma to być pod krótkie. Kiedyś widziałem właśnie taki opis i sprzedawca mówił gdzie, ale muszę poszukać.

[ Dodano: Nie Sie 31, 2014 06:37 ]
Coś takiego mam. Tylko, że działa odrazu po przekręceniu na zapłon. http://allegro.pl/swiatla...sta%C5%82e-4135
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Tomahawk 




Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 47
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Sie 31, 2014 22:17   

rafalmis1 napisał/a:
[
Coś takiego mam. Tylko, że działa odrazu po przekręceniu na zapłon. http://allegro.pl/swiatla...sta%C5%82e-4135


To napisz jeszcze dlaczego odsprzedajesz???
bo waham się czy w to brnąć
czy lepiej dać okrągłe Ledy
i po sprawie.

Bo konfrontacji z miśkami i zbędnych wydatków nie chcę :)
_________________
Najdalej dojechałem swym Roverkiem do ... Я л т а
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 06:54   

Miałem to w R, zobacz w dziale moje auta. Ale po kilku miesiącach pojawiła się opcja programowania takiej opcji w R75 wiec sobie zaprogramowałem, a moduł usunąłem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 09:54   

Tomahawk napisał/a:
Bo konfrontacji z miśkami i zbędnych wydatków nie chcę :)

Nikt nie chce, a miśki się nie czepiają. Korzystam z dobrodziejstwa DLRów praktycznie od momentu kiedy je zaprogramowałem. Miałem przez ten czas kilka kontroli drogowych (suszarki, trzeźwe poranki itd) i nikt nigdy nie kwestionował oświetlenia. Raz miałem przypadek, że misiek stojący przy rondzie pokazał mi paluchem na światła. Godziny południowe i ostre słońce prosto w reflektory. Zatrzymałem się i grzecznie zapytałem o co chodzi, na co on odrzekł, że mam pozycyjne załączone. Po czym zajrzał fachowym okiem w reflektor i kiedy zobaczył, że żarówka od pozycji jest wyłączona nakazał dalszą jazdę. :mrgreen:
Co do idei dziennych na halogenach, myślę o niej od jakiegoś czasu. Mam już nawet zakupione stosowne H1 led. Niestety przez ostatnie miesiące nie miałem czasu się tematem zająć. Możliwość jest na pewno i prace zostaną niebawem (długie jesienne wieczory) wznowione. Problem polega na tym, że fabrycznie włączenie halogenów jest możliwe tylko w poz. 1 i 2 włącznika LSM. W pozycji 0 LSM nie poda prądu na wyjścia fogów. Programowo jest to zrealizowane za pomocą instrukcji warunkowej if ==> then ==> else. Ograniczenie to nie występuje w przypadku świateł drogowych - można je uruchomić manetką niezależnie od pozycji włącznika LSM. Przez czysty przypadek trafiłem kiedyś na moduł od E46, w którym halogeny można było załączyć w poz. 0 włącznika. Początkowo myślałem, że moduł jest uszkodzony. Później szukałem jakiejś ingerencji lutownicą. :mrgreen: Okazało się jednak, że moduł jest w pełni oryginalny, poza zmodyfikowanym softem. Ktoś pewnie załączał sobie "dzienne" a'la wieś BMW ręcznie, korzystając z istniejącego włącznika i waląc po oczach współużytkowników drogi halogenami w pełnym wydaniu. :mrgreen: Muszę porównać soft z owego magicznego modułu z oryginalnym i przenieść to do naszego LSMa na zasadzie analogii. Potem droga do dziennych na halogenach z regulowaną jasnością stanie otworem. Osobiście preferuję jednak drogowe. :wink:
 
 
Tomahawk 




Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 47
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 14:48   

rafalmis1 napisał/a:
Miałem to w R, zobacz w dziale moje auta. Ale po kilku miesiącach pojawiła się opcja programowania takiej opcji w R75 wiec sobie zaprogramowałem, a moduł usunąłem.


Po takiej odpowiedzi Jestem prawie na tak.

[ Dodano: Pon Wrz 01, 2014 14:48 ]
HarryVip napisał/a:

Nikt nie chce, a miśki się nie czepiają. .................... :wink:


Programowanie to nie mój pułap, więc nie drążę, poza tym dotyczy nowszych aut
(sorki że wszedłem w temat o R75) - ja wciąż mam R416 z końca 95r

a o osobnych dziennych myślę bo jak jeżdżę okresowo tylko po mieście to mam cały czas niedoładowany Aku. Chodzi mi tylko o ograniczenie zbędnego poboru Watów (przy zachowaniu widoczności rzecz jasna)
Dlatego myślę że skoro już się w to bawić to Ledy, bo są naprawdę oszczędne (mały pobór prądu)
Tylko nie za bardzo jest gdzie je ulokować - żeby zachować wymiary, jedyny wariant to tak jak zrobił gregor13

A przeciwmgielnych mi żal (żeby w ich miejsce dać dzienne ledy) Bo w mglistej okolicy mieszkam i często się przydają.

Więc jest jeszcze opcja modułu,
który można podpiąć pod Drogowe lub Przeciwmgielne,
tylko tu i tak pewnie ze 40W na te żarówki poleci, a chodzi o oszczędność na watach przecież

a o przeciwmgielne pytałem tylko w kontekście tego czy takie używanie ich przy ograniczeniu mocy nie będzie traktowane przez miśki jak używanie przeciwmgielnych.??? (nie o sposób zaprogramowania ich, bo moduł zadziała tak jak z drogowymi)
Dlatego chyba wariant z drogowymi jest bezpieczniejszy - do czasu aż zaczną pytać o homologację, a u mnie mogą interesować się nią bardziej bo drogowe nie mają oddzielnego reflektora ... idt.

Ot i opisałem moje przemyślenia.

Napiszcie Panowie czy taki moduł wystarczy żeby aku w końcu było doładowane
(czy mieliście wcześniej objawy niedoładowania i czy faktycznie ustąpiły po dołożeniu modułu lub przeprogramowaniu, bo jak w innych postach koledzy pisali np leszczu po założeniu Led była ewidentna poprawa.

inaczej mówiąc
- estetyka przemawia za modułem, najlepiej podłączonym do przeciwmgielnych,
- ekonomia Watów za ledami

W sumie tylko o to mi chodzi.
_________________
Najdalej dojechałem swym Roverkiem do ... Я л т а
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Swiatła drogowe jako dzienne?
grnb Rover serii 75, MG ZT 32 Pon Lut 11, 2013 10:58
sash997
Brak nowych postów [R75] Światła dzienne LED do R75
skrzypol Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Paź 29, 2011 18:22
arkady
Brak nowych postów [R75] Swiatła dzienne, LSM
Fan_rovera_75 Rover serii 75, MG ZT 20 Nie Cze 10, 2012 19:39
beliar168
Brak nowych postów [R75] Kilometry dzienne - IPK
krzysiek29 Rover serii 75, MG ZT 13 Sob Kwi 23, 2011 00:31
nowicjusz
Brak nowych postów [R75] Światła dzienne - LED
saute Rover serii 75, MG ZT 63 Czw Maj 21, 2015 08:24
milky



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink