Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nowy kalatalizator - kupno, wymiana
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nowy kalatalizator - kupno, wymiana
Autor Wiadomość
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Wto Wrz 30, 2014 11:27   [R75] Nowy kalatalizator - kupno, wymiana
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Muszę wymienić całą pierwszą część tłumika (to od kolektora wydechowego aż za katalizatory). Używanego nie ma za bardzo do wyboru a jak już to pordzewiałe. Szukam raczej nowego. Tu jest problem. Cena powalająca i dostępność marna. Niby znalazłem tylko jeden w Polsce za 1100zł:
http://webautoservice.pl/...03-25-3282.html
Poszukałem na ebay-u w Anglii i mają tych katalizatorów dużo więcej, niby za ok. 900zł ale jeszcze przesyłka jakaś:
http://www.ebay.co.uk/sch...75&_sacat=33629
Jeśli chodzi o wymianę to rozumiem, że pierwszy tłumik jest na stałe ze środkowym i aby je rozdzielić trzeba ciąć za drugim katalizatorem. Jeżeli kupię już nowy to muszę je jakoś połączyć - spawanie nie za bardzo mnie satysfakcjonuje więc znalazłem coś takiego:
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-CK83503 - czy to zdaje egzamin? Można coś takiego?
Trzeba również do wymiany nowe uszczelki oraz śruby, czy dostanę to w Polsce gdybym kupował tłumik za granicy ?

Teraz proszę o jakieś porady. Może ktoś ma gdzieś dostęp do nowego tego katalizatora (tłumika). Wie gdzie, jak kupić najlepiej, najtaniej. Czy kupować w Anglii czy machnąć ręką i kupić ten w Polsce i mieć pewnie.
Nigdy nie robiłem zakupów za granicą i w ogóle nie mam pojęcia na ten temat, więc może ktoś wie lepiej gdzie i jak lub w innym kraju.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 30, 2014 11:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Wto Wrz 30, 2014 23:38   

Czemu bronisz się przed spawaniem? Koszty naprawy będą dużo niższe, a efekt taki sam, ja nie dawno wstawiałem tłumik środkowy, dobrali puszke, wspawali, jak trzeba to złożą Ci cały wydech na nowych rurkach. Dla profesjonalnego rurarza to 2 godziny roboty.
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Sro Paź 01, 2014 00:00   

paolinio, bronię się przed spawaniem, ale połączenia między nowym tłumikiem (który zamierzam kupić) a starym.
Mój pierwszy tłumik jest strasznie pordzewiały i naprawa jego nie ma sensu bo to co się zaspawa zacznie sypać się obok dalej.
Myślisz, że byłoby taniej gdybym zlecił to dla profesjonalnego rurarza ? Dwa katalizatory, złącze elastyczne, reszta materiału (rurki) i robota.
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Sro Paź 01, 2014 00:14   

Myśle ,że taniej, i kłopotu mniej. Pisząc o spawaniu nie miałem na myśli spawania starego tłumika tylko ogólnie całą robotę z wydechem. Ja za wymianę środkowego tłumika zapłaciłem 140 zł z robotą. Różnicy nie odczułem żadnej, jest cicho jak na oryginalnym tłumiku, moc też ta sama. Tam gdzie robiłem mieli tyle rur i tłumików ,że głowa boli, każdy kształt i rozmiar.
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 01, 2014 08:48   

Genrujesz niepotrzebne koszty. Zadzwoń na szrot i poproś o wydech, na pewno będzie taniej
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Paź 01, 2014 09:17   

Ja mam rurę od elastycznego aż do końcowego z tlumikami w jednym kawałku i super stanie. Za grosze Ci to oddam jak chcesz :-)
 
 
wingregor 




Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Jawor



Wysłany: Sro Paź 01, 2014 11:22   

Alex_Tom - możesz mi podać na jaką średnicę rury chcesz kupić złącze bo też czeka mnie wymiana kata a nigdzie na forum nie mogłem znaleźć jaką średnicę ma rura właśnie za harmonijką. Fakt że mój silnik to 2.5 ale nie myślę że to ma jakieś znaczenie.

[ Dodano: Sro Paź 01, 2014 11:22 ]
A tak przy okazji może mi ktoś wytłumaczyć gdzie dokładnie znajduje się rurka która powoduje grzechotanie wydechu. Na forum wyczytałem że gdzieś na początku wydechu od strony silnika jest jakaś dodatkową rurka wspawana która lubi przerdzewieć i to ona może być przyczyną grzechotki w wydechu a nie padnięty katalizator.
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Sro Paź 01, 2014 11:42   

AdaskoC, mi trzeba od początku czyli od mocowania tłumika z kolektorem wydechowym.

wingregor, na razie jeszcze nic nie kupuje ale wskoczyłem do kanału i Ci zmierzyłem i za harmonijką zewnętrzny wymiar rury to 59mm. Akurat u mnie brzęczy rura co jest w środku od razu za mocowaniem do kolektora (bo tam jest rura w rurze) to może o to Ci chodzi.
 
 
wingregor 




Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Jawor



Wysłany: Pią Paź 03, 2014 20:35   

Właśnie o to mi chodziło. Wielkie dzięki za pomoc. Wychodzi na to że właśnie ta rura u mnie tarabani. Jeszcze raz dzięki.

[ Dodano: Pią Paź 03, 2014 20:35 ]
Alex_Tom - tak jak pisałeś, rurka w rurce od połączenia kolektora wydechowego do prawie samego katalizatora. Jestem właśnie po wycięciu tej rury. Zrobiłem kilka fotek i postaram się na dniach pokazać jak cała sprawa wygląda. Teraz nic nie brzęczy i dźwięk silnika idealny. Jedna sprawa odnośnie łączenia rur na łączniki skręcane. Do uszczelnienia użyłem taśmy aluminiowej specjalnie do takich rzeczy. Nawet grube nawinięcie taśmy i połączenie łącznikami na sztywno nie daje gwarancji szczelności wydechu. Po odpaleniu było wszystko ok ale po przejechaniu kilku km słychać przedmuch na tych łącznikach. Czyli jeszcze jedna wizyta w kanale i doprowadzenie wszystkiego do idealnej szczelności. Ale to i tak niebo a ziemia w porównaniu z tym co było.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] wąż wody wymiana, kupno
kaneda Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Lip 15, 2016 23:24
Dominoz
Brak nowych postów [R75] Kupno/wskazówki.
Saviour Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Paź 02, 2017 12:20
Igor_Op
Brak nowych postów [r75]Kupno Termostatu
darekkojak1 Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Paź 22, 2012 22:31
AAND
Brak nowych postów [75] Kupno nowego wysprzęglika !!!
arczi220 Rover serii 75, MG ZT 24 Pią Gru 26, 2014 23:03
AdaskoC
Brak nowych postów [R75]Kilka pytań serwisowych -kupno
-mario- Rover serii 75, MG ZT 21 Czw Sty 16, 2014 12:23
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink