Forum Klubu ROVERki.pl :: [214] Problem z układem chłodzenia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214] Problem z układem chłodzenia
Autor Wiadomość
Mardok19 



Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 7



  Wysłany: Pią Sty 02, 2015 18:39   [214] Problem z układem chłodzenia
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

Witam niedawno kupiłem roverka 214 Si bez termostatu. Gdy kupiłem termostat, włożylem go i podpiołem kabel od ssania i od wentylatora zrobił się problem. Wymieniłem płyn na nowy ale gdy odpalę samochód to po chwili wyrzuca mi płyn przez zbiorniczek i cały czas gotuję się w zbiorniczku. Odłączony jest jeden wężyk od zbiorniczka nwm gdzie on był chyba w chłodnicy ale gościu mi powiedział że niby nie musi on być podpięty i że większa chłodnica jest założona. Co może być przyczyną wyrzucania płynu i gotowania go? Może źle termostat włożyłem? Odpowietrzałem go odkręcając tą śrubkę na metalowej rurce. I wgl nie leci mi ciepłe powietrze przez ogrzewanie. Proszę o szybką pomoc ;/
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 02, 2015 18:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 02, 2015 18:47   

Do zbiorniczka to raczej muszą być podłączone wszystkie wężyki, nie wiem dokładnie o którym piszesz. Najlepiej jak byś zrobił fotkę i wrzucił tu do wglądu.
Jak nie leci ciepłe to znaczy że jest zapowietrzony układ. Termostat jest nowy ?
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Mardok19 



Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 7



  Wysłany: Pią Sty 02, 2015 18:59   

Termostat kupiłem nowy. Na gorze przy zbiorniczku jest taki wężyk cienki i potem on się rozchodzi jeden idzie do silnika a drugi tak jak by powinien być przy chłodnicy. Czasami leci cieple powietrze ale tylko na szybę a na człowieka tak słabo chodzi nawiew i tylko zimne. A i miałem spytać termostat powinien być tym dłuższym do bloku silnika a tym grzybkiem do metalowej rurki?
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 02, 2015 19:37   

Miejsce po tym wężyku jest szczelnie zaślepione ?
Jeśli nie to pewnie w układzie nie ma odpowiedniego ciśnienia i dlatego się gotuje.
Jak nagrzejesz auto to sprawdź czy wszystkie węże od płynu chłodzącego są gorące, zwróć uwagę na górny oraz dolny wąż chłodnicy.
Jak powinien być włożony termostat ? Nie pamiętam. Wymieniałem dwa razy ale nie pamiętam.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Mardok19 



Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 7



Wysłany: Pią Sty 02, 2015 19:49   

Chodzi o tego węża co zaznaczyłem na zdj. Niby on powinien isc do chlodnicy a nie ma gdzie go podpiąć i jest w niego śruba wkręcona. Wąż ten na górze co idzie od chłodnicy do silnika to robi się gorący ale tak jak by w nim plynu nie było bo jak go odlaczyłem to gorąca para wyleciała aby.
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 02, 2015 21:42   

Ten wąż powinien się łączyć z grubym wężem nad chłodnicą.
Jak jest zaślepiony śrubą to płyn lecieć nie będzie ale puszcza ciśnienie.
Bez prawidłowego ciśnienia woda będzie się gotowac.
Swoją drogą masz tam nieźle namieszane, węże też pewnie nie są oryginalne.
W grubym wężu nad chłodnicą musi być płyn. Jak nie ma to termostat się nie otwiera i płyn krąży w małym obiegu.
Może masz odwrotnie termostat włożony.
Dodaj kilka fotek. Chłodnicy, węży bo nie ogarniam tego patentu.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Mardok19 



Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 7



Wysłany: Sob Sty 03, 2015 12:29   

Miałem na początku takiego węża na górze jak na zdj 1. Dzisiaj zrobiłem takie coś jak na 2 zdj ale tez nie daje to rady bo wąż pozaginany jest. A zdj chlodnicy nie moge dokladnie zrobic bo musiał bym ją wykręcic. Z tego co patrzylem na orginalne chlodnice to powinien byc w chlodnicy na górze takie jeszcze jedno wejscie na tego węża cienkiego.
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 03, 2015 18:03   

Wejście na cienki wąż w chłodnicy jest w 8V. Ty masz 16V i wąż łączy się z grubym wężem. Tak wynika z artykułu "Budowa układu chłodzenia w silnikach serii K"
Węże nie mogą się załamywać bo jak się rozgrzeją to będzie jeszcze gorzej.
Ile zmieściło się płynu jak zmieniałeś ? (Wymianę trzeba przeprowadzać na pokrętle w pozycji MAX grzanie)
Układ musi być szczelny (ciśnienie)
Korek (sprawny) musi być założony na zbiorniczek.

TUTAJ jest coś dla Ciebie.
Poczytaj też na samym dole od HGF01 do HGF04 (reszta w przygotowaniu) Myślę że dasz sobie radę bo widać że coś potrafisz. Przeczytaj kilka razy, zrozum.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
przewad 




Dołączył: 14 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Żarów

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 03, 2015 19:22   

ja mam 16v i nad grubym wężem mam mały wężyk tak zwany wyrównawczy i idzie do zbiornika tym małym wężykiem co go zaznaczyłeś strzałką.
 
 
Mardok19 



Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 7



Wysłany: Sob Sty 03, 2015 20:16   

Wylałem wszystko co było z niego i weszło mi prawie całe 5l. Właśnie robiłem tak z tym odpowietrzaniem że włączyłem grzanie na full i czekałem aż się zagrzeje potem dolałem płynu do zbiorniczka na max robiłem też odpowietrzanie przez tą śrubkę co jest na metalowym wężu. A gdy zakręciłem korek to po chwili zaczęło mi tak gotować że myślałem że zbiorniczek wywali a jak odkręciłem korek to trochę się wylało i nagle znowu ubyło w zbiorniczku. Uszczelka pod głowicą myślę że dobra bo nie widziałem oleju w płynie ani że coś się robi w oleju w silniku bo na bagnecie sam olej dobry widać. Zajadę na szrot i spytam o tego węża dobrego. Myślałem żeby też zrobić z tym wężem co zaznaczyłem na 1 zdj żeby go rozciąć i dać taki trójnik i opaskami złączyć i tego cienkiego węża podpiąć ale nwm czy to dobry pomysł. Dzisiaj jeszcze zobaczyłem że taki mały wężyk był pęknięty koło podszybia po lewej stronie i go zrobiłem i jeszcze ktoś mądry zrobił na krótko ciepłe grzanie bo tam gdzie idą dwa węże do tego plastiku co otwiera ciepłe powietrze to było połączone rurką ale też już zrobione. Grzeje teraz auto w środku ale aby na szybę a na człowieka leci lekko zimne powietrze.
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 04, 2015 09:36   

Kierunkiem ruchu powietrza sterujesz przez pokrętło z symbolami.
Jak na kierowce leci chłodne to przsuń suwak po lewej w prawo, na pozycję kropki.
To co opisujesz wygląda tak jak by termostat się nie otwierał lub w układzie nie ma odpowiedniego ciśnienia przez co gotuje wodę. Jeśli wszystko jest szczelne to może korek zbiorniczka puszcza.
We wszystkich wężach jest teraz woda ? Wszystkie są gorące ?
Patrzyłeś na wskaźnik temperatury, w jakiej jest pozycji jak się gotuje ?
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Mardok19 



Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 7



Wysłany: Nie Sty 04, 2015 11:25   

Węże są gorące. Próbowałem wszystkiego i tak cały czas leci zimne powietrze na mnie a na szybę gorące. Dzisiaj wstawię ten metalowy trójnik w tego węża co zaznaczałem na 1 zdj. Temperatura szła na maxa jak gotowało wodę teraz o dziwo nie gotuję jej jak na razie. Teraz dochodzi temp. mniej niż połowa. Jeszcze sprawdzę dzisiaj węże co idą od ogrzewania i pozostałe bo może któryś jest pęknięty i powietrze idzie. Jak myślisz mogę w tego węża co był założony na początku wstawić taki trójnik żeby podłączyć ten wężyk od zbiorniczka wyrównawczego? Jak to nie pomoże to wyjmę termostat i sprawdzę w gorącej wodzie czy się otwiera.
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 04, 2015 13:10   

Możesz, tylko połączenie musi być solidne.
Dalej gotuje się ? Bo temperatura poniżej połowy skali jest jak najbardziej prawidłowa.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Mardok19 



Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 7



Wysłany: Nie Sty 04, 2015 13:23   

Teraz się nie gotuje. Idę zaraz zrobić to łączenie jak zrobię już to wstawię fotki jak to wygląda i zobaczę co się będzie działo.
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 11, 2015 20:01   

Ten mały wężyk który miałeś zaślepiony to prawdopodobnie mały obieg, bez niego silnik będzie się przegrzewał dlatego ktoś wywalił termostat.
Naprawiłeś ?
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214 1,4 8v+LPG] Problem z układem chłodzenia.
0916 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 33 Nie Mar 03, 2013 15:52
Adrian
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Problem z układem chłodzenia]
berrcik1988 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Kwi 22, 2013 16:35
Raptile
Brak nowych postów [MG ZR] problem z układem chłodzenia
intruzone Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Wto Cze 19, 2012 21:52
intruzone
Brak nowych postów [Rover 214] Problem z układem chłodzenia
Brandelli Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pią Paź 02, 2015 13:00
agatekesce
Brak nowych postów [R214] 97r problem z układem chłodzenia
themartino Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Czw Maj 08, 2008 14:39
adrian23



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink