Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kontrolki ABS i ASR
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kontrolki ABS i ASR
Autor Wiadomość
mossy 



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 12



  Wysłany: Sob Sty 10, 2015 18:35   [R75] Kontrolki ABS i ASR
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam,

Od długiego już czasu palą mi się kontrolki ABS i ASR. Stwierdziłem, że czas się wreszcie tym zająć. Chyba nie pozostało nic innego jak podmiana pompy na inną. Mechanik nie był w stanie połączyć się z ABS'em w celu odczytu prędkości z poszczególnych kół, nie wykryło również żądnych błędów z tym systemem. Czujniki posprawdzałem multimetrem i napięcie okazuje się być prawidłowe 0.7V. Wydaje się, że wina leży po stronie sterownika, nie umożliwiając prawidłowe połączenie się. Po odczepieniu złącza styki wyglądają bardzo dobrze. Brak jakichkolwiek oznak korozji i wżerów.

Moje pytania do Was:

Uszkodzone pierścienie magnetyczne mogą być przyczyną nieaktywnego systemu ABS, czy po prostu nie ma wtedy żadnego ostrzeżenia, a jedynie mogą występować różnego rodzaju anomalie podczas hamowania?

Aby wyjąć pompę ABS należy pod jej spodem odkręcić jakieś niewidoczne z zewnątrz śruby? Wystarczy odkręcić górną śrubę po prawej stronie, oraz metalowe przewody, a całość wyjdzie z dolnych wczepów?

Jakieś dodatkowe rady czy wskazówki?

Moje auto nie posiada tempomatu w wyposażeniu.

Wiem, że było sporo tematów o tym na forum, ale wciąż wynajduję jakieś nowe nurtujące mnie pytania. :razz:


Pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 10, 2015 18:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Sty 12, 2015 15:59   

mossy napisał/a:
Uszkodzone pierścienie magnetyczne mogą być przyczyną nieaktywnego systemu ABS,
raczej nie, chyba , że jest uszkodzone łożysko.
mossy napisał/a:
Aby wyjąć pompę ABS należy pod jej spodem odkręcić jakieś niewidoczne z zewnątrz śruby?
tak, chyba jedną.
mossy napisał/a:
Jakieś dodatkowe rady czy wskazówki?
napisz dokładniej kiedy zaświeca się kontrolka ABS, na postoju , czy podczas jazdy?,ewntualnie przy jakiej prędkosci bo sprawdzanie różnych elementów układu ABS odbywa się w różnych fazach jazdy. Sprawdzanie czujników multimetrem nie jest miarodajne , testbook albo oscyloskop.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
mossy 



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 12



Wysłany: Sro Sty 14, 2015 11:01   

Kontrolki zapaliły się jakieś 2 lata temu w trakcie jazdy przy małej prędkości podczas zjazdu z ronda i palą się do dziś. Zapalają się od początku przekręcenia kluczyka w pozycje zapłonu i nie gasną w czasie jazdy nawet na moment. Oczywiście system nie załącza się na zablokowanych kołach w trakcie hamowania.

--
Edit:

Spróbuję podjechać na t4.
Ostatnio zmieniony przez mossy Wto Sty 20, 2015 14:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Sty 17, 2015 04:52   

mossy napisał/a:
Uszkodzone pierścienie magnetyczne mogą być przyczyną nieaktywnego systemu ABS, czy po prostu nie ma wtedy żadnego ostrzeżenia, a jedynie mogą występować różnego rodzaju anomalie podczas hamowania?


Tak może być przyczyną nie działania ABS i palenia sie kontrolki
nie umiejętny demontaż piasty tylnej co mnie spotkało i w efekcie zadra na osłonie piasty skaleczyła pierścień magnetyczny ,po reklamacji u mechanika i ponownej
wymianie piasty wszystko wróciło do normy

Bywa też spowodowane stosowaniem nieoryginalnych czujników ABS i wtedy może być to błędną odległością czujnika od paska magnetycznego najczęściej jest za daleko od paska
_________________
Rover 75 2.0i
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] 2.0 V6 Żarzące kontrolki
Ozi546 Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Gru 03, 2017 00:36
dimka0309
Brak nowych postów [r75] jak pozbyć się kontrolki od zawieszenia?
dawidd Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Sie 11, 2023 16:57
dawidd
Brak nowych postów [75]Kodowanie radia/kontrolki
emeswuu Rover serii 75, MG ZT 35 Wto Lis 01, 2016 14:37
emeswuu
Brak nowych postów [R75] Kontrolki nie zapalają się, nie odpala
marcin.misek Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Kwi 30, 2013 20:32
marcin.misek
Brak nowych postów [R75] Nie działają kontrolki, BCU, AC i inne
sebol11 Rover serii 75, MG ZT 39 Wto Lis 08, 2011 10:34
sikor00



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink