Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] Czy to Hertz DSK 165.3 i pomoc w car audio
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] Czy to Hertz DSK 165.3 i pomoc w car audio
Autor Wiadomość
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

  Wysłany: Pią Lut 13, 2015 22:16   [MG ZR] Czy to Hertz DSK 165.3 i pomoc w car audio

1.Czy to jest głośnik Hertz DSK 165.3 czy podróbka? Inne mają na naklejce napis 165.3



2. Mam radio Alpine CDR-111RM i on ma wyjście tylko na 2 kanały. Jak to podłączyć pod wzmacniacz 4-ro kanałowy? Muszę też mieć osobny do subwoofera?



3. I najważniejszy szkopuł - jaki wzmacniacz do Powerbass PS-10C



Uprzedzając komentarze "kolejny co od d.. strony zaczyna" - z przodu w/w DSK + te zwrotniczki i tweetery (chyba to się nazywa odseparowane) podłączone pod radio, drzwi wytłumione matami Boll'a.
Gra w miarę wystarczająco ale brakuje mi lekkiego podbicia basu.

[ Dodano: Pią Lut 13, 2015 22:16 ]
Aktualizacja

Odpowiedzi na swoje pytania musiałem szukać na innych forach i w guglu:
1. Tak, model starszy.
2. Rozdzielacz RCA - ja kupiłem firmy Vitalco, którą od dawna cenię za jakość i tym samym polecam
3. Tutaj co osoba to opinia ale warunek to wystarczająca moc (na mostku)

U mnie PS-10C i Dsk 165 będzie napędzać Ground Zero GZIA 4115HPX. Jak to zagra, zobaczymy, bo jeszcze nie wiem jaką moc mają oryginalne tylne głośniki, które też chce podłączyć pod wzmacniacz.

Boczki ściągnięte (bo coś dziwnie gra lewy Hertz - spalony?) i wkrótce montaż.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 13, 2015 22:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 14, 2015 08:48   

Rozdzielacz, to taki co wpadasz pod kable głośnikowe?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sob Lut 14, 2015 10:52   

Nie. Pod sygnałowe z radia.
Są dwa typy. Jaki użyć zależy od ilości kanałów (wejść) we wzmacniaczu i (kanałów) wyjść z radia.

RCA 1gn.-2wt.

RCA 1wt.-2gn.


Ja mam tylko 2 wyjścia z radia czyli 2 kanały i puszczone 4 kable na wzmacniacz (pozostałość po poprzednim właścicielu) czterokanałowy i dlatego muszę użyć 2 rozdzielaczy RCA 1wt.-2gn podłączonych bezpośrednio pod radio, a do nich kable na wzmacniacz.
Myślę, że wyjaśniłem :)
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 14, 2015 11:17   

Super dzięki, nie wiedziałem ze takie coś jest
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Nie Lut 22, 2015 19:55   

rafalmis1, a myślisz, że ja wiedziałem?

OK, podłączone, przetestowane i jak pod radiem grało przyzwoicie tak pod wzmacniaczem gra zaje...iście :mrgreen: Zupełnie inna jakość i wiem już co to "masowanie plecków" :mrgreen: Jak ktoś się zastanawia czy kupić wzmacniacz to radzę nie czekać :P
Gubię się trochę w ustawieniach ale później to opanuje albo będę pytał.
Tymczasem kilka pytań część 2:
1. Zamierzam podłączyć wzmacniacz w trybie trimode - czy mogę zastosować oryginalne zwrotnice do głośników czy muszę sam dobierać? W instrukcji jest info, że do głośników tylko kondensatory, a do subwooferów chyba tylko cewki. Nie mam pojęcia jak to ugryźć.

2. Wkręty nie trzymają wzmacniacza przykręconego do pleców kanapy (mogę kręcić do usra..ej śmierci). Jakieś rady?

3. Kupiłem linki gumowe z hakami (nie wiem jak to się fachowo nazywa) do przytrzymania skrzyni - o co mam zaczepić te haczyki jak nie ma o co? :hmm:

[ Dodano: Nie Lut 15, 2015 12:32 ]
Ech... było pięknie do momentu odpalenia silnika. Coś sieje niemiłosiernie :|
No to mam zabawę i pewnie wzrosną koszta.... Zawsze musi być pod górkę? Grrrr....

[ Dodano: Nie Lut 22, 2015 19:55 ]
Halo?
Da radę puścić kable sygnałowe środkową konsolą? Chodzi o przejście pod tylną kanapą. Jest li tam palcu trochę?
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Pon Lut 23, 2015 00:51   

NoPE napisał/a:
1. Zamierzam podłączyć wzmacniacz w trybie trimode - czy mogę zastosować oryginalne zwrotnice do głośników czy muszę sam dobierać? W instrukcji jest info, że do głośników tylko kondensatory, a do subwooferów chyba tylko cewki. Nie mam pojęcia jak to ugryźć.

3. Kupiłem linki gumowe z hakami (nie wiem jak to się fachowo nazywa) do przytrzymania skrzyni - o co mam zaczepić te haczyki jak nie ma o co?


1. Ja bym zastosował kompletne zwrotnice bo to co opisałeś to filtr o nachyleniu 6db/oktawę, cewka i kondensator dobierasz w zależności od tego jak chcesz podzielić pasmo przenoszonych częstotliwości ale jest ryzyko że jeśli podział czestotliwości wyjdzie na granicy możliwości głośnika i do tego zastosujesz filtr 6db/okt to głośnik bedzie zbyt obciążony sygnałem którego już nie bardzo potrafi przetworzyć i łatwo wtedy o uszkodzenie głośnika
3. kup rzepa na metry i doszyj/doklej do skrzyni i wykładziny bagaznika i nic nie powinno latać
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 20:35   

RYCHO35, w instrukcji wzmacniacza podane jest, żeby użyć osobno cewek i kondensatorów do podzielenia pasma. Podana jest też tabelka. Zwrotnice nie będą problemem?
______________________________
Kable sygnałowe wyciągnięte z progu i puszczone luzem, tymczasowo przez środek auta.
Jak siało tak sieje więc wina padła na radio. Ono prawdopodobnie zbiera zakłócenia i śle dalej sygnałowymi. Minus pociągnięty bezpośrednio z aku (25mm2 - tylko takiego olbrzyma miałem)
Kupiłem izolator masy i filtr przeciwzakłóceniowy. Dam znać czy pomogło.

Co z tym miejscem środkową konsolą? Jak przeprowadzić kabel pod wykładziną i dalej pod kanapą?
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Pią Lut 27, 2015 20:38   

a kondensator i cewka to nic innego jak zwrotnica tyle tylko że o nachyleniu zbocza 6 db/oktawe - ewka do niskotonowego a kondensator do wysokotonowego. Natomiast zwrotnica 12db/oktawe to już kombinacja cewki i kondensatora dla każdego z głośników. Dla głośników jest bezpieczniejsza ponieważ znacznie mniej obciąża głośniki w przypadku gdyby musiały pracowac na granicy swoich możliwości (chodzi mi o pasmo przenoszonych częstotliwości) i napewno zastosowanie zwrotnicy nie będzie miało wpływu na wzmacniacz a przynajmniej ja się nigdy z czymś takim nie spotkałem.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pią Lut 27, 2015 22:36   

Zagadnienie bardziej skomplikowane niż się wydaje. Dodatkowo nie wiem czy czegoś nie upaliłem we wzmacniaczu, bo ciągnąc minus z aku zapomniałem, że plus jest podłączony i wpiąłem później plusa do wzmacniacza. Zespawało się troszkę na styku ale wszystko działa. Głośniki grają, sub też ale wszystko jakoś tak płasko i bez basu... :/

Nic to, będę walczył ze sprzętem jak osprzęt dotrze. W najgorszym przypadku do wymiany będą końcówki mocy we wzmacniaczu albo nowy wzmacniacz. :-|

Wie ktoś jakiej mocy są oryginalne tylne głośniki? Grają całkiem dobrze i je chciałbym wykorzystać w tri-mode.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów [R75] Pomoc w doborze car audio
kazi55 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sro Paź 03, 2012 13:29
kazi55
Brak nowych postów Sprzet car-audio poszukiwany - pomoc :)
koziolek Car-audio, nawigacje, radia CB 20 Nie Kwi 29, 2007 00:15
WojtekN
Brak nowych postów Pomoc przy doborze zestawu Car Audio
Lukasz08 Car-audio, nawigacje, radia CB 14 Sob Paź 22, 2011 22:51
rustus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink