Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z odpalaniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z odpalaniem
Autor Wiadomość
2km 



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Białystok



Wysłany: Nie Gru 20, 2009 18:49   

witam
czytajac objawy mam nie za dobre wiesci u mnie byly identyczne objawy i tak samo wymienialem po kolei co mi radzili... a ostatecznie okazala sie peknieta uszczelka pod glowica. sprawdz miedzy innymi w plynie chlodniczym czy nie ma galarety jesli jest masz uszczelke do roboty.. pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 20, 2009 18:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Gru 21, 2009 00:01   

Cytat:
Brcik a przy padniętym czujniku nie staruje wentylator?

zależy jak padł ... jak jest totalnie rozwarty, to powinien uruchamiać wentylator :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
tal009 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 25
Skąd: Człuchów



Wysłany: Pon Gru 21, 2009 12:53   

witam. a wiec czujnik temp wody zostal wymieniony na nowy. tak jak to opisalem na poczatku tematu. duzo juz wymienilem i nic. aha a problemy z odpalaniem zaczely sie 2 tygodnie po zakupie roverka. ale gaz juz byl 0.5 roku w aucie. A MOGE ODLACZYC TA KOSTKE OD GAZU, TZN TO ZASILANIE DO KOMPUTERA GAZU?? ODPALE NA BENZYNIE, ODLACZE TA KOSTKE OD GAZU, I ZOSTAWIE AUTO NA CALA NOC. WTEDY POWINNO BYC TAK JAK BY NIEGDY NIE BYLO W NIM GAZU TAK?? PROSZE O PORADY BO JUZ BRAKUJE MI SIL NA TO AUTKO. szczegolne pozdrowienia dla Pan :wink:

[ Dodano: Pon Gru 21, 2009 12:53 ]
aaaa co douszczelki to nie jest ona walnieta na 100%, bo olej jest normalny, plyn tez. no i autko nie kopci, ani nic sie z nim nie dzieje. powiem jeszcze raz. PO KRECENIU GO RANNO PO CALEJ NOCY STANIA, KRECE JAKIES 10-15MIN. I JAK JUZ SILNIK ZASKOCZY, TO MOGE GO PO SEKUNDZIE ZGASIC, I JUZ BEDZIE ODPALAL NORMALNIE. TO JEST DZIWNE, ZE NIE MUSZE GO GRZAC PO PROSTU PIERWSZY ROZRUCH I JUZ DZIALA.
 
 
 
2km 



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Białystok



Wysłany: Wto Gru 22, 2009 09:17   

tak prawde mowiac od momentu jak odpiolem gaz i jezdze tylko na benzynie problemy z samochodem ustaly takie jak ranne odpalanie ogolnie silnik rovera nie jest wogole przystosowany do gazu i ten co odradza akorat ma tu racje. po servisie patrzac to wiekszość roveryków co przyjezdza z problemem to jest gaz. ale tez proponuje sprawdzic cewki zaplonowe sa 2 na jednej moze byc znikoma iskra. na swiecach nie widac zeby byly slady przebicia??

[ Dodano: Wto Gru 22, 2009 09:17 ]
tak wogole to niestety proponuje zajechac na autoryzowany servis rovera elektrycy od wszystkich marek maja niestety okrojony komputer i nie pokazuje wszystkich bledow.
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Wto Gru 22, 2009 09:40   

Nie jest przystosowany do gazu? To dziwne bo miałem już 3 Rovery każdy z gazem i zero (słownie: zero) problemów. Tylko że instalację zakładałem nie u pana Mietka w stodole a u sprawdzonych gazowników. I instalacja była dobrze dobrana. Jak zwykle : jaki majster tyle problemów.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Gru 22, 2009 09:54   

Skoro czujnik był wymieniany (zakładam, że ten od komputera dwupinowy a nie ten od wskazań na zegarach) to ni mam pojęcia o co kaman ...nie jestem specem od benzyniaków ... na moje oko problem był w czujniku temp ... ale może jak pisze markzo coś nie tak jest z gazem ... mozesz jeszcze spróbować zrobić taki motyw, że wypniesz przed porannym odpaleniem czujnik i zewrzesz oba piny w kostce na przewodach ze sobą ... dla kompa powinna być to informacja, że jest ekstremalnie zimno i wtedy spróbuj odpalić .... a właśnie ... czy po odpięciu kabli od czujnika włącza się wentylator chłodnicy ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 22, 2009 09:57   

No sprawdź w końcu ten parownik... i w Coupe i w 75 problem z odpalaniem był spowodowany parownikiem, który puszczał gaz do kolektora i odcinał dopływ benzyny :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
tal009 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 25
Skąd: Człuchów



Wysłany: Wto Gru 22, 2009 10:54   

tak po odpieciu pinow z czujnika, wentylator chodzi, dletego tez wymienilem go na nowy bo wentylator sie zalaczal bez powodu. ale Panowie jak odlacze gaz od komputera (czyli zasilania) a pozniej podlacze to bedzie chodzil czy bede musial jechac do gazownikow??? prosze o szybka odpowiedz bo chce isc to odlaczyc. pozdrawiam
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Gru 22, 2009 10:56   

tal009 napisał/a:
tak po odpieciu pinow z czujnika, wentylator chodzi, dletego tez wymienilem go na nowy bo wentylator sie zalaczal bez powodu

czyli instalacja wygląda na sprawną

Jesli chodzi o gaz to nie mam pojęcia ...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
tal009 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 25
Skąd: Człuchów



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 17:13   

witam, chcialbym podziekowac wszystkim za dobre rady, autko jeszcze nie naprawione, ale jest juz przyczyna, to instalacja gazowa ma wine, jak auto stoi cala noc, to gaz calyu czas delikatnie leci do silnika, i rano jest po prostu zalany gazem. wyjezdzilem caly gaz jaki mialem i od tygodnia jezdze tylko na benzynie. i autko pali na dotyk rano. jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 05, 2010 20:53   

a nie mówiłem? parownik puszcza gaz do kolektora i masz poodpalane... pytanie co klękło, ale wiesz gdzie szukać :) pozdro!
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
timer 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 143
Skąd: okolice Krakowa



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 21:35   

o szok to w tych instalacjach nie ma elektromagnetycznego zaworu w butli ??
 
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Pią Sty 31, 2014 23:51   

Witam serdecznie. Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem rovera 75 i od momentu zakupu trapi go dokładnie ten sam problem który opisał tal 009. Dodam że wymieniłem świece, przewody, sonde, silnik świeżo po naprawie HGF. brakuje mi pomysłu co to może być? Czy komuś udało się rozwiązać ten problem? Auto z roku 2000 silnik 1.8
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
czarek532 



Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 28



Wysłany: Nie Mar 01, 2015 11:44   

Witam podpinam sie pod temat ,po nocnym postoju nie odpala kreci i nic na gazie tez lipa i pytanie czy kontrolka na wyswietlaczu silnika powinna zniknac po przekreceniu zapłonu bo u mnie pali sie caly czas .Panowie moze ktos cos podpowiedziec co sie stało ze nie odpala wieczorem wszystko bylo ok przyjechalem zgasiełem a rano tylko kreci .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z odpalaniem
Artek30 Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Kwi 11, 2012 08:06
apples
Brak nowych postów [R75] Problem z odpalaniem
kostek1967 Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Paź 27, 2010 10:38
kostek1967
Brak nowych postów [R75] Problem z odpalaniem.
apples Rover serii 75, MG ZT 219 Sro Maj 19, 2021 17:45
1magmike
Brak nowych postów [MG ZT] Problem z odpalaniem
grzybol Rover serii 75, MG ZT 17 Pon Wrz 15, 2008 19:23
Rowan
Brak nowych postów R75 1.8 MG Problem z odpalaniem
seba_hg1995 Rover serii 75, MG ZT 13 Pon Gru 11, 2017 23:46
chudy86044



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink