Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZS 1.8 ??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZS 1.8 ??
Autor Wiadomość
balak169 



Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 8



  Wysłany: Nie Mar 01, 2015 20:18   MG ZS 1.8 ??

Witam, jestem nowy na forum ponieważ dzisiejszego dnia zobaczyłem samochód na komisie MG ZS 1.8 (116 km). Bardzo spodobał mi się ten egzemplarz, niestety nie mogę znaleźć o nim praktycznie żadnych informacji, są tylko jakieś drobnostki. Ogólnie mam pytanie do każdego kto cokolwiek wie o tym samochodzie.
Największym problemem przy zakupie tego samochodu są części ponieważ patrzyłem w internecie i praktycznie są one nie dostępne. Niestety nie stać mnie na zbyt wygórowane ceny napraw, jakie są ceny podstawowych części i czy w ogóle są dostępne na naszym rynku? Czy samochód ma jakieś wady, że często coś w nim wysiada?
podam Wam link
http://otomoto.pl/mg-zs-C36066263.html
pozdrawiam i z góry dziękuje ;]
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 01, 2015 20:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 01, 2015 20:39   

balak169, 1.8 to K-Seria, lubi uszczelka pod głowicą paść, choć ja K-Serią jeździłem i nic takiego nie miałem. Jeżeli nie będziesz piłować na zimnym, a do tego zadbasz o jednostkę, powinna służyć.

ZS to fabrycznie usportowiona wersja Rovera 45, w tym wypadku polifta, ale wiele części ma wspólnych z przedliftem. Całość wywodzi się z 400, a ta jest bratem Civica, ale ile z tego zostało to nie wiem - niej się mądrzejsi ode mnie wypowiedzą. :D

Ten egzemplarz nie ma klimatronika i przebieg wydaje mi się podejrzany. ;)
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Nie Mar 01, 2015 20:40   

Tu masz wzmiankę o tym autku: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=876654#876654
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
balak169 



Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 8



Wysłany: Nie Mar 01, 2015 21:25   

dzięki za informacje ;) no przebieg ma mały, ogólnie nie wiem jakie są ceny tych samochodów bo na allegro praktycznie ich nie ma, a nie chcę się wpakować w coś drogiego w utrzymaniu ponieważ mnie na to nie stać. Bardzo mnie zaciekawił ten samochód przez swoją unikalność. Czytam cały czas forum tutaj ale ciężko znaleźć coś konkretnego :P czekam na dalsze odpowiedzi czy warto?!:)

[ Dodano: Nie Mar 01, 2015 21:25 ]
znalazłem coś zabawnego tutaj na forum, co sądzicie?
http://olx.pl/oferta/mg-zs-CID5-ID6Y5xL.html to ten sam samochód! Niby komis cieszy się dobrą opinią na tym terenie, lecz tutaj jest coś kombinowane
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 01, 2015 21:26   

balak169, ZS tak, ale nie ten konkretny egzemplarz. No i od razu musisz podjąć decyzję: benzyna + LPG, które mogą się wysypać przez uszczelkę pod głowicą, co będzie Cię kosztować ok. pół tysiaka, czy może pancerny 2.0 diesel. LPG wychodzi taniej, ale masz to ryzyko, z drugiej jednak strony zrobisz raz i jest spokój...

...choć ja w 75 mam KV6 i jestem bardzo zadowolony z tego silnika, a i w ZS on występował: 2.5 litrowa widlasta szóstka.

ZS to bliźniak 45, różni się niewiele, choć moim zdaniem jest o wiele ładniejszy przez bodykit. Nie przejmuj się zbytnio częściami, jak nie do ZS, to do 45, zawsze coś się trafi. ;)

EDIT: Tak, to ten sam samochód. Sprawa jest opisana w linku, który podrzucił kolega wyżej. Pierwotny przebieg "11 500 km" oraz 160KM, teraz jest jakby mniej. :D
ZS - tak, ten konkretny - nie.
 
 
balak169 



Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 8



Wysłany: Nie Mar 01, 2015 21:32   

właśnie ten samochód ja oglądałem i mnie zauroczył, ciekawe co może być przyczyną zmiany silnika? Jakoś wolę benzynke, nawet jeśli nie na gazie to chyba nie powinien jakoś mega dużo palić wydaje mi się że w 8l by się zmieścił.
Naprawdę ten wygląda świetnie na żywo, lecz jaką ma wartość w ogóle taki samochód i gdzie mógł bym znaleźć? Ponieważ na allegro zbytnio ich nie ma ;/
być może przebieg 11 500 to tylko czyjś błąd i nie podał 1 cyferki i to by chociaż troszkę poprawiło jego wiarygodność, sami widzicie że nie jest zbyt dobrze opisany samochód, niestety to tylko gdybanie ;) poczekam na więcej odpowiedzi
 
 
maniu48 
Moderator




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 815
Skąd: Staszów

MG ZS

Wysłany: Nie Mar 01, 2015 21:59   

co do spalania to mogę Ci podpowiedzieć z doświadczenia ze na zbiorniku benzyny robiłem 650-700 km. po zagazowaniu okolo 9-10 litrów LPG na 100.

[ Dodano: Nie Mar 01, 2015 21:59 ]
a co do silnika to po fotkach nie widać zeby byl zmieniany. w budzie siedzi normalny 117 konny silnik 1.8
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
balak169 



Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 8



Wysłany: Nie Mar 01, 2015 22:31   

być może wcześniejsze ogłoszenie było wystawione przez kogoś kto nie miał pojęcia o tym samochodzie, dziwne żeby robili jakieś przekładki ponieważ komis cieszy się bardzo dobrą renomą i naprawdę non stop sprzedają samochody mimo dużej konkurencji, w jakim przedziale cenowym ogólnie warto kupić ten samochód? Czy 14 tyś to wygórowana cena?
 
 
maniu48 
Moderator




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 815
Skąd: Staszów

MG ZS

Wysłany: Nie Mar 01, 2015 22:44   

Wygórowana jak Cholera. 10-11 to też dużo ale już realna. Co do przekladek to nie jest to takie hop skup więc ktoś głupotę w starym ogłoszeniu napisał.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 02, 2015 09:39   

Ja miałem ten sam problem co kolega balak169. Bardzo mi się podobał ZS, roverem 400 świetnie mi się przez ponad 2 lata jeździło, zaryzykowałem, kupiłem i...nie sprzedam ;p

Mam 1.8 w LPG i zero problemów, mocy ma dość, wiadomo że apetyt rośnie ale naprawde stosunek mocy do spalania gazu zaskakujący. Kupiłem taniej, ale miałem auto nie umyte, troszke zaniedbane. Tutaj płacisz i masz wypolerowane, siadasz i jeździsz. Nie przekreślałbym tego autka że nie warto, cena wysoka ale przynajmniej na fotkach prezentuje się dobrze.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Mar 02, 2015 10:42   

daniello, gośc naprawde by sporo przeplacil za to auto w tej kwocie i moim zdaniem zdecydowanie ta cena przekresla to auto :ok: .
 
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Pon Mar 02, 2015 11:44   

Cena za wysoka, zwłaszcza że to najuboższe wyposażenie. Nie ma klimatronika ani skórzanej kierownicy. Realna cena to ok 11k za dobry stan z tym wyposażeniem. Ze swojej strony mogę polecić diesla. Ktoś miał sporo szczęścia, że w ogóle znalazł gdzieś taki zderzak do polifta sedana z bodykitem. Z pewnymi częściami blacharskimi może być kłopot jak np. z błotnikiem ze 'skrzelami' czy tylnym zderzakiem. Jeśli chodzi o części mechaniczne to bez problemu pasują z R45/400/Civic/Accord.
 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 02, 2015 11:46   

Nie mówię że nie, bo cena jest wysoka, ale istnieje też możliwość negocjacji przecież. Zresztą samochód jest wart tyle ile kupujący jest w stanie za niego zapłacić. Mam na myśli nie przekreślanie go pod względem stanu/bezwypadkowej przeszłości. Bo kupić takiego za 10 tys i mieć do wymiany sprzęgło i kilka innych rzeczy na start to to też nie ma sensu. No tak to jest z używkami, loteria i tyle w temacie.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Mar 02, 2015 12:51   

daniello, 4k nie znegocjujesz raczej zeby sie opłacało :D
daniello napisał/a:
Kupiłem taniej, ale miałem auto nie umyte, troszke zaniedbane. Tutaj płacisz i masz wypolerowane, siadasz i jeździsz.
z tymi z komisu wypolerowanymi to jest tak ze czesto siadaja bardzo drogie rzeczy w nich zaraz po zakupie a i ich cena jest mocna podrasowana po zabiegu detailingu wiec jak sam sie przekonales moze lepiej kupic tego za 10-11? gwarantuje Ci ze ten poza ładną warstwą lakieru z pewnoscia mechanicznie igiełką nie bedzie
 
 
 
balak169 



Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 8



Wysłany: Pon Mar 02, 2015 18:55   

Cene oczywiście można negocjować, ciężko znaleźć taki egzemplarz, pierwszy raz go widziałem i mi się bardzo spodobał, niestety ładnie wygląda ale mechanicznie to loteria, zależy też kto nim jeździł wcześniej. Ten komis sprzedaje sprowadzone samochody i cieszy się dobrą opinią, ten samochód dostali w rozliczeniu, to oczywiste że go musieli troszkę odpicować na sprzedaż. Coraz bardziej mnie on interesuje skoro mówicie, że z podzespołami nie ma problemu ;) poczekam jeszcze na inne komentarze, mogli byście podać jakieś przykładowe ceny napraw?;p z góry dziękuje i cieszę się że są tacy ludzie którzy pomogą
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Mar 03, 2015 07:47   

słuchaj, jesli byl wystawiony za 9900, to w rozliczeniu musial byc zostawiony za 7-8tys max, wystawiony jest za 14 wiec skoro tyle wywindowali cene to do tych 10-11 za chiny ludowe Ci nie spuszcza. Komis ma dobra opinie powiadasz, to nie znaczy że byłbym zadowolony przeplacając za auto z 5 tys.
 
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Wto Mar 03, 2015 10:07   

Komis powinien zdawać sobie sprawę z egzotyki auta i pójść na rękę jeśli ktoś jest zainteresowany. Mi się udało przy poprzednim aucie zbić w komisie cenę o 3,5k, a parę miesięcy wcześniej stał za jeszcze 7k więcej niż ja dałem. Trochę to było bezczelne z mojej strony, ale co mi szkodziło, najwyżej by się nie zgodzili. Auto stało już dobre pół roku i sam handlarz przyznał, że nikt praktycznie się nie interesował. :wink: Śmiało negocjuj, wielu chętnych raczej nie będą mieli.
 
 
balak169 



Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 8



Wysłany: Wto Mar 03, 2015 18:47   

właśnie próbowałem już negocjować niestety niżej 13 nie ma opcji, a zainteresowanie podobno mają bardzo duże, lecz ile w tym prawdy to też niewiadomo
 
 
maniu48 
Moderator




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 815
Skąd: Staszów

MG ZS

Wysłany: Wto Mar 03, 2015 22:48   

cierpliwie czekaj, pamiętaj ze auto jest bez gazu(a bena idzie w góre)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Mar 04, 2015 09:49   

balak169 napisał/a:
właśnie próbowałem już negocjować niestety niżej 13 nie ma opcji, a zainteresowanie podobno mają bardzo duże
prosze Cie, wiekszosc osob nawet nie ma pojecia ze istnieje jakis tam MG ZS, olej sprawe, szukaj innego a do tych naciagaczy zadzwon za 2 tygodnie i zaoferuj gotowkę 11k czy ile tam chcesz, osobiscie powiedzialbym max 10,5 :ok:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink