Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] dokładka soczewek - dobry patent, czy zło?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] dokładka soczewek - dobry patent, czy zło?
Autor Wiadomość
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 08:22   [R75] dokładka soczewek - dobry patent, czy zło?

Witam.
Szukałem lamp ksenonowych oryginalnych do R75, ale jak zobaczyłem ceny, to mi przeszło, tym bardziej, że same lampy to za mało, do tego dochodzi sporo pierdół do dołożenia, co razem wyniosłoby około 2000 zł, a to za wiele.

I wtedy trafiłem na to:
http://allegro.pl/soczewk...4901681227.html

I wpadłem na taki szatański plan.

Zakup tych soczewek oraz zwykłych angielskich lamp za grosze. Zdjęcie z tych lamp kloszy i zeszlifowanie ryflowania, polerka, a następnie montaż z soczewkami i założenie. I po robocie.

Dlaczego angielskie? Bo są tanie, a nie chcę grzebać przy swoich oryginalnych europejskich. Wolę je zachować w razie czego :)

Ale mam zagwozdkę. Klosze anglika nie mają znaczenia, bo i tak będą zeszlifowane na całkowitą przejrzystość i pozbawione ryflowania, ale czy odbłyśnik nie jest czasem wyprofilowany inaczej niż w EU lampach? I czy przez to nie wpłynie na zły kąt świecenia soczewki?

Co o tym sądzicie? Może jakieś pomysły? Porady?
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 13, 2015 08:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
spidi23 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 159
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 08:56   

cin1391, odbłyśnik nie ma tu nic do tego, najważniejsze jest mocowanie żarówki, a tu jest obojętne czy EU czy UK czy US.

Te soczewki marnie świecą przy zwykłej żarówce i bardzo szybko wypalają się odbłyśniki, gdyż są one głównie przeznaczone do żarników ksenonowych, które nie mają aż takiej mocy (35W).
Więc żeby to dobrze zrobić pasowałoby założyć spryski, żeby choć trochę ograniczyć problemy w razie W.

Myślałem o tym, ale w moim przypadku kłopoty jakie z takiego montażu bez homologacji mogłyby wystąpić - skutecznie mnie od tego pomysłu odwiodły.

Warto szukać używanych ksenonów w dobrych cenach.
Ja ostatnio kupiłem za niecałe 700zł komplet ori lamp ksenonowych, do tego komplet spryskiwaczy oryginalnych dawno dołożonych za 140zł i jak widać robią się całkiem fajne pieniążki.

Oczywiście zrobisz jak zechcesz, ale jak już, to błagam, wyreguluj dobrze te światła :!:
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 09:17   

spidi23 napisał/a:
Te soczewki marnie świecą przy zwykłej żarówce i bardzo szybko wypalają się odbłyśniki, gdyż są one głównie przeznaczone do żarników ksenonowych, które nie mają aż takiej mocy (35W).


Czyli zamiast standardowej żarówki należałoby założyć HID Xenon.

spidi23 napisał/a:
Warto szukać używanych ksenonów w dobrych cenach.
Ja ostatnio kupiłem za niecałe 700zł komplet ori lamp ksenonowych, do tego komplet spryskiwaczy oryginalnych dawno dołożonych za 140zł i jak widać robią się całkiem fajne pieniążki.


Lampy znalazłem po 350 zł za sztukę, do tego trzeba by było dokupić spryskiwacze, samopoziom i odpowiedni przełącznik, tak? Co jest potrzebne do montażu oryginalnych ksenonów do R75?

spidi23 napisał/a:
Oczywiście zrobisz jak zechcesz, ale jak już, to błagam, wyreguluj dobrze te światła


Wiem, zawsze staram się mieć dobrze wyregulowane lampy, bo wiem, jak mnie to wkurza, gdy ktoś z naprzeciwka wali mi światłami po oczach :)
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
spidi23 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 159
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 09:26   

cin1391 napisał/a:
Czyli zamiast standardowej żarówki należałoby założyć HID Xenon.


Możesz dać zwykłą żarówkę, ale szybciej odbłyśnik Ci wypali. Taniego HID lepiej nie kupować, bo nie ma sensu,(błędy, kiepskie przetwornice i nie zawsze zapalanie żarników za 1 razem), za średni zestaw musisz dać ~200zł, do tego soczewki ~300zł, polerka minimum 50zł i robi Ci się kwota podobna do okazyjnie kupionego ori ksenonu :wink:

cin1391 napisał/a:
...do tego trzeba by było dokupić spryskiwacze, samopoziom i odpowiedni przełącznik, tak? Co jest potrzebne do montażu oryginalnych ksenonów do R75?


Żeby było w pełni legalnie - tak. Żeby można było jeździć i nie oślepiać: lampy( z przetwornicą, starterem, żarnikiem), spryski i jak napisałem dbać o regulacje. Zwykły przełącznik zapali te światła, ale trzeba przeprogramować moduł świateł LSM, zeby je widział i nie wyrzucał błędu.
Cała reszta jest już opisana na forum, poszukaj w temacie soczewek i ksenonów od anglika :wink:

Pamiętaj tylko, ze światło ksenonowe ma dużo mocniejszą wiązkę i "walenie po oczach" jest dużo gorsze niż w przypadku halogenu.
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 10:18   

spidi23 napisał/a:
Możesz dać zwykłą żarówkę, ale szybciej odbłyśnik Ci wypali. Taniego HID lepiej nie kupować, bo nie ma sensu,(błędy, kiepskie przetwornice i nie zawsze zapalanie żarników za 1 razem), za średni zestaw musisz dać ~200zł, do tego soczewki ~300zł, polerka minimum 50zł i robi Ci się kwota podobna do okazyjnie kupionego ori ksenonu


Lampy angielskie - 80 zł
HID Ksenon - 200 zł
Soczewki - 300 zł
Polerka - 0 zł, bo dysponuję sprzętem i umiejętnościami :)

To i tak sporo taniej niż zakup oryginalnych gratów i przekładka.

Ale już się rozmyśliłem. Kupię dobre H7 OSRAM, albo inne i porządnie wyczyszczę/spoleruję te lampy, wtedy widoczność w nocy na pewno się poprawi.

Lampy reguluję mniej więcej raz na kwartał na stacji diagnostycznej, więc luz.
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 10:41   

przy HID'ach mógłbyś napotykać na problemy z brakiem sprysków przy kontrolach przeglądach
_________________
75 Red Edition
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pią Mar 13, 2015 11:04   

A nie prościej kupić angliki i odesłać do TMC MC ? :)
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 14:27   

szpynior napisał/a:
A nie prościej kupić angliki i odesłać do TMC MC ? :)


Mógłbyś objaśnić? Bo nie wiem o co chodzi :)
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 14:55   

cin1391, jest taka firma, która nazywa się TMC MC i jej profesją jest renowacja reflektorów, tuning lamp i przekładki na EU z anglików (odbłyśniki lub przesłony w soczewkach). Usługa u nich będzie kosztowała pewnie z 600-700zł a będzie zrobione profesjonalnie. Na Twoim miejscu tak bym właśnie zrobił. Kupić tanio angliki, wysłać na przekładkę, cieszyć się soczewkami w R75 :)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 15:03   

pelson91 napisał/a:
cin1391, jest taka firma, która nazywa się TMC MC i jej profesją jest renowacja reflektorów, tuning lamp i przekładki na EU z anglików (odbłyśniki lub przesłony w soczewkach). Usługa u nich będzie kosztowała pewnie z 600-700zł a będzie zrobione profesjonalnie. Na Twoim miejscu tak bym właśnie zrobił. Kupić tanio angliki, wysłać na przekładkę, cieszyć się soczewkami w R75 :)


Bez sensu, bo lampy soczewkowe w wersji europejskiej znalazłem po 280 zł za sztukę, więc taniej mnie to wyjdzie niż zakup anglików i przeróbka na eu. Chyba że mowa o przeróbce zwykłych na soczewkowe ;)
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 15:29   

cin1391, i tak te lampy za 280zł/szt będziesz musiał oddać do regeneracji (o ile da się je uratować), bo do bdb stanu na peeeeeeeeeeeewno im sporo brakuje ;) koszt dobrych xenonów europejskich to od 1000 w górę
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 15:31   

cin1391, gdzie znalazłeś lampy soczewkowe do przedliftowego R75 w wersji EU za 280 pln/szt.? Chętnie przygarnę. :-)
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 15:55   

może i znalazł ale bez przetwornic itd, bo zauwazyłem że sie tak wycwanili
_________________
75 Red Edition
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 15:57   

Najbardziej by mnie urządzały zwykłe lampy soczewkowe na H7, więc przetwornice nie będą potrzebne. Względnie mogą też być xenony, które w TMC by na zwykłe soczewki przerobili.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
pazdzi0h 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Pią Mar 13, 2015 20:57   

ja też szukam zwykłych soczewek do przedlifta i nigdy nie widziałem w takich cenach jak tu podajecie...
_________________
"bo gdybym zginął to opiekuj się moją rodziną..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Montaż soczewek na żarówki H7
colo254 Tuning wizualny 3 Czw Lip 26, 2018 19:18
Markzo
Brak nowych postów [Mg Zr 1.8 160] Dokładka
ziom3159 Tuning wizualny 29 Czw Sty 27, 2011 23:09
ziom3159
Brak nowych postów [R200] Dokładka
kostekzmc Tuning wizualny 3 Sro Paź 08, 2014 07:36
kostekzmc
Brak nowych postów [Rover 200] dokładka zderzaka ???
loocyfer_9 Tuning wizualny 7 Nie Lis 10, 2013 13:38
leszczu
Brak nowych postów dokładka zderzaka[zr160]
scorpion Tuning wizualny 16 Pią Gru 16, 2011 22:30
tuners



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink