Forum Klubu ROVERki.pl :: [R216 Si 1.6] zamek tylnej klapy nie otwiera się .
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R216 Si 1.6] zamek tylnej klapy nie otwiera się .
Autor Wiadomość
Qba_Wwa 



Dołączył: 20 Maj 2013
Posty: 4



Wysłany: Pią Sie 23, 2013 11:45   [R216 Si 1.6] zamek tylnej klapy nie otwiera się .
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1998

Witam,
To mój 2 post więc proszę o wyrozumiałość.
Posiadam R216 do ok 4 miesięcy auto wcześniej trochę stało. W ostatnim czasie mam dziwny problem nie otwiera mi się bagażnik co jest często irytujące w moim przypadku. Co może być tego przyczyną ?
Kluczyk nie pasuje do zamka klapy tylnej całe auto otwieram z pilota. Czasami nie mam z tym problemu jak np. auto pół dnia stoi na słońcu. A od pewnego czasu nie otwiera się wcale.

Ponadto zastanawiam się nad zagazowaniem auta ma na liczniku jakieś 118 tys przebiegu. Orientujecie się ile może to kosztować (sekwencja) dla tego auta ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 23, 2013 11:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 23, 2013 17:44   

Mówisz, że po rozgrzaniu zaskakuje? Być może masz uszkodzoną wiązkę klapy bagażnika i dopiero po nagrzaniu (kiedy metal i kabelki się rozszerzają) to zwiera i "łapie". Być może ktoś użył dziwacznego smarowidła, które blokuje mechanizm, pozwalając podnieść klapę dopiero po podgrzaniu. U mnie było tak, że się nie zamykała zimą, bo poprzedni właściciel napakował tam zwykłego smaru, przez co wszystko lubiło przymarzać.

Co do kluczyka: nie dobrze. Wymieniana klapa i nic nie było robione z zamkiem. Ja bym polecił zacząć od wiązki, gumowa rurka po prawej przy zawiasach.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
Qba_Wwa 



Dołączył: 20 Maj 2013
Posty: 4



Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 10:21   

podziękował :)
w wolnej chwili zajmę się usterką mam nadzieję że pomoże :)

[ Dodano: Pon Wrz 16, 2013 10:21 ]
problem nie naprawiony.
Kable poizolowane w wiązce a klapa dalej nie trybi jakieś inne pomysły ?
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 13:24   

Qba_Wwa napisał/a:
a klapa dalej nie trybi jakieś inne pomysły ?

Zepsuty siłownik zamka klapy. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Pawel_T 



Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 13
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 13:32   

Zdejmij sobie plastiki z klapy od wewnątrz (dwa wkręty w okolicy wycieraczki, reszta na zatrzaski), i zobacz na mechanizm zamka. Na jakiej zasadzie dział. Jest tam (od wewnątrz) taka "nakładka" obracana przez siłownik centralnego zamka. Od jej ruchu zależy czy otworzysz bagażnik czy nie. Bardzo prosty mechanizm. Nakładkę porusza siłownik centralnego zamka. Wyjmij go, rozkręć i zobacz czy ten plastikowy "wysięgnik" przesuwający nakładkę przesuwa się płynnie, nie ma oporów itp. Ewentualnie sprawdź sam silniczek. Może być tak, że przy rozgrzaniu coś tam się dzieje i siłownik nie chce odblokować zamka... Ja bym w każdym razie tam szukał. Jeśli nie to sprawdź przewody idące od wiązki do zamka.
 
 
 
Qba_Wwa 



Dołączył: 20 Maj 2013
Posty: 4



Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 16:25   

właśnie o to chodzi że jak jest ciepło i sucho to bagażnik się otwiera a zamek jak plastiki zdjąłem działał. Podobno może być to jeszcze spowodowane samym zatrzaskiem zamka ( nie wiem czy tak to się nazywa haczyk z klapy i ustrojstwo w bagażniku) podobno musi odbijać ? Opuściłem na dół i nic może trzeba w górę ten zamek przesunąć (dolną część przymocowaną w bagażniku przy zderzaku ?
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 23:12   

Mam podobny problem od dzisiaj.
Nie otwiera mi klapy bagażnika, centralny rozbraja się z immo czyli jakby mechanizm siłownika działał i dawał sygnał otwarcia obwodu dla alarmu, ale może ten wysięgnik padł lub koło zębate od silniczka (w zamku kierowcy tak miałem i obróciłem kółko zębate tak, żeby wyłamany ząbek nie "zazębiał" i nie wyło przez to).
Na wszelki wypadek zamówię używany siłownik, 30 zł to nie majątek. Ale obawiam się, że może to zamek zablokował się jakoś... A zamki klapy bagażnika już są droższe...
_________________
Nocny Marek
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 18:26   

wiązka tylnej klapy do sprawdzenia.
Zeby otworzyć bagażnik
rozkładasz fotele, ściągasz plastik na klapie( dwa wkręty i reszta spinek) następnie śrubokręt i otwierasz bagażnik przestawiając rygiel od zamka
 
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 19:00   

Dzisiaj rano normalnie otworzył się zamek klapy bagażnika i zamknął.
Wiązka była robiona ze 2 lata temu, sprawdziłem i jest ok.

Sprawdziłem mechanizm zamka śrubokrętem, działa prawidłowo, tak samo przycisk otwierania...
Muszę jeszcze wyjąć siłownik i rozebrać, podłączyć pod zasilacz i zobaczyć czy działa dobrze i wygląda w środku dobrze.
Ile pinów taki siłownik powinien mieć? Tylko dwa do zasilania czy więcej żeby dać sygnał do autoalarmu?
_________________
Nocny Marek
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 22:03   

wiązkę sprawdź dokładnie ostatnio taki sam miałem przypadek, ale symptom może być podobny, ale inna przyczyna
 
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Czw Sie 06, 2015 22:56   

Wiązka sprawdzona - wszystko ok. Sprawdziłem siłownik - działa prawidłowo. To samo sam zamek, cięgienko...
Trochę mi zajęło zanim doszedłem przyczyny. To sprężyna przycisku, który nie odbijał do końca minimalnie nie chowając wypustki od wewnątrz auta, która blokowała siłownik, który otwierał i lekko cofał się.
WD40 rozwiązał sprawę i system otwierania taki, że jak wciskam przycisk otwierania klapy to robię to szybko i szybko puszczam żeby odbił do końca.
działa bez problemu.

Wielkie dzięki Wam za porady, które pomogły dojść do rozwiązania problemu.
_________________
Nocny Marek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [rover 25] Zamek tylnej klapy
jakiś zamiennik
prezes23 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Paź 08, 2008 22:56
Lukasz17i
Brak nowych postów [R200] Zamek tylnej klapy
Nie można włożyć kluczyka.
wild_weasel Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 20 Pią Lut 04, 2011 22:53
Paul
Brak nowych postów [Rover 220 Sdi 98r.] zamek tylnej klapy
DrMambo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Cze 26, 2008 17:33
piter34
Brak nowych postów [R200] zamek tylnej klapy
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Lip 18, 2007 14:09
piter34
Brak nowych postów [R216 16V '96] siłowniki tylnej klapy
pawel_gierach Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sob Gru 22, 2007 14:10
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink