Forum Klubu ROVERki.pl :: Chcę kupić R75. Prośba o opinię.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę kupić R75. Prośba o opinię.
Autor Wiadomość
ajverson 



Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 5



Wysłany: Sro Kwi 22, 2015 21:04   Chcę kupić R75. Prośba o opinię.

Witam.
Chciałbym dokonać zakupu 75 z LPG. Jestem nowy/zielony w temacie.
Miałem plan zakupu tańszej "400" i odłożenie reszty kasy ze sprzedaży poprzedniego auta na kupno czegoś lepszego za rok ale ciężko znaleźć cokolwiek przyzwoitego z gazem, wyszukałem chyba z 5 szt.
Co do 75 to warunkiem jest lpg i cena - do 9tyś i to absolutny max.
Moje pytanie czy warto się w ogóle interesować autem za tą cenę?
Na allegro znalazłem takie coś:(auto nr1 ) http://allegro.pl/rover-7...5277099601.html
Zastanawia oczywiście cena za 2,5 z rocznika 2001. Poza tym, czym dłużej oglądam tym bardziej jestem przekonany że coś jest nie tak ze zderzakiem przednim od strony pasażera. Tak jakby tam coś odstawało.
na Otomoto znalazłem (auto nr2 )http://otomoto.pl/oferta/gaz-zadbany-oszczedny-ID6y3qdZ.html#2a8e7dd842 tu za wyjątkiem tylnej kanapy i zdjęcia kierownicy (de facto zasłoniętej pokrowcem na kierownice) zdjęć wnętrza brak. Właściciel zaprasza na oglądanie i podobno można jechać w każdej chwili na stację diag i posprawdzać. Minus na pewno taki że wersja typu bieda.
Znalazłem jeszcze 2 auta na olx (auto nr3 ) http://olx.pl/oferta/rove...html#2bb45a197a - podobno ma jakieś otarcia, na zdjęciach ciężko coś dostrzec większego. Po kontakcie właściciel przyznaje się że do wymiany jest końcówka tłumika oraz prawy wahacz -tył.
Nic nie znalazłem o wymianie wahacza z tyłu auta. Ktoś orientuje się w kosztach/problemach?
Odległość spora żeby wyskoczyć od tak by sprawdzić dokładniej.
Ostatnie (auto nr4 )http://olx.pl/oferta/sprzedam-rovera-75-CID5-ID9PQQn.html#2bb45a197a
Tutaj w ogóle mało zdjęć chyba żeby cokolwiek stwierdzić poza obawami (plus cena) ale mam zdecydowanie najbliżej żeby się "bujnąć". Edit: Okazuje się że malowany praktycznie z każdej strony. Podobno od kluczyków, krzaków i tzw przetarcia parkingowe.
Oczywiście jak ktoś ma jakieś inne propozycje które mi umknęły, z chęcią przyjmę wsparcie.
Proszę o jak najszybszą odpowiedź gdyż w czwartek z chęcią bym się wybrał na oglądanie ale oczywiście muszę zdecydować się na jakiś kierunek...
Dzięki

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2015 21:03 ]
Panowie, cóż napisać? Nic tylko całować po nogach za pomoc.

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2015 21:04 ]
aa
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 22, 2015 21:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 22, 2015 21:24   

ajverson napisał/a:
Co do 75 to warunkiem jest lpg i cena - do 9tyś i to absolutny max.
Moje pytanie czy warto się w ogóle interesować autem za tą cenę?


Moim zdaniem nie ma co (a już na pewno nie 2.5l). Chyba, że masz zarezerwowane 5 tyś na naprawy. Niestety 75 nie jest autem tanim w naprawach ani utrzymaniu. Zadbane jak popatrzysz po dziale sprzedam na forum chodzą w okolicach 15 tyś. Ja swojego kupiłem za 10 (CDT) i w same naprawy już 7 tyś poszło (w ciągu pół roku...). Sandman kupił CDT za 8 tyś i też już 'podwoił wartość' samochodu. Oczywiście, że możesz trafić na zadbany i tani, ale wg mnie szansa jest nikła.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
ajverson 



Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 5



Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 00:20   

Problem jest taki że jak bym się uparł i dodał te 2 tysie które przewidziałem na jakieś naprawy na coś w lepszym stanie to ciężko bo oferty chodzą po 11 tysi, takich po 15 nie widzę. Sądziłem że skoro roczniki 2000 z dobrym "środkiem" idą za te 11 to za 9 można kupić wersję "bieda" 1999. Nie zależy mi na grzanej dupie, super systemie audio, tempomacie, kontroli trakcji. Jest to jest, nie ma - płakać nie będę.
Ostatnio zmieniony przez ajverson Czw Kwi 23, 2015 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vigoslaw 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 08:09   

Kupiłem dla teścia 1,8 T z 2003 roku za 10 tyś, w biednej wersji, więc uważam, że sie da spokojnie coś wyhaczyć za 9-10 tyś

Poza tym, to warunkiem jest, żeby samochód był w rękach poprzedniego właściciela min. 3 lata, wtedy łatwo się dowiedzieć co robił przy samochodzie...

Dalej stoję na stanowisku, ze nie są to chodliwe samochody, więc łatwo negocjować...

Pozdrawiam,

V.
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 09:25   

A ja myślałem ile by mi ktoś za mój dał i nie sądziłem, że więcej niż 10 mogę dostać,a tu niespodzianka
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
ajverson 



Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 5



Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 10:07   

Srebrny za 9 podobnie jak czerwony za 7,7 malowany w całości. Masakra. Podobno obaj mają jednak auta ponad 2 lata i wszystko było robione na cacy bez szpachli itp. Mogę nawet w to uwierzyć ale czy ktoś z forumowiczów by wszedł w malowane całe auto? Chętnie zobaczył bym forumową 75-kę https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=98354 ale do nowego targu to mam chyba z 600 km w jedną stronę...
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 10:17   

ja kupiłem 6 lat temu r75 za 20 tyś przez 6 lat włożyłem w niego lekko licząc kolejne 20 tys a sprzedałem za 8 (rocznik 99 ale full wersja beżowe skóry automat 2.0 V6 po wymianie rozrządu dwa komplety alufelg (15" i 17") xenony, podwójny wydech z MG190
Rovera 75 nie łatwo sprzedać i początkowo też chciałem za niego więcej ale stał by pod chmurką miesiącami więc sprzedałem za mniej

...teraz jestem posiadaczem Avensisa II i wyglądem nie ma co się równać z 75 ale ma jedną zaletę od roku nie włożyłem w serwis ani 1zł tylko wymiana filtrów i oleju ...i wiem że nadal trzyma wartość i kiedy przyjdzie czas na zmianę na nowszy model nie będę go sprzedawał miesiącami

...a rover no cóż piękny "ale" wymiana kolektora z visami 2x, rozrusznik, pompa paliwa, sprężarka klimatyzacji, wentylator chłodnicy, zamki x4, uszczelki głowicy, termostat x2, wahacze x2, tuleje x2 czujniki wału i wałka rozrządu itd

...uwielbiałem to auto jego design komfort brzmienie silnika ale wszystko ma swoje granice teraz mam auto typowy dupowóz ale nie zastanawiam się czy coś się spierdzieli czy nie mam pewność że z punktu A do B dojadę :-) ...i nie będę użerał się z tępymi mechanikami którym wszystko trzeba tłumaczyć jak mają zrobić, co miało miejsce w przypadku R75

ok może miałem pecha ale są auta mniej i bardziej awaryjne ja o tym przekonałem się w 100%. Dbałem o rovera ale utrzymać go w idealnym stanie to mega sztuka, nie wiem od czego to zależy czy to wina niedopracowanego projektu czy montażu. Planowałem zakup Jaguara ale obawiałem się powtórki "skarobnkowozu" i dlatego po R620 i R75 padł wybór na "Japończyka" (mimo że produkowany w GB)
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 20:46   

Aragorn napisał/a:
ja kupiłem 6 lat temu r75 za 20 tyś przez 6 lat włożyłem w niego lekko licząc kolejne 20 tys a sprzedałem za 8
tylko czy wiedziałeś jaki miał faktyczny przebieg jak kupowałeś ?, jak nie ma się pewności co do przebiegu, to trzeba być przygotowanym na spore wydatki,nawet przewyższające cenę zakupu.

[ Dodano: Czw Kwi 23, 2015 20:46 ]
ajverson napisał/a:
takich po 15 nie widzę.
bo takich mało kto się pozbywa, są z gwarantowanym niskim przebiegiem , serwisowane ( książka serwisowa i faktury zakupu i serwisowania) komplet kluczyków ( 3 szt ), dobre wyposażenie, bezwypadkowe , możliwość sprawdzenia historii eksploatacji od momentu zakupu..
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 22:31   

SeniorA napisał/a:
Aragorn napisał/a:
ja kupiłem 6 lat temu r75 za 20 tyś przez 6 lat włożyłem w niego lekko licząc kolejne 20 tys a sprzedałem za 8
tylko czy wiedziałeś jaki miał faktyczny przebieg jak kupowałeś ?, jak nie ma się pewności co do przebiegu, to trzeba być przygotowanym na spore wydatki,nawet przewyższające cenę zakupu.


...w 100% masz rację nie mam bladego pojęcia jaki miał przebieg ale większość R75 jest sprowadzonych z niewiadomym przebiegiem a na dodatek każdy już ma swoje lata co powoduje że dostać Rovera z przebiegiem ok 100tyś staje się już nierealne
...a niewiadoma historia zemściła się na mojej kieszeni ale podsumowując ...mile wspominam mojego Roverka i cóż gdyby nie lawina awarii pod koniec użytkowania i to że straciłem zaufanie do jego awaryjności pewnie jeździł bym nim jeszcze jakiś czas ...pewnie przyszły właściciel nim pojeździ bo to co ja naprawiałem robiłem na nowych częściach i to często długo ich poszukując np nowy kolektor z visami lub nowa pompa paliwa lub nowe zamki
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 10:58   

Aragorn napisał/a:
dostać Rovera z przebiegiem ok 100tyś staje się już nierealne
oprócz mojego,znam w Krakowie jeszcze dwa , ale tak jak pisałem niechętnie się ich pozbywa ( chyba że są jakieś przypadki losowe) i są to przeważnie auta jako drugie lub trzecia do smakowania przyjemności z jazdy i nie użytkowane na co dzień.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 12:46   

Aragorn napisał/a:
teraz jestem posiadaczem Avensisa II

A z jakim silnikiem ? :wink:
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 14:08   

Pawkaz napisał/a:
Aragorn napisał/a:
teraz jestem posiadaczem Avensisa II

A z jakim silnikiem ? :wink:

D4D z przebiegiem 170 tyś i jedyna poważniejsza naprawa to wymiana koła dwumasowego w ASO przy przebiegu 160 tyś ale to zrobione przez poprzedniego właściciela na oryginalnych częściach. Kupiłem go ze względu na stan techniczny i to że serwisowany w ASO dzięki czemu mam wgląd we wszystkie naprawy i wizyty serwisowe oraz potwierdzony przebieg.
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
punciaks 




Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 22
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 21:11   

Może kolega się moim Roverkiem zainteresuje?
Zadzwoń, to pogadamy

http://otomoto.pl/oferta/...y-ID4pavju.html
 
 
ajverson 



Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 5



Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 01:30   

Dzięki. Interesowałem się do momentu gdy:
-Napisałeś że niżej 9300 nie zejdziesz,
- Zobaczyłem gdzie mieszkasz (1 110km w obie strony)
Niestety. Temat już zamknięty. Chyba wygra tym razem rozsądek niż serce.
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 22:28   

ajverson napisał/a:
Dzięki. Interesowałem się do momentu gdy:
-Napisałeś że niżej 9300 nie zejdziesz,
- Zobaczyłem gdzie mieszkasz (1 110km w obie strony)
Niestety. Temat już zamknięty. Chyba wygra tym razem rozsądek niż serce.


Ja widze w ogłoszeniu 8900 :lol:
 
 
ajverson 



Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 5



Wysłany: Sro Kwi 29, 2015 00:13   

Znawcą nie jestem ale jak dobrze soczewki dobiorę to i google pomaga.

http://webcache.googleuse...l&ct=clnk&gl=pl

Tak czy siak, kupiłem praktycznie w 100% te same parametry tylko w innym aucie. Tańsze o 2 tyś kosztem poezji kształtu. Może kiedyś...
 
 
punciaks 




Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 22
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Pią Maj 01, 2015 21:22   

Było 9900zł, a nawet początkowo 12800zł :/ ale, że auto muszę dość szybko sprzedać, a zainteresowanie zerowe to cenę obniżam i obniżam :( ale już pułap minimalny osiągnęła 8900zł bo auto w 100% sprawne, z wszystkimi papierami na naprawy a tu klops. Wiedziałem, że Roverka ciężko sprzedać ale bez jaj :P
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Maj 01, 2015 21:43   

No 8900 to już ok cena. Ponad 10 tysi to z kosmosu za 2000 rocznik :P
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sob Maj 02, 2015 01:21   

jakbym miał kolejny raz kupić roverka to już na grubszy projekt (typu zmiana silnika np 1.9TDI VAG lub 1.8T VAG + 4x4) no i z zamiarem zestarzenia sie z tym autem :D przez 5 lat użytkowania nie mogłem narzekać na jakieś większe wydatki a jak jakieś były to zazwyczaj przez moje widzimisie np ładniejsze felgi itp
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
deef 



Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 4



Wysłany: Nie Maj 03, 2015 22:44   

Mam ładnego Roverka z 2003 roku ale bez gazu za to 82 tys przebiegu.
Niestety poniżej 10 nie oddam. Jeżeli jesteś zainteresowany pisz na priw.
DF
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Chcę kupić ROVERka"
piter34 Chcę kupić ROVERka 3 Pią Lut 08, 2008 14:51
Brt
Brak nowych postów chce kupic MG ZR 160 prosze opinie
rysiek92 Chcę kupić ROVERka 17 Sro Lut 15, 2012 23:50
7Tomi
Brak nowych postów Proszę o opinie, bo Nowy chce kupić Mg Zr:)
Radical Chcę kupić ROVERka 4 Czw Lip 18, 2013 12:45
leszczu
Brak nowych postów [620Ti] chcę kupic proszę o opinie
piatus Chcę kupić ROVERka 3 Sob Lip 09, 2016 12:24
slax
Brak nowych postów chce kupic [Rover 75] benzyna - prosze o opinie
kazio Chcę kupić ROVERka 25 Czw Cze 24, 2010 01:06
kazio



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink