Forum Klubu ROVERki.pl :: [220SDi] Wycieki obok paska rozrządu?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[220SDi] Wycieki obok paska rozrządu?
Autor Wiadomość
Exilled 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 34



Wysłany: Pią Maj 22, 2015 15:56   [220SDi] Wycieki obok paska rozrządu?
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Wczoraj wymieniałem łączniki stabilizatora. Odkręciłem prawe koło i moją uwagę przykuło coś obok miski olejowej, a raczej delikatnie nad być może to pompa oleju, ale nie jestem pewien bo nie mogę nigdzie znaleźć schematu by lepiej wyjaśnić. I były widoczne spocenia od oleju. Kolor ciemny, a raczej czarny.
Gdy otworzyłem maskę to jak jest obudowa od paska rozrządu od strony silnika i tam jest ten plastik delikatnie schowany to tam też były upocenia od oleju.
Było to dla mnie dziwne i trochę się zmartwiłem. Od raz połączyłem objawy te, które widziałem od strony prawego koła i te obok paska rozrządu.

Czy ma to coś wspólnego z turbiną?
Nie posiadam żadnych objawów, które mógłbym zauważyć podczas jazdy.
Przejechane mam ok 286,5tyś km. Za jakiś miesiąc będzie wymieniany rozrząd.

Pytanie skąd ten wyciek z tej strony? Co prawda lekkie upocenia od oleju zauważone zostały podczas przeglądu, ale dwóch mechaników w tym jeden od turbin stwierdził, że przy takim przejechaniu km i tylu latach upocenia mogą być i ważne, że nie bierze oleju i nie leje się.

W przyszłym tygodniu chciałbym pojechać do mechanika aby sprawdził o co tu chodzi, ale muszę też wiedzieć o co go dokładnie zapytać. Bo jeśli pojadę i powiem "upocenia od strony prawego koła, obok miski olejowej" to nie wiele mu to powie i będzie musiał sam szukać.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 22, 2015 15:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Maj 22, 2015 16:50   

pewnie uszczelniacz, moze co innego, norma, zrob fote jesli bedziesz mial jak, generalnie nie ruszalbym jesli faktycznie uleju nie ubywa i nie jest to na 99% nic z turbo, rilax ;-) zaczneisz sie martwic jak zostawiał bedzie czarne slady za sobą ;-) a jak bedziesz robil rozrzad to każ mechanikowi ten uszczelniacz sprawdzic :ok:
 
 
 
Exilled 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 34



Wysłany: Nie Maj 24, 2015 16:58   

I prócz tego jeszcze jedną rzecz sprawdziłem. Otóż ściągnąłem pokrywę silnika, troche był spocenie jakieś od oleju. I wytarłem, na drugi dzień jeździłem troche i pokazało się to:

Tylko od czego jest ta gumowa rura?
Dodam, że zauważyłem na postoju delikatne falowania obrotów. Nie wiem czy to jakiś znak.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Maj 25, 2015 09:04   

rura jest od intercoolera, znak raczej to nie jest, chyba ze pan nasz w niebiosach ma specyficzne podjescie do dawania znaków, popraw opaskę, względnie wymien na nową
 
 
 
Exilled 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 34



Wysłany: Pon Maj 25, 2015 10:27   

Ile może kosztować taka rurka? W sklepie motoryzacyjnym ją dostanę tak?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Maj 25, 2015 11:01   

Exilled, to gdzie Ci cieknie, na samej rurze gumowej czy na jej łączeniu z metalową bo słabo widze
 
 
 
Exilled 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 34



Wysłany: Pon Maj 25, 2015 11:19   

Na łączeniu z metalową. I tylko u góry, na dole nie zauważyłem nic(tzn pod spodem).
To ma coś wspólnego z tym spoceniem, które zauwazyłem gdy zmieniałem łączniki?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Maj 25, 2015 13:10   

Exilled, to nie ma z tym nic wspolnego, nie zmieniaj rury za jakies 300zl, kup nowa opaske i docisnij porzadnie :ok:
 
 
 
Exilled 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 34



Wysłany: Czw Cze 04, 2015 12:58   

Byłem u mechanika. Jeśli chodzi o tą opaskę to zauważył, że ona jest na ostatnim ząbku i że najprawdopodobniej nie jest dociśnięta. Powiedział, że wymieni ją na odpowiednią mniejszą.

Przy okazji turbina była troche sprawdzana i po raz drugi, drugi mechanik powiedział mi bym się nie stresował dopóki nie zostawiam olej, nie leci niebieski dym, nie ma mocy.
I te wycieki a raczej spocenia są niewielkie. Baa ostatnio troche km nabiłem a spocenie to które pokazałem na zdjęciach jest takie samo. Nic się nie zmieniło. Dlatego jestem spokojny obecnie.

Pytałem o rozrząd + uszczelniacze wałka korbowego. Najprawdopodobniej to widziałem gdy wymieniałem łączniki stabilizatora.
Koszt rozrządu z pompą wody i 2 uszczelniacze to 600zł. Pytanie czy jeszcze te 20 dni pojeżdżę na starym rozrządzie czy nie i od razu zmienić.

Samochód kupiony jakoś w połowie lutego. Poprzedni właściciel mówił, że wymieniał tylko jeden pasek, ale nie wiem który. Nie robie wielu km...w sensie są dni kiedy 70km, a dzień kiedy 10. Ale to głównie po mieście.

I pytanie do Was czy brać już w poniedziałek zostawiać go czy poczekać. Powiedzmy, że to ważne dla mnie bo mam pare innych wydatków w tym miesiącu włącznie z weselem na które ide.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Cze 05, 2015 10:19   

Mysle ze jak poczekasz to nic sie nie stanie, tylko nie katuj go skoro pasek ma niewiadomo jaki przebieg :ok:
 
 
 
Exilled 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 34



Wysłany: Pią Cze 05, 2015 15:05   

Przyszły tydzień to tylko kurs do pracy, a że wrócę w nocy to biorę samochód(normalnie na nogach). Jedynie w weekend planuje max 150km zrobić.

Myślę, że będzie ok. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214] Cieknie pod pokrywą, obok rozrządu
quiet69 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 27 Pią Mar 01, 2013 14:44
leszczu
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [220sdi]Pasek rozrządu
Kapussta23 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Lip 25, 2011 07:37
szoso
Brak nowych postów [rover 220sdi] wymiana rozrzadu
KWT Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Maj 16, 2013 20:32
KWT
Brak nowych postów [r214 16v 98r]wymiana paska rozrządu
jaro92 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Sie 11, 2007 17:45
giewu
Brak nowych postów [R25] Rolka napinająca paska rozrządu ?
colo254 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Lip 25, 2017 08:13
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink