Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Klimatyzacja wyłącza się przy dużym obciażeniu.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Klimatyzacja wyłącza się przy dużym obciażeniu.
Autor Wiadomość
jpawel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 76
Skąd: Dębica

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 18, 2013 13:52   [R75] Klimatyzacja wyłącza się przy dużym obciażeniu.
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam, przewertowałem tematy dotyczące klimy i przypadku dokładnie, jak mój nie znalazłem - może to i źle.

Panie i Panowie pytam Was zatem cóż może być przyczyną problemu jak dalej. Otóż jestem po kompletnym remoncie klimatyzacji tj. wymiana sprężarki, wymiana chłodnicy i płukanie układu. Klimatyzacja chłodzi jak należy, ciśnienia poprawne jak mówią księgi :-) , ale cóż więcej.... podczas jazdy po mieście i średnim obciążeniu silnika (normalna miejska jazda) wszystko jak w pięknej bajce. Natomiast jak tylko zacznę jeździć bardzo dynamicznie tj. obroty powyżej 3000, szybkie ruszanie z miejsca, redukcje i przyspieszenia to sprężarka się wyłącza, sprzęgło sprężarki odłącza ją i klimatyzacja nie działa. Co ciekawe to nie reaguje już wtedy na przycisk ECON i nic nie daje jego wielokrotne przyciskanie. Dopiero wyłączenie zapłonu i ponowny rozruch silnika przynoszą efekty i klima pięknie działa... do kolejnego momentu dużego obciążenia. Na autostradzie wygląda to tak, że powyżej 120-130 km/h klima się wyłącza i nie załącza się ponownie. Do restartu auta....

Wszystko byłoby OK, bo wiele sterowników odcina klimatyzację podczas redukcji, aby całą koc zebrać na napęd (np. wyprzedzanie itp.), ale później klima sama się włącza, a u mnie nie...

Cóż to może być? Rozumiem, że nie problem w klimie tylko w kompie, bo po restarcie działa.
Czy może to być powiązane z błędem ABS? Po poprzedniej zimie i zawadzeniu o zaspę, zaświecił się błąd. Może brak informacji z któregoś czujnika ABS do sterownika silnika daje właśnie taki wynik?
Gdzie faktycznie jest problem - klima / komputer czy coś jeszcze innego?

P.S.
Szukam komputera T4 w pobliżu Dębicy.

Za pomoc dziękuję.
_________________
Rover 75 2.0 CDT, 2000 rok
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 18, 2013 13:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 18:21   

jpawel napisał/a:
Może brak informacji z któregoś czujnika ABS do sterownika silnika daje właśnie taki wynik?
tak , wg. mnie brakuje informacji w sterowniku klimy o prędkości pojazdu, i sterowanie klimy jest tylko w oparciu o informację , że silnik jest uruchamiany i pracuje na biegu jałowym . Po wzroście obciążenia kompresor jest odłączany
.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
jpawel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 76
Skąd: Dębica

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 18:57   

SeniorA, dziękuję - jednak rodzi się pytanie czy sterownik nie dostaje informacji o prędkości z czujnika prędkości (impulsator czy coś podobnego)? hmm poszukuję zatem Testbook T4 w pobliżu Dębicy :-)
_________________
Rover 75 2.0 CDT, 2000 rok
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 19:14   

jpawel napisał/a:
hmm poszukuję zatem Testbook T4 w pobliżu Dębicy :-)

To chyba Kraków, na pewno Poznań i Warszawa...

System ABS zdiagnozujesz INPĄ, silnik też. Klimatyzacji niestety nie (jeszcze).

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 19:30   

jpawel napisał/a:
rodzi się pytanie czy sterownik nie dostaje informacji o prędkości z czujnika prędkości (impulsator czy coś podobnego)?
W R75 nie ma impulsatora , prędkość do różnych modułów/sterowników jest przekazywana z czujników ABS z odpowiednich kół np. prawy przód - prędkościomierz i od niego zależne układy, lewy przód do ECM i tempomat, tył njawigacja itd.
czujniki ABS we współpracy z pierścieniem magnetycznym łożyska , pełnią rolę czujnika ABS i czujnika sygnału prędkości VVS. Sygnał VVS jest przekazywany w postaci impulsów (w ilości 39000 na 1 milę) do modułu szybkościomierza i po przeliczeniu,
wysyłany dalej magistralą CAN do innych sterowników .
_________________
[ Dodano: Czw Wrz 19, 2013 19:30 ]
MaReK, w Krakowie nie ma T4 z programem do R75
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 19:44   

Cytat:
MaReK, w Krakowie nie ma T4 z programem do R75

Pan Midowicz nie ma? Tylko o program chodzi czy o osprzęt również?

To co jest?

- Fatimex (dolny śląsk), który podobno nie zawsze wie co robi,
- BritishCars - Warszawa i okolice,
- PHJOWI - Poznań i okolice
- ARTBizar (to ten egzemplarz z podkarpacia ) - Ciechanów ?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 19:50   

na Śląsku są 2 warsztaty mające T4
 
 
jpawel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 76
Skąd: Dębica

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 22:19   

Dziekuje za zainteresowanie. Moze w Kielcach jest T4 z programem? Prosze o kontakt do Krakowa. I cokolwiek wiecej w poblizu.
_________________
Rover 75 2.0 CDT, 2000 rok
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 22:32   

jpawel napisał/a:
Prosze o kontakt do Krakowa
w Krakowie nie ma T4 , p. Paweł nie ma ani programu ani T4. Kiedyś mieli Podolscy , a w Wieliczce p. Piotr Kowal ( Land Serwis ) bez programu do R75 .
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Pią Maj 29, 2015 20:16   

Chciałem dopisać się do tego tematu dla potomnych.
U mnie klimatyzacja wyłączała się po przekroczeniu 100-110 km/h, do tego miałem problem podczas zmiany biegów. Zwłaszcza przy zmianie z 1 na 2, lub 2 na 3 choćby nie wiem jak się dobrze operowało pedałem sprzęgła czuć było szarpanie autem.
Świecił się też ABS. Po wymianie przedniego lewego czujnika w/w objawy ustały. Nie mogłem uwierzyć że ten czujnik ma taki wpływ na resztę układów.
Jest jednak tak jak pisał SeniorA, ECU nie dostaje prawidłowych sygnałów z tego czujnika i ma to wpływ na pracę silnika oraz klimatyzacji.

Mam nadzieję że komuś przydadzą się te informacje. Pozdrawiam
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 29, 2015 20:32   

Dawidovs napisał/a:
Zwłaszcza przy zmianie z 1 na 2, lub 2 na 3 choćby nie wiem jak się dobrze operowało pedałem sprzęgła czuć było szarpanie autem.


W sensie, że nie dało się płynnie zmienić biegu? Czy poza świecącą kontrolką i szarpaniem przy zmianie biegów, występował również efekt takiego podszarpywania, jakby utraty mocy podczas ruszania?
Bo u mnie jest tak, że łatwiej płynnie ruszyć z samego sprzęgła niż z dodawaniem gazu. I zastanawiam się, co to może być - dwumas, sprzęgło, wysprzęglik, czy może coś jeszcze innego? Poza tym objawem reszta chodzi jak należy, nie mam problemów ze sprzęgłem czy biegami...
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Sob Maj 30, 2015 08:20   

cin1391, a masz błąd abs?
Miałem poszarpywanie po zmianie biegu jakbym nie umiał właściwie odjąć sprzęgła. Jeśli nie świeci ci się abs to pewnie nie w tym rzecz.
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 30, 2015 08:55   

Już chyba wiem w czym rzecz. Posłuchałem silnika. Jest tępy stuk podczas ruszania. Muszę sprawdzić poduszkę przy skrzyni, z tyłu silnika. Pewnie się wysypała :)
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
radareks 



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 8
Skąd: Kielce



Wysłany: Pon Cze 08, 2015 13:58   

Witam Panowie mam pytanko do osób które wymieniały kompresor w R 75 z silnikiem 2,0 V6
Według rave-a należy odkręcić mocowanie rury wodnej od chłodnicy dwie śruby i mocowanie chłodnicy oleju od miski również dwie śruby.
Pytanie jest takie czy to wystarczy czy trzeba tą chłodnice zdemontować całkowicie, czy tylko wystarczy odchylić, bo o odkręcaniu przewodów olejowych nic tam nie napisali.
Musze wymienić kompresor i zastanawiam się czy sobie z tym sam poradzę, czy jest tak dużo rozbierania że lepiej zostawić to jakiemuś mechanikowi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Silnik gaśnie przy dużym obciążeniu
looke81 Rover serii 75, MG ZT 21 Sob Sie 03, 2019 16:46
witgut
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja się wyłącza
potrolu Rover serii 75, MG ZT 20 Nie Lip 04, 2010 23:42
mkowals5
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja - wyłącza się
zielus Rover serii 75, MG ZT 13 Wto Kwi 30, 2013 15:43
it73
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja - wyłącza się
potrolu Rover serii 75, MG ZT 30 Nie Kwi 28, 2013 17:29
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Klima się wyłącza przy mocnym przyśpieszaniu
Physixc Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Sie 30, 2018 00:44
Physixc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink