Forum Klubu ROVERki.pl :: Nowe auto w leasing
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe auto w leasing
Autor Wiadomość
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 14:05   

Ogólnie leasing do firmy jeszcze trafiony w dobrych pieniądzach % to chyba najlepsza z opcji bo nawet w przypadku ew. bankuctwa oni biorą to co ich i resztę zostawiają a wiadomo jak to w Polszy przyjdzie komornik wyceni samochod na 2 tys i reszte bieze co mu w rece wpadnie xD
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 14:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 21:45   

Jedyne na co warto zwrócić uwagę jak z ubezpieczeniem. Wiadomo, że jak leasing to ubezpieczenie idzie na bank, a nie na Ciebie - czyli automatycznie w większości ubezpieczalni nie masz zniżek.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 22:36   

O i tu bym się nie zgodził przynajmniej nie do końca miałem nowy i uzywany samochody i sprzet w leasingu
mus to oc+ac ale to chyba oczywiste o ile przy nowych samochodach i koparkach do 2 lat ubezpieczenie było dużo niższe (niestety wiek mi robi przeszkody mimo że większość użytkowników tych pojazdów ma więcej niż 40 lat ja jako właściciel 23 lata mam obecnie praktycznie 10-20% zniżki i ze względu na firme 5 -10% zwyżki od każdej maszyny i samochodu firmowego czyli średnio 130-150% + do każdego oc
przy leasingu kwota pojazdów prawie nowych i nowych była 60-80% niższa w leasingu niż bezpośrednio na mnie

jest pewien kruczek w leasingu miałem też 10letnią ciężarówke do 3,5t o wartosci 42tys netto a roczne ubezpieczenie wyszlo 8tys :/ z zadowoleniem rozbili sobie na 4 raty + cos tam jeszcze i po pierwszym roku wykupiony zostal z leasingu ze względu na to ubezpieczenie

obecnie też jestem troche w temacie bo maju ostatni samochód się kończy spłacać i następne dostawczaki wpadną :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 22:58   

Ja 2 lata temu się trochę interesowałem, ale ubezpieczenie i tak na rodziców by szło, bo OC na wtedy 19-latka to samych zwyżek 120% (wiek + prawko poniżej x-lat).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 11:56   

Jak czegoś takiego szukasz, to popatrz na oferty 'wynajmu długoterminowego', często mylonego z leasing'iem (dzierżawą przedmiotu, z możliwością wykupu po okresie dzierżawy) - przynajmniej moja księgowa widziała w tym sporą różnicę (w końcu nie wziąłem nic nowego, ale to z przyczyn niezależnych od finansów/podatków, więc praktycznie jak to jest nie podpowiem).

Wiem, że są plusy i minusy takich rozwiązań.

Plusy są podatkowe (ztcp inny sposób odliczania VAT - o to musisz zapytać księgową - chyba pełny, a nie 40-, 50-, czy 60-procentowy) oraz to, że pełną obsługą zajmuje się wynajmujący, zależnie od wybranej opcji, to oni martwią się OC, AC, assistance, samochodem zastępczym, przeglądami i wymianą opon, a na koniec miesiąca dostajesz fakturę z 3 pozycjami: rata finansowa, rata serwisowa, paliwo (jeśli wybrałeś opcję z kartą paliwową).

Minusy to to, że po zakończeniu wynajmu auto nie przechodzi na Twoją własność - jeśli je chcesz to odkupujesz za aktualną wartość rynkową (ale to się też odbija w wysokości raty finansowej).

Wbrew pozorom, sporo, jeśli nie większość osobówek 'leaingowanych' jest tak naprawdę wynajętych i po okresie wynajmu wraca do firmy 'finansowej' (LEaseplan, Arval itp).
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
aipate 



Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 11



Wysłany: Sob Sty 16, 2016 11:53   

wynajem to dobra opcja płacisz ratę masz koszt a po 3 latach oddajesz auto i nie musisz go wykupywać co jakiś czas masz nowy model. Deklarujesz tylko ile przejdziesz przez okres wynajmu np 20 tys rocznie a to wystarczy
 
 
adammadry 



Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 1
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Gru 28, 2016 16:20   


Administracja forum ROVERki.pl informuje:

Niniejszy post został ukryty z powodu niezgodnśoci z regulaminem.
Ostatnio zmieniony przez adammadry Nie Maj 07, 2017 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Sty 05, 2017 23:47   

Ja na to spojrzalem z innej strony, nie sprzedaje i nie zmieniam aut co chwila. Kupilem auto uzywane w leasing, ktore mysle zostawic w "rodzinie" i kolejne brac tez w leasing. Jezeli traktujesz auto tylko uzytkowo, to wynajem moze byc dla Ciebie. Kwestia tez oczywiscie jaka dzialalnosc prowadzisz, dochody, koszty itp. To juz z ksiegowym przegadaj co bardziej w Twojej sytuacji sie oplaca. :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pietka 




Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 95
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lip 18, 2017 08:18   

Problem jest taki z tymi autami, że nie należą one do nas tylko do firmy leasingowej.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lip 19, 2017 10:41   

pietka, ale co to za problem??

Dla mnie to zaleta. :)

I to wszystko zależy od formy, bo są różne rodzaje umów Leasing'u, jest też wynajem długoterminowy, który się opłaca, jak ktoś ma firmę i dużo VAT'u do zapłacenia.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 19, 2017 16:17   

Ja mam motor w leasingu i się cieszę, że nie jest na mnie. Z moimi zwyżkami za wiek/prawko płacę ponad połowę mniej niż ubezpieczenie na siebie.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Lip 20, 2017 07:53   

Ja mam na wynajem lawetę i sobie chwalę.
Nowa elegancka na pneumatycznym zawieszeniu z solidną wyciągarką z przodu.
Kupując taką musiał bym wyrzucić około 20.000 jednorazowo a tak de facto klient końcowy spłaca mi ratę wynajmu a ja mam nowoczesny sprzęt na którym miło i sprawnie się pracuje.

Jak byście spotkali czarnego Freelka II z lawetą obsługującego zdarzenia na A1 od Łodzi do w stronę Częstochowy to już wiecie kto to ;)
Współpracuję z jedną z firm ubezpieczeniowych.
 
 
Pieprz
[Usunięty]






Wysłany: Sro Cze 26, 2019 07:47   

A jakie macie zdanie o leasingu konsumenckim?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Leasing czy Kredyt
Co lepsze ?
asusdj Prawo i ubezpieczenia 17 Nie Maj 17, 2009 18:47
lamer
Brak nowych postów Leasing/wynajem długoterminowy
pietka Prawo i ubezpieczenia 0 Czw Sty 10, 2019 09:17
pietka
Brak nowych postów Wynajem długoterminowy a leasing operacyjny
Gość Prawo i ubezpieczenia 2 Pią Lis 02, 2018 13:48
ARTUR1983
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Nowe przepisy CELNE
wie ktos cos??
michone Prawo i ubezpieczenia 1 Pon Lip 21, 2008 10:43
piter34
Brak nowych postów Nowe rejestracje, stare ubezpieczenie
podobno wazne OC
marcin8c Prawo i ubezpieczenia 3 Czw Lut 26, 2009 23:20
SeevS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink