Forum Klubu ROVERki.pl :: Wstrzymanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości na 3 mies
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wstrzymanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości na 3 mies
Autor Wiadomość
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Sty 12, 2016 21:48   

toksyn, przewiduj nieprzewidywalne a nie moja czy jego droga. Po to są właśnie ograniczenia w zabudowanym bo przepisy o odblaskach nie są od zawsze.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 12, 2016 21:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
toksyn 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 388
Skąd: Gdańsk

MG ZR

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 22:06   

sknerko napisał/a:
toksyn, przewiduj nieprzewidywalne a nie moja czy jego droga. Po to są właśnie ograniczenia w zabudowanym bo przepisy o odblaskach nie są od zawsze.


Całkiem niedawno miałem sytuacje, że wracałem krętą drogą, ograniczenie do 70, las, mgła. i wyleciał mi koleś prawie na środek mojego pasa, ubrany na czarno. No stary nie gadaj mi, że jesteś w stanie przewidzieć "nieprzewidywalne". Gość miał szczęscie, że spodziewałem się zwierzyny która często w tamtym miejscu przelatywała , ale nie uchlanego typa..
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 22:39   

toksyn, właśnie dlatego są te przepisy. Oczywiście- zgoda, że teren zabudowany czasami jest oznakowany "na wyrost"...Ale z reguły sens swój ma. A skoro już są te przepisy o zabraniu prawka, to cóż- skoro chcecie mieć spokój, to nie przekraczajcie o 50 ;)

np.: https://www.youtube.com/watch?v=T9ehcEyd1bU
 
 
toksyn 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 388
Skąd: Gdańsk

MG ZR

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 22:54   

Dominoz napisał/a:
toksyn, właśnie dlatego są te przepisy. Oczywiście- zgoda, że teren zabudowany czasami jest oznakowany "na wyrost"...Ale z reguły sens swój ma. A skoro już są te przepisy o zabraniu prawka, to cóż- skoro chcecie mieć spokój, to nie przekraczajcie o 50 ;)

np.: https://www.youtube.com/watch?v=T9ehcEyd1bU


Oczywiście, że masz rację. Tylko wkurza mnie takie umywanie teraz rąk, że każdy nagle jeździ przepisowo i nigdy nie przekracza 100km/h w mieście bo w to nie uwierzę. ;)

kumpel też stracił prawko, 3mc temu. 2pasy, barierki i masa drzew. był pewny, ze jest 70km/h ograniczenie i też mu wypadło 104km/h niestety na 50 :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 23:15   

toksyn napisał/a:
kumpel też stracił prawko, 3mc temu. 2pasy, barierki i masa drzew. był pewny, ze jest 70km/h ograniczenie i też mu wypadło 104km/h niestety na 50 :P

No cóż...trzeba uważać i tyle. Prawa nie zmienisz. A czy to ma sens? Nie wiem. Ale skoro takie jest, to trzeba się przystosować ;) Mi to akurat nie przeszkadza, bo chyba nigdy nie przekraczałem aż tak prędkości. Wiadomo- kilka mandatów miałem, ale głównie fotoradary. No i raz mnie na autostradzie A2 nagrali.
 
 
toksyn 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 388
Skąd: Gdańsk

MG ZR

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 23:18   

Dominoz napisał/a:
toksyn napisał/a:
kumpel też stracił prawko, 3mc temu. 2pasy, barierki i masa drzew. był pewny, ze jest 70km/h ograniczenie i też mu wypadło 104km/h niestety na 50 :P

No cóż...trzeba uważać i tyle. Prawa nie zmienisz. A czy to ma sens? Nie wiem. Ale skoro takie jest, to trzeba się przystosować ;) Mi to akurat nie przeszkadza, bo chyba nigdy nie przekraczałem aż tak prędkości. Wiadomo- kilka mandatów miałem, ale głównie fotoradary. No i raz mnie na autostradzie A2 nagrali.


Ja po mieście nie jeżdze więcej jak 90-95km/h nawet jak nocą wracam bo wuj wie gdzie sie będą czaić :D ale nieraz zdażyło się polecieć i 120 ale to przy szybkim wyprzedzaniu raczej a nie jeździe od tak :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Wto Sty 12, 2016 23:34   

Gliniarze ktorzy do mnie na serwis przyjezdzaja prawie codziennie mowia ze od czasu jak weszla opcja zabierania prawka ludzie ZWOLNILI w obszarze zabudowanym, owszem nadal jezdza szybciej niz te przepisowe 50 ale od wielkiego dzwona trafia im sie ktos kto przekroczy vmax o te 50

Wiec przepis dziala, ja tez zwolnilem, nie jestem jakis mega przepisowy i mandaty sie trafiaja, ale pilnuje tego limitu 50 w zabudowanym mocno
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Sty 12, 2016 23:56   

toksyn napisał/a:
Gość miał szczęscie, że spodziewałem się zwierzyny która często w tamtym miejscu przelatywała , ale nie uchlanego typa..
Właśnie o to mi chodzi spodziewaj sie nie wiesz czego ale jak jest ograniczenie to pewnie z jakiegos powodu. Ja kiedyś ledwo umknąłem śmierci bo idiota stał za górką na środku mojego pasa ale zwolniłem choć i tak leciałem za szybko
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 13, 2016 19:13   

Ja ogólnie od wakacji zauważyłem tak jakby większą aktywność mend na drogach praktycznie wszędzie gdzie wyjeżdżałem w trasę ich mijałem. Raz miałem kontrole na dmuchanko nawet papierów nie sprawdzali, raz gościa przedemną na dmuchanko zatrzymali jakoś mnie omineło, raz mnie celował z lasera ale trzymałem 50, no i raz mnie ustrzelili trochę się zagapiłem i pykło 86 na 50 pomiar z ponad 800 metrów mendy na motorach byli i sobie stali tak na poboczu z daleka wyglądało jakby okoliczni mieszkańcy na rowerach się weekendowali a tu zonk wyszło 200 PLN + 6 pkt . Od tamtego czasu trzymam max 65 w zabudowanym na długich wioskach tempomat się przydaje :D Ogólnie zauważam że praktycznie poza terenem zabudowanym nie widuję kontroli, więc tam !@!$# :P i patrzę dobrze w lusterka czy za plecami coś nie ma :mrgreen:
 
 
aipate 



Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 11



Wysłany: Sob Sty 16, 2016 11:58   

Po zaostrzeniu przepisów i patrząc na statystyki liczba wypadków i ofiar się zmniejszyła więc był to ruch w dobrą stronę. Kto jeździ 110 w terenie zabudowanym sam jest sobie winien
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Sty 16, 2016 12:38   

aipate napisał/a:
Po zaostrzeniu przepisów i patrząc na statystyki liczba wypadków i ofiar się zmniejszyła więc był to ruch w dobrą stronę.
Z statystykami to jest tak, że statystycznie pan i jego pies mają po trzy nogi :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 16, 2016 12:43   

Byłem na policji i mam juz odpowiedź- jeśli zabrali mi prawo jazdy ZA PRĘDKOŚĆ w terenie zabudowanym na 3 miesiące, a 18-ste urodziny skończyłem przed 1 stycznia 2013, to mogę w tym czasie poruszać się motorowerem/skuterem. Jeśli póxniej miałbym 18-stke- to już nie bo zatwierdzili kat. AM chyba.

Gdyby sprawa zabrania PJ tyczyła się alkoholu we krwi- wtedy niczym bym nie mógł jeździć- tak to mi wytłumaczono (podobno D. Olbrychski po utracie PJ kupił skuter i jeździł- było głośno o tym)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 16, 2016 12:43   

aipate napisał/a:
Po zaostrzeniu przepisów i patrząc na statystyki liczba wypadków i ofiar się zmniejszyła więc był to ruch w dobrą stronę. Kto jeździ 110 w terenie zabudowanym sam jest sobie winien

ukrzyżujcie go od razu :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
toksyn 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 388
Skąd: Gdańsk

MG ZR

Wysłany: Nie Sty 17, 2016 11:11   

2 dni temu to ja miałem szczęscie, że zanim mnie dogonili to zwolniłem do 70 (takie było ograniczenie)

"prosze Pana chyba Pan jechał troszeczkę więcej niż tutaj można?"
- zgadza się Panie władzo, ale nie dużo (160 :D ) sprawdzałem bo wie Pan co, miałem wrażenie że na wysokich obrotach mi auto odcina i się kurcze nie myliłem :/

uśmiechnął się i przetrzepał cały samochód :D 50zł za gaśnice, zobaczył pękniętą szybę (mówi, że powinien zabrać dowód, ale dziś tylko pouczy :D ) 2 wlepy od tablic (mandat od 100-500) także pouczenie dostałem. także jak to mówią głupi ma szczęscie.

Ale zapowiedział, że bardzo często mnie widują i jeszcze się spotkamy bo będzie chciał się zapytać co u mnie słychać... :D

tak więc nie wszyscy policjanci to.... trafiają się jeszcze tacy jak maniu48 :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 17, 2016 11:33   

Toksyn nie zapomnij ze młody gniewny w jaskrawo żółtym aucie przyciąga uwagę, zwłaszcza nocą na pustej drodze. ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Możliwość jazdy bez prawa jazdy dla osób 18-
Gość Prawo i ubezpieczenia 1 Pon Mar 13, 2017 07:42
maciej
Brak nowych postów Wymiana prawa jazdy
Wojtek Prawo i ubezpieczenia 2 Sob Lut 02, 2008 21:59
piotrek79
Brak nowych postów Zmiana adresu zameldowania a wymiana prawa jazdy
iwan00 Prawo i ubezpieczenia 5 Pon Lip 12, 2010 09:14
darek_wp
Brak nowych postów [PoRD] "Jak się bronić przed zabraniem prawa jazdy"
henryk Prawo i ubezpieczenia 0 Sro Lut 09, 2011 14:32
henryk
Brak nowych postów I znów pomiar prędkości - Iskra-1
maciej Prawo i ubezpieczenia 3 Sro Paź 01, 2014 11:45
maniaq



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink