Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Gabinet dziadka czyli limuzyna do kompletu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Gabinet dziadka czyli limuzyna do kompletu
Autor Wiadomość
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 28, 2016 14:02   

No to po prostu perełka forumowa.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 28, 2016 14:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Winu 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 174



Wysłany: Czw Sty 28, 2016 14:02   

Klubowicz to też z niego taki był że napisał tu 3-4 posty...
Nie wiem na ilu był zlotach - ale raczej auto kupił, rok pojeździł i jak trzeba było zainwestować PLNy to pogonił.

Tak jak mówię - grunt że blacha dobra. Chociaż o chamskiej rysie przez pół drzwi maskowanej zaprawką w pędzelku też zapomniało się wspomnieć ;]
Ostatnio zmieniony przez Winu Czw Sty 28, 2016 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 28, 2016 14:04   

Spoko Winu spójrz w mój garaż albo Pelsona - zobaczysz ile my wydaliśmy na 75 i co Cię ewentualnie czeka :P Chociaż z tego co rozumiem odchodzi Ci koszt mechanika więc zawsze cośtam taniej.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Winu 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 174



Wysłany: Czw Sty 28, 2016 14:07   

Spoko, moje dwa FL swoje kosztowały, więc inwestycji się nie boje... :D , kontakty są rozpracowane, warsztat z mechanikiem też jest. Ożywimy go :) , zwłaszcza że go polubiłem.

Natomiast perfidia ludzka mnie niebywale drażni :evil:

Ja osobiście zajmuje się tylko kabelkami, lakierem, wnętrzem, dodatkami itp. Grube prace mechaniczne zostawiam warsztatowi.

W ramach większej groteski analiza tekstu ogłoszenia :D

Cytat:
Witam! Na sprzedaż przepiękny Rover mod. 75 w kolorze czarnym. Egzemplarz ten jest zachowany w stanie kolekcjonerskim.

W istocie, służy do kolekcjonowania w garażu, bo lepiej nie jeździć

Cytat:

posiada obecnie profesjonalnie przeprowadzoną polerkę

Chyba papierem ściernym, albo środkiem z Tesco z promocji, bo rysa maskowana pędzlem raczej po polerce nie występuje

Cytat:
Od początku mam zebrane wszystkie rachunki związane z wymianą części w tym samochodzie. M.i.n nowy przepływomierz czy tylnia piasta w lewym kole. Świeżo zmieniony olej wraz z filtrem. Należę do miłośników clubu Rover Polska, gwarantuję że osoba która jest poważnie zainteresowana zakupem tego cacka będzie zadowolona w 100%.

:haha: . dwa lub trzy rachunki za filtry i kilka paragonów za paliwo (bodaj 5) , łożysko z tylnej piasty właśnie idzie do wymiany... Czy jestem zadowolony w 100% hmmm, niech pomyślę :mrgreen:

Cytat:
Auto po mimo wieku beż największych wad, bezwypadkowe. Właściciel zwolniony jest z kosztu naprawy rozrządu, ponieważ silnik jest na tzw "łańcuszku". Samochód tankowany wyłączniem paliwem diesel dynamic na stacji LOTOS (posiadam rachunki). Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny.

Spoko, połamane 3 sprężyny z 4, rozkład tylnego wydechu, zgnita wiązka przednich świateł że ledwo działały, hamulce w agonii i sparciałe przewody hamulcowe, spalone 4 świece żarowe, uwalony termostat, to faktycznie nie są duże wady :roll:
O takich rzeczach jak połamane lusterko, czarna taśma zamiast zaślepek, urwanych kieszonkach na fotelach i listwach już wcześniej pisałem .

Kolorytu doda jeszcze ten cytat kolegi w wątku odnośnie rzeczonego auta

pelson91 napisał/a:
taak, przepiękny egzemplarz, wydaje mi się, że warty jest kasy, miałęm okazję rozmawiać z włąścicielem niejednokrotnie, wygląda na to, że poważnie go traktował i nie oszczędzał na niczym. ;)


Hłe hłe hłe . Oczywiście to nie pod adresem kolegi pelsona91, po prostu pozory mylą... nawet bardzo :razz:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 28, 2016 19:36   

a może auto w między czasie zmieniło właściciela i Pele nie z tym rozmawiał, sprężyny to akurat częsta przypadłość, Co do termostatu to nie wiem dlaczego napisałeś tam 350 zł kup zamiennik fatimexu ;) wyjdzie 250 zł taniej ;) wydech hmm no z moim tak źle aż nie jest ale widzę że przepalają się w tym samym miejscu.

Ale życzę samozaparcia ;) mój żyje juz ze mną 5 lat i ciągle coś w nim dłubię :) jak nie coś co wymaga wymiany to modyfikacje, więc idzie żyć...

Stan kolekcjonerski - może gość pracuje w skupie metali kolorowych i znalazł perełkę :P
_________________
75 Red Edition
 
 
Winu 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 174



Wysłany: Czw Sty 28, 2016 20:41   

Auto nie zmieniło właściciela, bo ma jeden jedyny wpis w książce pojazdu ;)

Samozaparcia mi nie brakuje :D od 8 lat żyję z Land Roverami, zamienniki nie zbyt lubię przy kwocie która jest wymagana aby doprowadzić go do ładu to nic nie zmienia :)

Rozumiem że że sprężyny to przypadłość modelu - wszystko jest ok, to używane stare 15 letnie wozidło , ale nie opisuje się i nie zachwala się auta przy którym przez rok jego posiadania nie zrobiło się nic poza jego wyeksploatowaniem :razz:

Niemniej zaskakuje mnie fakt że naprawdę dobrze się prowadził pomimo połamanego zawiasu ;)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Sty 28, 2016 21:59   

Winu napisał/a:
Niemniej zaskakuje mnie fakt że naprawdę dobrze się prowadził pomimo połamanego zawiasu
Pomyśl jak będzie po naprawie :mrgreen: Jak go kupiłem to stwierdziłem jedno: angole tak go zrobili, żeby maskował usterki przed użytkownikiem i dopiero jak jest już agonia, to się dowiadujesz że coś niedomaga.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 28, 2016 23:46   

mój idealny nie jest a śmiga się przyjemnie.
zamiennik mam osobiście u siebie i śmigam na nim już od roku, nie stwierdzono żadnych efektów ubocznych, moim zdaniem to to samo tylko bez naklejki rover na opakowaniu. 250 zł to już przynajmniej cześć wydatku na sprężyny ;) nie namawiam, ale trochę tu trochę tu i się uzbiera sumka, która już będzie robiła różnicę przy ogólnym rachunku ;) od tego jest forum
_________________
75 Red Edition
 
 
Winu 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 174



Wysłany: Nie Sty 31, 2016 19:09   

Wozidło jeździ i żyje - fakt teraz to jest dopiero cisza i komforcik :mrgreen:

Zostąły do zrobienia drobiazgi
-Wyświetlacz zegarów - wyślemy na wiosnę,
- Braki w spinkach tapicerki, zaślepkach na dachu.
- Jedno lusterko nie grzeje i jest nadłamane, więc chyba zmienię oba na składane elektrycznie.
-Zacisk lewy przód do kupienia, bo nie da się ruszyć odpowietrznika.
- Maty do grzania tyłka bo zostały resztki grzania zamiast tego co powinno być.
- Zobaczymy co będzie z kołami na lato.
- Urwane kieszonki na oparciach foteli przednich :?:
- Detaling, czyli muszę go wypieścć po swojemu :mrgreen:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Sty 31, 2016 19:17   

Winu napisał/a:
- Urwane kieszonki na oparciach foteli przednich
poszukaj gdzieś tych elementów z kieszeniami na allegro, albo całe fotele (mogą być z R45) i przełóż

[ Dodano: Nie Sty 31, 2016 19:17 ]
Winu napisał/a:
Maty do grzania tyłka bo zostały resztki grzania zamiast tego co powinno być.
może tylko termostaty polutować trzeba
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Sty 31, 2016 19:20   

Pracujesz w TVN idź do kolegów z TVN Turbo dorwij Adama Klimka i powiedz mu "Posuń się dzieciaku" :mrgreen: :mrgreen:
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Wto Lut 02, 2016 21:23   

sknerko napisał/a:
poszukaj gdzieś tych elementów z kieszeniami na allegro, albo całe fotele (mogą być z R45) i przełóż

sknerko, czy jesteś zorientowany na ile te fotele z 45 są kompatybilne z 75?
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Lut 02, 2016 23:15   

są zamienne w 100%, to te same fotele ale tylko przednie. Mam w domu na sprzedaż czarne welurowe z R45
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Winu 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 174



Wysłany: Wto Lut 09, 2016 13:06   

Heloł,
W związku z powolnym odszczurzaniem gabloty pojawiły się kwestie:

- Jedna z żarówek w podświetleniu tablicy nie działa nawet pomimo wymiany. W związku z tym zapewne cała blenda do wymiany jak czytałem na forum (nie ma zasilania żarówki).

Powinienem kupić tą z napisem "Rover" czy tą ze znaczkiem do mojego rocznika ?
W sieci widziałem kombinacje:
-Znaczek na klapie, napis rover na blendzie
-Znaczek na klapie i na blendzie
-Znaczek tylko na blendzie, klapa gładka.

:roll:

Rzecz druga - mam namiar na parę lusterek elektrycznych od polifta - wejdzie bez przeróbek ?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 09, 2016 13:31   

Odkręć blendę i polutuj kable wywal plytki drukowane.

Pierwsze roczniki miały napis rover i znaczek na klapie. Blenda ze znaczkiem na niej jest od polifta.

Mówiąc elektryczne. Masz na myśli składane? Technicznie podejds, tylko chyba musisz miec przycisk od skladania na panelu sterowania szybami
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Lut 09, 2016 15:04   

Lusterka plug&play jedynie trzeba dorobić instalacje w drzwiach i panel z przyciskiem składania luster. Co do blendy jak masz logo na klapie to fabrycznie blenda z napisem rover bez logo. lampkę najlepiej wyjąć płytkę drukowaną i polutować nity przy pomocy specjalnego topnika, albo pozbyć się płytki i polutować przewody do lampek bezpośrednio.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R ALL] Elementarz, czyli co i kiedy wymieniać?
JeRRy3D Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 2 Wto Kwi 14, 2009 21:51
magneto
Brak nowych postów [Opony] Co wybrać, czyli temat wałkowany co roku ;)
maciej Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 28 Czw Cze 16, 2011 18:27
pkraku



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink