Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] Problem z temperaturą
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] Problem z temperaturą
Autor Wiadomość
Bartex238 




Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 4
Skąd: Zamość



  Wysłany: Czw Sty 28, 2016 14:39   [R25] Problem z temperaturą
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2002

Witam wszystkich forumowiczów, jestem od niecałego miesiąca szczęśliwym posiadaczem Roverka 25. Jednak pojawił się pewien problem, który postaram się opisać.

Po kupnie Roverka wszystko działało jak należy tylko wskaźnik temperatury leżał na samym dole (pani, która sprzedawała stwierdziła, że od niedawna ale mechanik jej powiedział, że nic się nie dzieje) przyjechałem do domu (ok. 180km) jednak po 2 dniach wysiadło ogrzewanie i na zimnym silniku włączały się wentylatory, wymieniłem termostat, układ odpowietrzyłem zgodnie z instrukcją znalezioną na tym forum. O dziwo po wymianie termostatu wskaźnik zaczął działać a wentylatory się nie włączały. Po przejechaniu ok 5-7 km ogrzewanie również wróciło. Jednak wskaźnik podczas jazdy zaczął falować oscylując w granicach połowy stanu. Kolejnego dnia odpaliłem rano auto i wentylatory znów na zimnym silniku zaczęły pracować więc wymieniłem czujnik temperatury od ECU (czarny 2 piny). Wentylatory już się nie włączają, samochód na postoju szybko się grzeje wskaźnik leci do połowy i tam staje, jednak podczas jazdy wskaźnik temperatury spada prawie na sam dół. Co może być tego przyczyną?? uszkodzony wskaźnik? czy naprawdę silnik aż tak się wychładza. Dodam, że mam klimatyzację i LPG Stag 4.
Z Góry dziękuję za pomoc.

Założyłem nowy temat bo po przeszukaniu chyba całego forum znalazłem wiele tematów odnoszących się do podobnych problemów ale nie identycznych.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 28, 2016 14:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Sty 28, 2016 15:00   

Wygląda jakby się zapowietrzał układ, musisz sprawdzić wszystkie węże, może gdzieś jest nieszczelność i się zapowietrza, sprawdź tez korek zbiorniczka wyrównawczego, najlepiej od razu wymienić nowy kosztuje ok 10zł. Co do LPG, można by sprawdzić czy parownik jest dobrze wpięty w układ.

Poza tym auto działa normalnie? Nie ubywa płynu chłodniczego? Węże nie puchną nadmiernie?
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Bartex238 




Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 4
Skąd: Zamość



Wysłany: Czw Sty 28, 2016 16:08   

Wszystko działa normalnie, czasami lekko szarpnie jak silnik jeszcze się zagrzeje i przy zbyt małych obrotach zmieni się bieg, płynu nie ubywa, czy węże nie są spuchnięte? chyba nie a jak to sprawdzić? na ciepłym czy zimnym silniku? i czy samemu sprawdzę jak jest wpięty parownik? Bo szczerze mówiąc to nie bardzo mam pojęcie o instalacjach lpg. Górny wąż chłodnicy jest wg mnie trochę zbyt przegięty ale nie wiem czy ma to jakiś wpływ?

Taki korek znalazłem http://sklep.landroverowy...cd100160-r.html

czy gdzieś kupię taniej?
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 28, 2016 18:52   

Korek będzie pasowa jest oryginalny i cena jest niewysoka choć w sklepie mot. można coś dopasować taniej ale nie wiem czy warto.

Bartex238 napisał/a:
samochód na postoju szybko się grzeje wskaźnik leci do połowy i tam staje, jednak podczas jazdy wskaźnik temperatury spada prawie na sam dół. Co może być tego przyczyną??
Co prawda piszesz że termostat wymieniłeś jednak jest to modelowy przykład uszkodzonego termostatu w pozycji - otwarty.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Sty 28, 2016 20:11   

robsson78 napisał/a:
Co prawda piszesz że termostat wymieniłeś jednak jest to modelowy przykład uszkodzonego termostatu w pozycji - otwarty.
Ale wtedy nie pracowały by wentylatory. Auto było by non stop nie dogrzane.

Bartex238, Węże sprawdź na rozgrzanym silniku, powinny dać się normalnie "zgnieść" dłonią, jak będą twarde tak że nie da się ścisnąć, albo spuchnięte jak balon, to jest za duże ciśnienie w układzie.

Puki co sprawdź jeszcze na wszelki wypadek ten termostat no i ja wymienił bym ten korek dla świętego spokoju :D

sprawdź jeszcze czy wszystkie węże są jednakowo ciepłe, może coś z pompa wody nei gra.
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 29, 2016 17:55   Re: [R25] Problem z temperaturą

Bartex238 napisał/a:
na zimnym silniku włączały się wentylatory, Kolejnego dnia odpaliłem rano auto i wentylatory znów na zimnym silniku zaczęły pracować więc wymieniłem czujnik temperatury od ECU (czarny 2 piny). Wentylatory już się nie włączają,

Masz przyczynę. I aż się prosi żeby napisać "modelowy przykład uszkodzonego czujnika temperatury ECU' :grin:
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Bartex238 




Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 4
Skąd: Zamość



Wysłany: Sro Lut 03, 2016 16:21   

Trasa Zamość-Lublin i spowrotem, uciekł prawie cały płyn chłodniczy. Pojechałem do mechanika, diagnoza: pompa wody nie trzyma. Przy okazji wymienię rozrząd. Dam znać po wymianie czy się poprawiło. Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
DamianBL 




Dołączył: 10 Lut 2016
Posty: 1



  Wysłany: Sro Lut 10, 2016 16:09   Problem

Witam. Dołączam się do tematu i przedstawiam problem występujący w moim aucie.. Zauważyłem pewną niezgodność w czasie jazdy. Przy osiągnięciu 4 tys obrotów wskaźnik temperatury mi spada i jak dociśnie się więcej to potrafi spaść do "zera" a jak zacznę normalną jazdę czyli 100 - 120 km/h / poniżej 4 tyś. obrotów temperatura wzrasta i wraca do normy. Pytanie moje brzmi czy w tym przypadku też jest zapowietrzony układ? Czy uszkodzony któryś z czujników. Dodam że kilka miesięcy temu miałem wymieniany termostat ale problem pojawił się dość niedawno. Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 10, 2016 17:36   

Wygląda jak objaw uszkodzonego, otwartego termostatu tylko zamiast obrotów rolę odgrywa prędkość.
Uszkodzony termostat, podczas jazdy temperatura spada, na postoju rośnie.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Problem z temperaturą silnika
dejv89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pon Maj 11, 2015 23:15
dejv89
Brak nowych postów [Rover 200] PROBLEM Z TEMPERATURA
mmmm89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Wto Kwi 30, 2013 22:45
perzyk23
Brak nowych postów [R 214 Si 96'] Problem z temperaturą silnika
Rokosz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Czw Kwi 29, 2010 21:28
pawel.o83
Brak nowych postów [R200 1.4 Si 16v 97r.] Problem z temperaturą
tunio14 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Gru 05, 2010 22:33
Gość
Brak nowych postów [200Vi] Problem z temperaturą
Aful89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Cze 04, 2017 15:24
nanab



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink