Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover mg zt] BENZYNA + LPG wybór opon i kilka zapytan ;)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover mg zt] BENZYNA + LPG wybór opon i kilka zapytan ;)
Autor Wiadomość
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Pią Sty 22, 2016 20:25   

Mi też czasem gasł, jak operowałem na parkingu,cofałem zatoczkę na samym sprzęgle, 2 km/h
czyli bez dodawania gazu, czasem za duże obciążenie do silnika i zgaśnie, zwłaszcza na LPG.
Na benzynie nie miałem takiej sytuacji. Silnik na LPG troszke inaczej pracuje, może tego nie słychać, ale tak jest. Jest słabszy i jest inne ciśnienie gazu niż benzyny. Piszę to ze swojego przypadku...
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 22, 2016 20:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 22, 2016 23:59   

arleta90 napisał/a:
Zrobiłam 260km (lekko ponad) i zalałam do pełna. Wyszło 36,35l. Skontaktowałam się z byłym właścicielem auta i mowi, że weszło mu max 55l. do butli.
Druga sprawa to okazało się, że zawory vis w kolektorze są walnięte...nic mi to nie mówi :( Czy to coś poważnego, jak z naprawą i jakie koszta?

Spora ta butla...
Skąd wiesz, że zawory vis walnięte? ;)
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 23, 2016 07:56   

Na LPG tylko przerywa czy na Pb też ??
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Sty 24, 2016 10:54   

Dominoz napisał/a:
arleta90 napisał/a:
Zrobiłam 260km (lekko ponad) i zalałam do pełna. Wyszło 36,35l. Skontaktowałam się z byłym właścicielem auta i mowi, że weszło mu max 55l. do butli.
Druga sprawa to okazało się, że zawory vis w kolektorze są walnięte...nic mi to nie mówi :( Czy to coś poważnego, jak z naprawą i jakie koszta?

Spora ta butla...
Skąd wiesz, że zawory vis walnięte? ;)



Od poprzedniego właściciela. Napisał mi że już chyba z 3 wymienił i dalej lipa. Coś takiego. Wydaje mi się, że gaśnie jak już jest rozgrzany, bo na zimnym rano ładnie rusza. Gaz mi regulowali i mówili, ze jest ok...
 
 
aimp12 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 386
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 24, 2016 12:15   

arleta90 jeżeli poprzedni właściciel wymienił 3 VIS-y to spróbuj od niego je zdobyć. Jeżeli w ogóle je posiada jeszcze.
A nóż w nich tylko jest silniczek padnięty albo inna głupotka i za kilkanaście złotych można zrobić.

Jeżeli miałabyś zapasowe to spokojnie mogłabyś wysłać do dzieja i naprawiłby Ci je, a Ty mogłabyś cały czas używać samochód. (jeżeli wyciągniesz VIS-y to na ten czas nie możesz jeździć samochodem)
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Sty 24, 2016 17:45   

Właśnie problem w tym, że potrzebuję auto, bo mam taka pracę, a nie inna, że dużo jeżdżę. Tamtych visów już pewnie nie ma gościu. Mówił, że jeden był w bagażniku, ale jak trafił do komisu to pewnie został gdzieś zapodziany, albo ktoś sobie go przywłaszczył. Czyli jedynie co będzie lepsze po wymianie Visów to mniejsze spalanie i większy kop?
 
 
aimp12 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 386
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 24, 2016 17:59   

Jak dla mnie to aż :) Ale tak głównie to większa moc, lepiej samochód reaguje na pedał gazu w określonych obrotach. Chodzi tu w głównej mierze o okolice 3tys. obrotów.
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Nie Sty 24, 2016 18:35   

Nie wiem jak obecnie, ale Dzieju kiedyś miał taką zasadę,
Wpłacasz mu 200zł zaliczki (klubowicz 100zł)
On wysyła Ci sprawne visy, Ty sobie je montujesz, a swoje nie sprawne wysyłasz do niego. Czyli ciągle jeździsz autem. On wycenia naprawę, i albo dopłacasz do naprawy albo on zwraca Ci kasę, jeśli naprawa była tańsza. naprawia, odsyła naprawione, Ty zakładasz swoje i jego odsyłasz z powrotem jemu. On wtedy zwraca ewentualną kase...
Albo Zostajesz przy tych visach od niego. zaoszczędzasz wtedy na przesyłkach....
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Sty 24, 2016 20:42   

Pogadam z nim, mam tylko nadzieję, że przestanie mi gasnąć, bo staje się to bardzo irytujące. Gaśnie, ruszam z piskiem opon, ogólnie rzecz biorąc wyglądam jakbym pierwszy raz wsiadła do auta :D I wtedy widzę wzrok przechodniów, który mówi: "baba za kierownicą" :D
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 25, 2016 19:00   

Jak ktoś już wymieniał kilkakrotnie to by trzeba wyło sprawdzić czy klapka od vis banalce się nie przyciera i czy pracuje w całym zakresie obrotów bo przez to mogą się psuć silniczki, nie wiadomo też jakie wkładał poprzedni właściciel wymieniając czy może jakieś używane po dużym przebiegu i one długo też nie pochodziły. Męcz dzieja on sobie z nimi poradzi :P
 
 
ArtureK 




Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 26



Wysłany: Sro Lut 24, 2016 19:55   

Gratuluje zakupu. Zapewne nic nie wniosę do tematu, po rejestracji widzę, że Rover kupiony w Nysie. O ile to ten sam, który kojarzę, to właściciel już od długiego czasu starał się go sprzedać, pewnie już będzie ze dwa lata. I dwa lata temu jak go widziałem na parkingu to opony już zbliżały się bieżnikiem do slicków, zapewne to te same, z którymi sprzedał :D Z jednej strony nie ma się co dziwić, że nie inwestował w następujące po sobie usterki, z drugiej, bynajmniej nieprzyzwoite nie poinformować. Szybkiego uporania się z usterkami oraz bezawaryjności. Pozdrawiam

PS. Jeśli chodzi o wymianę fabrycznego radia to polecam kupić oryginalną ramkę 1din wraz z półką nad radiem oraz radio z USB posiadające multicolor, idealnie dopasujesz kolor podświetlenia a i zalety korzystania z możliwości odpuszczenia wożenia/nagrywania płyt CD nieopisane.
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lut 25, 2016 08:36   

ArtureK napisał/a:
Gratuluje zakupu. Zapewne nic nie wniosę do tematu, po rejestracji widzę, że Rover kupiony w Nysie. O ile to ten sam, który kojarzę, to właściciel już od długiego czasu starał się go sprzedać, pewnie już będzie ze dwa lata. I dwa lata temu jak go widziałem na parkingu to opony już zbliżały się bieżnikiem do slicków, zapewne to te same, z którymi sprzedał :D Z jednej strony nie ma się co dziwić, że nie inwestował w następujące po sobie usterki, z drugiej, bynajmniej nieprzyzwoite nie poinformować. Szybkiego uporania się z usterkami oraz bezawaryjności. Pozdrawiam

PS. Jeśli chodzi o wymianę fabrycznego radia to polecam kupić oryginalną ramkę 1din wraz z półką nad radiem oraz radio z USB posiadające multicolor, idealnie dopasujesz kolor podświetlenia a i zalety korzystania z możliwości odpuszczenia wożenia/nagrywania płyt CD nieopisane.


Samochód był kupiony we Wrocławiu. Jest na blachach ONY, bo ja pochodzę z powiatu Nyskiego :P Wszystkie usterki o których pisałam to już przeszłość, trochę w niego włożyłam, ale teraz cieszę się z jazdy.
 
 
ArtureK 




Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 26



Wysłany: Czw Lut 25, 2016 09:33   

A to pomyłka, zmyliła mnie informacja o Prudniku :P
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lut 25, 2016 09:37   

Jak kupiłam samochód to faktycznie byłam przerażona tym wszystkim :P Ale to chyba więcej paniki niż to wszystko warte ;) Ale jak już kupiłam to zaczęłam remontować, bo co mi pozostało ;) 6tys włożyłam, ale przynajmniej wiem czym jeżdżę. Myślę, że teraz byłoby mi ciężko się z nim rozstać ;) Jeszcze jeden wydatek jaki mi został to opony letnie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 75] Wybór akumulatora.
Dominoz Rover serii 75, MG ZT 62 Czw Sty 07, 2016 21:34
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Rover 75 - dobry wybór?
treo Rover serii 75, MG ZT 32 Sro Mar 02, 2011 10:17
marecki6
Brak nowych postów [R75] Duże rozmiary opon do Rover 75
piotrek250 Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Lip 16, 2012 17:31
automechanik
Brak nowych postów [rover 75 .18 benzyna 2003r]
kiernos1 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Mar 08, 2015 12:16
czarek532



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink