Forum Klubu ROVERki.pl :: [r45] Jakie wtryskiwacze do LPG zamiast HANA
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r45] Jakie wtryskiwacze do LPG zamiast HANA
Autor Wiadomość
Finveg 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 51

Rover 45

  Wysłany: Wto Lut 02, 2016 13:08   [r45] Jakie wtryskiwacze do LPG zamiast HANA
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2004

Cześć,

Zwracam się z kolejnym zapytaniem - tym razem chodzi stricte o instalacje LPG.

Jak pisałem już wcześniej mój roverek ma problem po 1 przełączeniu na gaz po dłuższym postoju. Ewidentnie widać, że chodzi nie na wszytskie cylindry bo trzęsie całą budą a czasem nawet wyswietli się ikonka check engine. Po rozgrzaniu zaczyna latać jak należy.

W między czasie zrobiłem u Pana Pawła Midowicza z Krakowa nastepujące prace naprawcze:

- uszczelka pod głowicą,
- odpowietrzanie ukłądów,
- rozrząd z pompą,
- wymiana świec oraz kabli,
- filtry i olej

dodatkowo u gazownika wymieniłem filtry LPG.

Niestety problem dalej jest i a kolejna diagnoza jest taka, że przytkany jest któryś wtryskiwacz (HANA czarny). Też tak obstawiam ale chciałbym potwierdzić co wy o tym sądzicie.

Podobno wtryskiwacze HANA są nie demontowalen i nie można ich tanio i skutecznie oczyścića co za tym idzie nie ma jak ich sprawdzić. Zastanawiam się nad zakupem sensownego i tańszego zamiennika dla HANA - co polecacie?

pozdrawiam
Finveg
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 02, 2016 13:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rademenez_ 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 168
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lut 02, 2016 19:51   

Witam. Jeśli zamiennik Hana, polecam Barracudy lub Dragony. Miałem jedne i drugie i są naprawdę warte swojej ceny. Jeśli gazownik stwierdził klejenie wtrysków , dlaczego ich nie podmienił , by potwierdzić diagnozę ? Nie wiem jaki sterownik gazu jest w Roverze. Ale we wszystkich jakie ja miałem , dało się pojedynczo włączać i wyłączać wtryski gazowe. Mając oprogramowanie do sterownika gazu można w bardzo łatwy sposób przestawić czas przełączenia poszczególnych wtrysków i , lub włączyć podgrzewanie wtryskiwaczy .Powinno to zniwelować objawy. Czyszczenie wtryskiwaczy to również nie jest jakiś zabieg szczególnie trudny. Środek do czyszczenia wtryskiwaczy , lub benzyna ekstrakcyjna. Jest wiele poradników. Sugerowałbym czyszczenie małe i test następnego dnia po namaczaniu. Jeśli wszystko będzie ok. To winowajca znany. Być może Hanki dojeżdżą do wiosny, a jak będzie cieplej, powinny mniej kleić. Będzie czas na wybranie i zakup wtrysków.
Pozdrawiam
_________________
MG ZS180
 
 
Finveg 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 51

Rover 45

Wysłany: Sro Lut 03, 2016 10:38   

Rademenez_ napisał/a:
Witam. Jeśli zamiennik Hana, polecam Barracudy lub Dragony. Miałem jedne i drugie i są naprawdę warte swojej ceny. Jeśli gazownik stwierdził klejenie wtrysków , dlaczego ich nie podmienił , by potwierdzić diagnozę ? Nie wiem jaki sterownik gazu jest w Roverze. Ale we wszystkich jakie ja miałem , dało się pojedynczo włączać i wyłączać wtryski gazowe. Mając oprogramowanie do sterownika gazu można w bardzo łatwy sposób przestawić czas przełączenia poszczególnych wtrysków i , lub włączyć podgrzewanie wtryskiwaczy .Powinno to zniwelować objawy. Czyszczenie wtryskiwaczy to również nie jest jakiś zabieg szczególnie trudny. Środek do czyszczenia wtryskiwaczy , lub benzyna ekstrakcyjna. Jest wiele poradników. Sugerowałbym czyszczenie małe i test następnego dnia po namaczaniu. Jeśli wszystko będzie ok. To winowajca znany. Być może Hanki dojeżdżą do wiosny, a jak będzie cieplej, powinny mniej kleić. Będzie czas na wybranie i zakup wtrysków.
Pozdrawiam


Przede wszytskim dzięki za odpowiedź!

Celuje raczej w jakieś tańcze bo zbieram na MG ZT.

Hmm, gazownik jest z polecenia i nie bierze nawet kasy więć nie wierzę, żeby nie chciał sprawdzić. Z przekazanych informacji wynika że wtryskiwacze HANA są nierozbieralne więc nie ma jak ich wyczyścić po domowemu. Zaporponowano mi zkaup jednego wtryskiwacza i podmiankę losową potem trochę pojeźdzenia i tak do skutka aż sie namierzy który jest zaklejony. Problem w tym, ze to nie koniecznie musi być 1szt.
Jeżeli chodzi o podłączeniu do sterownika to Gazownik powiedział, ze na programi od Gazu (STAG) nie widać , który cylinder nie hula - czy to prawda?
 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Sro Lut 03, 2016 12:10   

Najlepsze info to uzyskasz chyba na TYM FORUM. Jest tam kilkunastu fachowców zakładających instalacje i udzielają rzeczowych odpowiedzi :mrgreen:
 
 
Mustafa 



Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 1



Wysłany: Czw Lut 04, 2016 21:57   

No co Ty kolego? Chyba powszechnie wiadomo, co to za forum, proponuję przeczytać coś na jego temat: http://moto.wp.pl/title,l...166c6&_ticrsn=3

dlatego dobrze, że ludzie na modelowych czy markowych pytają.
 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Pią Lut 05, 2016 07:58   

Może teraz zeszło na psy :roll: , ja kiedyś skorzystałem i było OK. Kumpel korzystał, pomogli.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Lut 05, 2016 13:44   

Mam baracudy sobie chwalę i drogie nie były. Ale ja bym poszukał jeszcze przyczyny w zapłonie bo miałem podobne problemy przez świece (wiem że masz nowe ale i one zdarzają się z błędem fabrycznym) U mnie nie równo były elektrody i na jednym z cylindrów wypadały zapłony, ale u kumpla nowe NGK i jedna była felerna i przebijała.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Rademenez_ 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 168
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lut 07, 2016 15:12   

Witam. W gas synchro "Aktywne gazowe". W prawym, dolnym rogu. To klawisze włączające i wyłączające wtryskiwacze gazowe. Wyłączając po kolei można znaleźć, z którym są kłopoty. W ten sposób można wykryć również złą kolejność podłączenia wtryskiwaczy.
I to powinien wiedzieć każdy gazownik, który czytał instrukcję Staga. Polecam przy okazji jej lekturę .
Do czyszczenia nie potrzeba rozbierać wtryskiwaczy. Można je czyścić tak, jak się zabrudziły. Czyli jak pisałem zalać benzyna extrakcyjną od jednej i drugiej strony. Ewentualnie podłączyć na sekundę pod 6V. Powinny się pootwierać i przelać benzyna. Odnośnie cen, proponuję dobrze poszukać. Trafiają się promocje w sklepach internetowych. I zazwyczaj da się kupić taniej, niż na popularnym portalu "Alle". Ja zapłaciłem za dragony 267 plus przesyłka . I chyba polecam je bardziej niż barakudy. Są nieco wydajniejsze.
W moim Ti są krótkie czasy wtrysku na wolnych obrotach, dlatego potrzebuję szybkie wtryski. W 200vi na wolnych miałem 3,5ms. Przy takich czasach poleciłbym RegFasty niebieskie, jako niższej jakości, ale tańsza alternatywę .


Obrazek

Pozdrawiam
_________________
MG ZS180
 
 
limciu 



Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 7
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Wto Mar 22, 2016 22:35   Może wtryskiwacze STAG AG W02 ?

Witam.

Jakieś 2 miesiące temu w moim MG ZS 120 (1.8) wymieniłem leciwe Valteki na wtryskiwacze STAG AC W02. Mechanicznie bardzo podobne, więc była tylko regulacja sterownika. Auto jeździ teraz super na LPG. Nie widzę różnicy w stosunku do benzyny. Kosztowały 240 zł (w zakładzie), bo na Allegro są taniej. Podobno mają wytrzymać ponad 100 tyś km.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Jakie wtryskiwacze ?
Ameba Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Nie Kwi 06, 2008 17:58
Ameba
Brak nowych postów [R416Si 1,6 16V 16K4F '96] Jakie wtryskiwacze i typ wtrysku
Raffaele Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Sie 25, 2009 20:41
Raffaele
Brak nowych postów [R400 2.0 D] Wtryskiwacze
Upgreydd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Czw Paź 21, 2010 09:07
Upgreydd
Brak nowych postów [R45] Wymiary podkładki pod wtryskiwacze
Bartek8508 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Czw Kwi 11, 2013 20:45
Bartek8508
Brak nowych postów [414]czy podejda te wtryskiwacze do mopjego rovera 414?
Wiesia92 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Wto Mar 10, 2015 05:03
Wiesia92



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink