Forum Klubu ROVERki.pl :: [r75] Radio pasujące do deski rozdzielczej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r75] Radio pasujące do deski rozdzielczej
Autor Wiadomość
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Mar 25, 2016 09:54   

pietjak napisał/a:
I dlatego nie widzę sensu, z mojego punktu widzenia - wywalać 2000 zł na stacje do auta wartego 10000, które jest przestarzałe (braki ESP, DSTC, 6 lub więcej biegów, poduch itp).
Dlatego my nie proponujemy radia z ALiexpress ani takiego za 2 tysie tylko stację za ok 1000 lub taniej jak bez navi z przyzwoitym dźwiękiem. Co ma zestaw dodatków w aucie do tego jakie radio chcesz wsadzić? swoją drogą dla mnie okularnika nawigacja na takim gównianym małym wyświetlaczu jak ma ten blaupunkt była by katorgą a o asystencie pasa ruchu już nawet nie wspominam. No i oczywiście nowiutkie mapy polski są do blaupunkta? jakość dźwięku GMS może nie rzuca na kolana ale jest wystarczająca dla większości użytkowników choć kolega co ma 6321 mówi że jakieś tam szumy są na moim 6401 nie zauważyłem ale ja tam już wszystkiego nie słyszę to może coś jest.

[ Dodano: Pią Mar 25, 2016 09:54 ]
Swoją drogą jak poszukasz dokładnie to znajdziesz że GMS to kopia Blaupunkta
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 25, 2016 09:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Q-bak 



Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 27



Wysłany: Pią Mar 25, 2016 11:16   

pietjak napisał/a:
Zrobiłem Roverami 75 CDT 600 tyś km, zawsze miałem dobre 1DIN z pasującym podświetleniem i oryginalną ramkę. Jak skomponuje się dobry zestaw to wizualnie wygląda ok.

Wole dobre markowe 1DIN niż stację z aliexpress za 300-500 dolarów, która ma bajery, ale audio jest słabe.




a które 1DIN pasuje ? Bo ja wlasnie takiego nie moge znalezc.

Panowie uda mi sie w sobote odblokowac takie radyjko ?

http://allegro.pl/radio-a...5958547088.html

Bo ze szwagrem byśmy pojechali, wsadzili, dolutowali kabel AUX i troche sie pobawili, ale nie wiem czy znajde gdzieś w internecie kalkulator do takiego - z tego co widze to czasem jest to niemozliwe i te 8$ trzeba wydać. W domu będe mieć śrubokręt i młotek, żadnych czytników kości pamięci ani nic ;)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 25, 2016 11:32   

Q-bak jak jedziecie R to warto podpiąć i sprawdzić czy ma kod (wiele nie ma kodu więc nie ma problemu z przełożeniem).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Q-bak 



Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 27



Wysłany: Sob Mar 26, 2016 16:34   

Pojechalismy, radyjko ku mojej radosci mialo na obudowie zapisany kod :) zamontowalismy, dziala chociaz dwa razy sie zawiesilo - pewnie wilgoc.

Po tym jak juz wsadzilismy nie dziala multifunkcja. Wiazka w moim aucie wyglada tak ze sa kable ktore dochodza do takiej wtyczki ze slizgami. Z niej wychodzi przejsciowka ktora rozdwaja sie na dwa i wchodzi do radia. Dodatkowo jest jeden kabel ktory omija ta pierwsza wtyczke i jest wlutowany w przejsciowke. Usa mi sie teraz jakos domowym sposobem te dwa piny dodac? Czy sa jakies przejsciowki ktore beda dzialac plug and play?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Mar 26, 2016 18:04   

musiałbys wrzucić fotki tej twojej instalacji bo nie bardzo rozumiem o czym mówisz
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Q-bak 



Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 27



Wysłany: Sob Mar 26, 2016 18:20   

Zaraz bede w domu, nacykalem pelno fot. Niestety mam nastepny problem, radio co chwile wyswietla phone mute i zrywa dzwiek....
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Mar 26, 2016 18:30   

czyli masz na kostce info o telefonie podłączonym do zestawu. Oj coś masz namieszane w instalacji
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Q-bak 



Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 27



Wysłany: Sob Mar 26, 2016 18:43   

ok, to od początku.

https://drive.google.com/file/d/0B-GhlPn-AEWYM2NTTTBCWnp4R2NtUm5DTGIxV0RHeWZxTTkw/view?usp=sharing

górna kwadratowa kostka i te dwie mniejsze, brazowa i czarna to ta sama przejściówka. Dolna kostka wychodzi z wiązki z auta. Dwie czerwone kostki koło tej dużej z wiązki to rozgałęzienia, które potem prowadzą tutaj:

https://drive.google.com/file/d/0B-GhlPn-AEWYSEhrUFBvRDB4OVUxQXJORXJ0bFphbmViWGNF/view?usp=sharing

do tej białej kostki, którą wpinam do następnej białej wtyczki:


https://drive.google.com/file/d/0B-GhlPn-AEWYN3NQZENyQWlianpIY2ZNZjNSMHNTLWR4b2o4/view?usp=sharing

ostatnie kostki, żółta i zielona, można wpiąć w radio, przy czym do kostki żółtej nie idą żadne piny.

Multifunkcja nie działa (jakbym nie ustawił tych trzech zworek na module), a radio jak jadę co chwila przerywa granie i wypluwa komunikat phone mute, a potem wraca do grania - i tak non stop
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 26, 2016 18:48   [r75] Radio pasujące do deski rozdzielczej

Q-bak, Wrzuciłbyś te zdjęcia wtyczek tak żeby się wyświetlały lub działający link ?

OK już działa...
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Mar 26, 2016 19:02   

nic nie widać żadnej fotki a z opisu nic a nic mi się nie zgadza

[ Dodano: Sob Mar 26, 2016 18:57 ]
Ok już widzę. biała kostka jest do niczego nie potrzebna tak jak i moduł.
z czarnej z okrągłymi pinami(BMW) powinno iśc na dwie kostki iso u ciebie czarna i brązowa i one wpiąć w radio. Na te kostki żółta, zielona, niebieska której nie masz idą dodatkowe rzeczy np. zmieniarka(niebieska), w zielona powinien wchodzić kabel żółto-biało-czerwony od K-bus
Ty oczywiście nie masz niebieskiej wcale ale jak nie ma zmieniarki to jest zbędna.

[ Dodano: Sob Mar 26, 2016 18:57 ]
Aha sterowanie z kiery wchodzi w jedna z tych dwóch co idą z kostki BMW

[ Dodano: Sob Mar 26, 2016 18:58 ]
wrzuć fotke tak żeby było widać przewody w wtykach ISO

[ Dodano: Sob Mar 26, 2016 19:01 ]
dopatrzyłem ze na kablach od sterowania z kiery masz te czerwone rozgałęźniki na moduł. Moduł jest zbędny możesz go odpiąć zupełnie

[ Dodano: Sob Mar 26, 2016 19:02 ]
K-bus odpowiada tylko za automatyczną zmianę głośności zależną od prędkości
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Q-bak 



Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 27



Wysłany: Sob Mar 26, 2016 19:30   

https://drive.google.com/file/d/0B-GhlPn-AEWYeUZodVQ5MDNHY2M/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B-GhlPn-AEWYbXdiTm80RlFKNjhMUjd6VGlZUmJDV3BpMzE4/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B-GhlPn-AEWYdHlHNlp4cGo1NVY0aVBlYkY0bWFYX29IdERv/view?usp=sharing

Tak to wyglada. moduł wywalilismy (skąd tam sie wzial ?), probowalismy papierem zaslepic jeden z pinów na kostce BMW (3ci, bo tak internet mówił że jest odpowiedzialny za phone mute) ale albo sie nie udalo albo nie zadzialalo. Radio dalej niestety jest bezużytyczne, cały czas phone mute. Po wrzuceniu biegu i jak się jedzie to non stop, na postoju jest z 5min przerwy.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 26, 2016 19:44   

Mysle ze to rozwiąże Twój problem...
http://www.the75andztclub...d.php?p=1357687
_________________
75 Red Edition
 
 
Q-bak 



Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 27



Wysłany: Sob Mar 26, 2016 21:50   

Dziekuje, czyli mielismy racje ale balem sie troche przeciac :)

[ Dodano: Sob Mar 26, 2016 21:50 ]
Panowie przecielismy pin 1 i pin 3 podpisany na oryginalnej wtyczce bmw. Nic sie nie zmienilo w graniu radia, phone mute nadal jest....

edit

no więc aktualizuje sytuację, radyjko huczy i gra :) Okazało się ze w mojej przejsciowce piny z kostki bmw idą zupelnie inaczej, więc przecielismy dwa kable od glosnikow. Metodą prób i błędów znalezlismy ten odpowiedzialny za phone mute i juz wszystko gra. Teraz szukam aux in. No i chwilowo tak strasznie podoba mi się deska rozdzielcza ze z gms pasuje . Pozdrawiam i dziękuje bardzo wszystkim za pomoc !
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Mar 26, 2016 23:51   

Musiałbys zobaczyć i posłuchac GMS na żywo ja już bym nie wrócił do alpne symphony
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 26, 2016 23:57   

Piny pewnie idą dobrze tylko kwestia od której strony patrzysz na wtyczkę
_________________
75 Red Edition
 
 
Q-bak 



Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 27



Wysłany: Pon Mar 28, 2016 16:10   

Problem byl w przejsciowce - miala przemieszane kabelki.

Na razie alpina, kiedys gms :)

[ Dodano: Pon Mar 28, 2016 16:10 ]
Odpalilem multifunkcję!

Dla potomnych:

Sterowanie multifunkcją w radiu odbywa się przez dwa piny - pin 2 oraz 4 w kostce czarnej

https://drive.google.com/file/d/0B-GhlPn-AEWYM2NTTTBCWnp4R2NtUm5DTGIxV0RHeWZxTTkw/view?usp=sharing
(widać kostkę czarną oraz brązową, a w kostce czarnej dwa piny nie mają swoich kabelków - to właśnie o to chodzi. Pin 2 to ten po lewej na dole, pin 4 to ten po skosie w górę po prawej)



W kostce BMW (tej dużej czarnej kwadratowej) z wiązki auta są to piny 17 oraz 10. Pin 10 idzie do pinu 2 w radiu, pin 17 do 4 - jestem prawie pewien że tak a nie na odwrót.

Wystarczy odpalić i działa.

A jeśli radio cały czas przechodzi w tryb "phone mute", należy przeciąć pin 1 w przejściówce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [R25] Radio - jakie polecacie radio oprócz orginalnego
bacha401 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Nie Sie 22, 2010 10:27
bacha401
Brak nowych postów [rover 75] Radio Harmony - jakie głośniki pod radio?
umiem dłubać w samochodach, na audio sie nie znam nic.
hvil Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Lut 15, 2010 17:22
Gość
Brak nowych postów [R75] Radio - nowe radio, a sterowanie w kierownicy
Kris Car-audio, nawigacje, radia CB 138 Nie Maj 12, 2013 16:54
MatiNitro
Brak nowych postów [R45] Radio - jakie radio do 300 pln?
adamsky Car-audio, nawigacje, radia CB 15 Sro Sty 12, 2011 17:59
Alexi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink