Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75] przy dodawaniu gazu autko szarpie [i]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 75] przy dodawaniu gazu autko szarpie [i]
Autor Wiadomość
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

  Wysłany: Czw Maj 05, 2016 22:21   [Rover 75] przy dodawaniu gazu autko szarpie [i]
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam mam problem z autem mianowicie ostatnio zaczęło szarpać podczas dodawania gazu( przyspieszania) oraz straciło na mocy i zaczęło chodzić jak by na nie wszystkich cylindrach jak dodawałem gazu to wkręcał się na obroty nierówno po konsultacji z gazownikiem zostały wymienione wszystkie świece niby pomogło ale na jeden dzień dziś auto zaczęło znowu szarpać tym razem lżej i pojawia się to tylko przy przyspieszaniu na 3 4 biegu . dodam ze błędy z kompa jakie sa to czasem jedynie pojawia się P1471 ale znika
gazownik podejrzewa również ze na 4 cylindrze są uwalone przewody zapłonowe ( z tego co doczytałem tam jest jedynie cewka ) czy ktoś wie co morze być powodem moich problemów? ostatnio jak naprawiam to auto( a wymieniłem sporo od rozrząd(3 paski) pompę wahacze amory poduchy pod silnikiem hamulce czujnik ABS prawy jutro idzie na wymianę lewy bo w toafie wywala błędy i zapala mi sie trakcja ABS i czasem ręczny), oba przednie łożyska olej świece płyny tarcze przód tył i szczeki tył geometria drążki) wszyscy mechanicy w Gorzowie Wielkopolskim jak widzą te auto( markę) to po prostu płakać mi się che bo nikt nic w tym aucie nie wie co i jak robić a teraz doszła jeszcze taka usterka ze sam nie wiem co począć to co mogę sam naprawiam ale z tym to teraz mam problem Proszę o rady lub pomysły co morze być przyczyna takiego zachowania auta
ps siedzę na forum do 2 w nocy dziś mam nadzieje ze ktoś coś odpisze i uda sie mi coś podpowiedzieć pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 05, 2016 22:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Maj 05, 2016 22:26   

cewki i kable zmienić sprawdzić sprawność VIS
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 05, 2016 22:32   

wszystkie 6 cewek ?? wymienić czy może jakoś zdiagnozować którą konkretnie ?

[ Dodano: Czw Maj 05, 2016 22:32 ]
A VIS jak sprawdzić ?? i który to jest bo z tego co czytałem to są chyba 2
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 05, 2016 22:35   

taba19, VIS są dwa, balance i power, jak staniesz przed autem to po lewej stronie, dwa pudełka z kostkami przy kolektorze dolotowym. Najlepiej sprawdzić przez TOAF. JEżeli wyjdzie coś nie tak, zapraszamy do Dzieja. :D
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Maj 05, 2016 22:40   

Najpierw wymień kable a potem sprawdź na którym cylindrze wypadają zapłony (TOAF) i wtedy cewka

[ Dodano: Czw Maj 05, 2016 22:40 ]
VISy tez toafem sprawdzisz, można je rozebrac sprawdzić wymyć w benzynie i złożyć jak nadal nie chodza to do dzieju
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 05, 2016 22:47   

no jedyne co wyskakuje w toafie to właśnie ten P1471 czyli mam rozumieć ze silniczek do roboty tak ?? czy według schematu naprawy na forum mogę to naprawić sam czy wysyłać do naprawy jakiemuś specjaliście ??
a on morze być przyczyna szarpania ?? spalanie auta w mieście mam około 10 l a na trasie około 8.7 do 9

[ Dodano: Czw Maj 05, 2016 22:42 ]
dobra to podpytam a jak w Toafie sprawdzić wypadanie zapłonu ?

[ Dodano: Czw Maj 05, 2016 22:47 ]
pewnie w TOAF mam wejść w opcje "Silnik" a potem "odczytać błędy" ale jak sprawdzić wypadanie ?? bo chyba to nie tak jak myślę się sprawdza
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Maj 05, 2016 22:55   

Są błędy silnika opisane jako wypadanie zapłonu na x cylindrze.
Ten błąd VIS 1471 to jest od tego siłownika z boku kolektora, bardzo możliwe że zatarła się tylko klapka, obejrzyj czy nie jest cały zaolejony a potem jak go zdejmiesz rozruszaj klapkę tak żeby chodziła luźno, załóż i sprawdź czy błąd wraca jak wróci zdjmij go rozbierz i wypłucz benzyną, sprawdź wszystko czy działa i nie popalone złóż do kupy i sprawdź jak nadal kiepsko to dzieju pomoże tylko
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 05, 2016 23:01   

To z tego co piszesz wychodzi na to ze ja takich błędów nie mam(wypadanie zapłonu no chyba ze mam odczytywać błędy podczas pracy silnika pod obciążeniem) jedyny błąd jaki mam w silniku to właśnie VIS wiec jutro go zdemontuję i zrobię tak jak mówisz ale czy to szarpanie morze mieć z tym związek ??

[ Dodano: Czw Maj 05, 2016 23:01 ]
aa i zapomniałem z tego co go dziś oglądałem ten właśnie VIS boczny to koło kostki wchodzącej do niego ciut oleju było
ps co mi będzie potrzebne do demontażu zwykły krzyżak starczy czy jakieś inne specjalne narzędzia?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Maj 05, 2016 23:02   

Tak, może, a do tego zużycie paliwa wskazuje na padnięty VIS. błędy zapłonu nie zawsze są a szarpie niestety.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 05, 2016 23:14   

czyli może to wo gule nie być cewka a ten skopany VIS a tak wo gule to spalanie jakie powinno być mniej więcej ?? kurde lepiej by było zęby był ten vis chyba skopany bo to to raczej sam naprawie albo wam podeśle (dziejowi)

[ Dodano: Czw Maj 05, 2016 23:14 ]
czyli podsumowując
1 najprawdopodobniej za usterkę szarpania przy dodawaniu gazu odpowiedzialny jest boczny VIS sprawdzić go wyczyścić i zmontować
2 ewentualnie padnięta któraś cewka do sprawdzenia przez TOAF ale nie koniecznie może się tam pokazać (sprawdzić to mam na biegu czy na luzie ?? )
3 ostatecznie zmienić cewki i świece tak ??
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Maj 06, 2016 09:35   

1 najprawdopodobniej to rozwiąże problem, jeszcze sprawdź czy przypadkiem nie łapie fałszywego powietrza tym VISem (słychać jak przegazowujesz pod maską)
2 tak jak piszesz sprawdź błędy skasuj przejedź się niech poszarpie i odczytaj na nowo.
3 kable zmień tak czy tak bo drogo nie jest a spokój na długi czas a cewki próbuj kupić jedną i nia poodmieniając szukać felernej.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
taba19 




Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 238

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 12:21   

no i jestem po wymianie cewki na 2 cylinderku W ToaFe był błąd cylindra P0302,niby nie pomogło ale mechanik popatrzył swoim okiem i znalazł wypadnięty wąż podciśnienia ( odmę tą koło Vis1) włożył i objawy jak ręką odjął znikły oraz błędy od cewki i od VIS teraz trochę pojeżdżę mam nadzieje ze nie wrócę do tematu i nic nie wyskoczy ale te VIS poczyszczę i tak dla świętego spokoju mam nadzieje ze komuś moje perypetie również podsuną pomysł naprawy
Dzięki serdeczne za pomoc Niech wam Bozia w dzieciach i W totku wynagrodzi (jutro 40 mil do wygrania) :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [R75] Autko szarpie przy 2k-3k obrotach
poti Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Wrz 05, 2008 10:29
piter34
Brak nowych postów [R75 CDT] dziwne wycie przy dodawaniu gazu i w trakcie jazdy
cin1391 Rover serii 75, MG ZT 20 Pon Cze 13, 2016 14:57
karolj
Brak nowych postów [R75] Przy dodawaniu ostro gazu czarna chmura z rury
rolando Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Kwi 02, 2008 13:25
Ciufa
Brak nowych postów [R75] Szarpie przy wysprzęglaniu
domninis Rover serii 75, MG ZT 21 Czw Wrz 10, 2015 07:35
pablo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink