Forum Klubu ROVERki.pl :: Przepalona żarówka - konfiskata dowodu rejestracyjnego?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przepalona żarówka - konfiskata dowodu rejestracyjnego?
Autor Wiadomość
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Pon Maj 23, 2016 10:43   

sknerko, nie rozumiesz..
Fabrycznie masz zamontowany xenon i lampe z homologacją np. DC.
Wtedy nie ma problemu ale gdy nie masz tak owych np. Rover 600 i chcesz legalnie mieć to tak samo jak gaz teoretycznie mozna go wbić do dowodu.


Pewnie, ze oślepia ale to wynika z wiekszej ilosci czynników niz moze sie wydawać.
I samopoziomowanie musi być ale mało kto wie jak to działa.. Samopoziomowanie nie działa na bieżąco podczas jazdy tylko gdy odpalasz samochod na podsatwie ustawienia wahaczy etc. ustawia światła.. I teraz:
Prawidłowa procedura wyglada tak:
Przyjeżdzasz na pusto... światła masz powiedzmy tak: -- czyli tak jak powinny być (przykładowo mówie).. Ładujesz do bagajera rodzine na wakacje i co łatwo sobie wyobrazić światła świecić zaczynaja w gore.. I teraz prawidłowo powinieneś zgasić auto, wszyscy powinni wsiaść i dopiero zaplon i odpalasz a xenon sie poziomuje pod obciążenie auta (przehył).. Gdy odpalisz auto, żeby je np. schlodzic latem a dopiero potem doładujesz to bedziesz oślepial bo masz lampy ustawiona na pusto a jedziesz zaladowany..

Pewnie, że jeśli zalozysz komplet powiedzmy z 75 z xenonem to nikt sie nie dowali bo masz homologacje spryski i poziom.. Tylko teraz powiedz mi:
Kto to przerzuca ? O ile soczewki z xenon i spryskiwacze przekładaja tak samopoziom olewaja :P

Zreszta mało kto korzysta nawet w lampach halogenowych z regulacji lamp i jeździ na raz ustawionych bez ruszania podkretła od regulacji do obciążenia :)
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 23, 2016 10:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 23, 2016 10:58   

tomii620si napisał/a:
teoretycznie mozna go wbić do dowodu.
Bzdura wierutna (mam diagnostę na drugiej stronie ulicy) w PL nie ma przepisów o tym i możesz założyć lampy np. z Hondy jak były z HC na lampie, plus reszta osprzętu i przejdzie przegląd i żadnych wpisów nie robisz nigdzie.
tomii620si napisał/a:
Przyjeżdzasz na pusto... światła masz powiedzmy tak: -- czyli tak jak powinny być (przykładowo mówie).. Ładujesz do bagajera rodzine na wakacje i co łatwo sobie wyobrazić światła świecić zaczynaja w gore.. I teraz prawidłowo powinieneś zgasić auto, wszyscy powinni wsiaść i dopiero zaplon i odpalasz a xenon sie poziomuje pod obciążenie auta (przehył).. Gdy odpalisz auto, żeby je np. schlodzic latem a dopiero potem doładujesz to bedziesz oślepial bo masz lampy ustawiona na pusto a jedziesz zaladowany..
Mało wiesz jeszcze w tym temacie, jak załadujesz auto to po kilkunastu sekundach lampy się ustawią pod obciążenie i nie trzeba gasić świateł odpalać czy tam innych czarów czynić. Po to są czujniki na wahaczach Sprawdził i udowodnił to HarryVip u nas na forum a ja potwierdziłem jeszcze na lampach Alfy i Opla.
tomii620si napisał/a:
Kto to przerzuca ? O ile soczewki z xenon i spryskiwacze przekładaja tak samopoziom olewaja
Mało kto bo itak to poziomowanie to o kant dupy rozbić jak tak działa jak działa i lepiej ustawisz łapą, tylko musi ci się chcieć i musisz pamiętać o tym. Ja np. z racji tego że mam słaby wzrok mam jobla na punkcie ustawienia lamp.
tomii620si napisał/a:
Zreszta mało kto korzysta nawet w lampach halogenowych z regulacji lamp i jeździ na raz ustawionych bez ruszania podkretła od regulacji do obciążenia
Ja i moje dzieci :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Pon Maj 23, 2016 11:01   

sknerko napisał/a:
Mało wiesz jeszcze w tym temacie, jak załadujesz auto to po kilkunastu sekundach lampy się ustawią pod obciążenie i nie trzeba gasić świateł odpalać czy tam innych czarów czynić. Po to są czujniki na wahaczach Sprawdził i udowodnił to HarryVip u nas na forum a ja potwierdziłem jeszcze na lampach Alfy i Opla.


Nie wszystkie auta maja taki system.. Szczególnie starsze samochody dlatego procedura jest jaka jest.. :P
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 23, 2016 11:27   

Piszę ci o starszych autach jeżeli tak nie działa jak napisałem to jest zepsute. drążyłem ten temat i takie są zalecenia międzynarodowe to musi tak działać w każdym aucie. pierwszy xenon wogule o ile dobrze pamiętam był w mercu S-klasa i już tam tak działał.

[ Dodano: Pon Maj 23, 2016 11:27 ]
Pomyliłem sie pierwszym autem z xenonem była BMW serii 7 z 1991r. Tu masz z grubsza objaśnione co i jak http://www.motofakty.pl/a...ja-ksenony.html a przepisu europejskiego teraz nie znajdę bo za długo by kopać
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Pon Maj 30, 2016 23:47   

My sie tu nagadali..

a mi w srode w motocyklu padła 1 żarówka :) W czwartek miałem kupic ale autentycznie nie miałem czasu.. a piątek padła druga :) i pod przymusem zamiast jecahc po żarówki motocyklowe musiałem sie ratowac żarówkami H4 :)

ale wazne ze zrobione i nie jeździłem zbytnio jak jednooka piczka :P
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
mariusz86 



Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 17



Wysłany: Czw Cze 23, 2016 21:14   

Nie wiem jak to jest z tymi żarówkami, ale padają mi po około pół roku.Znajomi dłużej jeżdżą...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 24, 2016 08:27   

mariusz86, sprawdź jakie napięcie daje alternator i czy stabilizator napięcia działa prawidłowo.

No i pytanie jak dużo jeżdzisz. :)
Słyszałem też teorię, że w diesel'ach padają częściej od wibracji, ale to chyba tylko teoria. ;)

W mojej Mazdzie poprzedni właściciel tak się wkurzył, że założył homologowane dzienne w miejsce przeciwmgłowych, bo mu bardzo często padały, a dostęp do żarówki jest taki, że do serwisu trzeba jechać.
Dzięki temu ja przez rok od zakupu nie musiałem nic wymieniać. :)

Co ciekawe w Volvo, które używam wszystkie żarówki są praktycznie na wierzchu (wymiana żarówki stopów zajęła mi 30 sekund bez instrukcji, a przednie lampy wyjmuje się wyciągając dwie przetyczki), tylko xenonów samemu się nie wymieni (no ale na razie nie padają). :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zgubienie dowodu rejestracyjnego
bartek-mrc Prawo i ubezpieczenia 3 Sro Kwi 14, 2010 15:49
bartek-mrc
Brak nowych postów odbiór dowodu
kadzaf Prawo i ubezpieczenia 4 Sro Gru 17, 2008 22:42
sknerko
Brak nowych postów odbiór dowodu
kadzaf Prawo i ubezpieczenia 18 Czw Gru 18, 2008 15:17
kadzaf
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] dopisanie osoby do dowodu
ywis Prawo i ubezpieczenia 6 Sro Paź 07, 2009 18:22
ywis
Brak nowych postów Wykreślenie ojca jako współwłaściciela z dowodu rej. i OC
Brutal Prawo i ubezpieczenia 6 Pią Mar 01, 2013 12:36
Brutal



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink