Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620ti] Problem z centralnym zamkiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620ti] Problem z centralnym zamkiem
Autor Wiadomość
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 23:29   [R620ti] Problem z centralnym zamkiem
Typ: Ti Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam.
Mam problem z centralnym zamkiem..
Padła mi pompa paliwa i sprawdzałem (podmieniałem miejscami) 2 przekaźniki w nogach czy to pompa czy przekaźnik.
I wszystko byłoby okej ale zamknąłem samochód i jak nigdy (brak pilota od centralnego) zamrugal kierunkowskazami..
Zapalila sie kontrolka przy ryglu (czerwona dioda)..
Od razu więc uznałem, że otworze i zobacze czy przy kolejnym zamknieciu auta sytuacja sie powtórzy..

Kluczyk w zamek i otwieram.. Auto zamiast sie otworzyć zaczelo sie drzec na cale osiedle :/ . Po kilku przekreceniach auto sie uciszyło ale centralny zamek nie dziala.. Otwieraja sie tylko i wyłacznie drzwi kierowcy a kontrolka przy ryglu cały czas mruga..

Akumulator byl odpięty na .. 2 dni ? (podpięty + odpięty -). Dziś podłaczylem spowrotem i problem nie minąl.. Dalej jest to samo..

Gdzie szukać ? Może jakoś da sie zresetować czy coś komputer od centralnego..
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 23:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 06:02   

Generalnie pasowałoby zrobić synchro pilotów z centralką...ale jak nie masz pilota to robi się problem :/
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 06:18   

Ja bym rozebrał zamek o go dokładnie obejrzał.
R600, przynajmniej przez liftem, w wersji z pilotami na podczerwień, ma taki dziwny patent, chyba Valeo, że w zamkach ma takie mikro styczniki, które rozłączają alarm, jeśli otwierasz zamek kluczem (ztcp oba zamki w drzwiach i tylna klapa).

Patent jest o tyle dziwny, że moim zdaniem rozłączy też alarm, jak otworzysz zamek wytrychem, ale cóż...

W każdym razie ja chyba ze 4 miesiące szukałem przyczyny wariowania u siebie (u mnie akurat alarm nie działał w ogóle), a okazało się, że ten styczniki w klapie jest uszkodzony, i pokazywał ciągle jakby klucz był cały czas przekręcony w zamku w pozycji otwarte.

Na Twoim miejscu sprawdziłbym to, bo wygląda, jakby ten sam stycznik w drzwiach cały czas pokazywał 'zamknięte', czyli alarm powinien być włączony - dlatego mimo przekręcenia kluczyka zaczął wyć, a dopiero po kilku przekręceniach 'zasakiwał' - wtedy alarm przestał wyć.

Ztcp był też jakiś trik na czasową deaktywację alarmu, więc może ten stycznik jest uszkodzony od dawna, tylko alarm był zdeaktywowany, a odpięcie akumulatora zresetowało alarm i dlatego zaczął Ci nagle wyć.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 13:10   

Markzo napisał/a:
ale jak nie masz pilota to robi się problem


Poprzedni właściciel znalazł pilota i ma mi go wysłać ale wedlug niego jest to smiec - po prostu nie dziala w jego opinii..


maciej, no i super :) to juz wiem co mniej wiecej szukac.. I tym sie zajme w 1 kolejnosci jak poskladam auto bo nie ma w ogóle reakcji na klucz.. Otwieram drzwi kierowcy.. Auto kreci (z uwagi na uwaloną wczoraj pompe paliwa nie odpalał bo nie miał jak) ale wszystkie drzwi musze otwierac recznie jak w trabancie :/ .
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
Rademenez_ 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 168
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 18:40   

Witam. Z tego, co kolega Tomi pisał , ma Ti po lifcie. Sterownik centralnego jest w bagażniku po prawej stronie. Czy imo jest w pilocie, czy w kluczyku, można poznać po wyglądzie kluczyka. Być może podczas testów przekaźników pompy coś się zwarło? I jakiś bezpiecznik się przepalił. Dlatego może głupieć alarm. Ewentualnie uszkodzenie alarmu, lub imo było powodem unieruchomienia Roverka i wszystkich obecnych z nim kłopotów?
Powodzenia w reanimacji.
_________________
MG ZS180
 
 
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 18:52   

W bagazniku po prawej stronie.. Po prawej stronei... Wiesz co.. ostatnio wydawało mi sie ze miałem wilgotno w bagazniku.. Moze mi zalalo sterownik i auto oszalało ?

Ale to chyba auto nie miałoby iskry na immo ? A u mnie pompa paliwa siedzi i sie nie rusza :P Odkreciłem filtr paliwa i susza..

Kluczyk jest duzy z immo (miałem też 94' bez immo i tam byl zwykły maly kluczyk)

Czy zwara ? Wiem, że po zamianie przekaźników miejscami wentrylatory załczyły sie na maxa - auto nie dostalo paliwa.. Przekaźniki wrócily na swoje miejsce i wiecej wentylatory sie nie odezwaly.. wtedy uznałem ze widocznie pompa i to nie na dziś i zamknałem drzwi i sytuacja powyżej sie pokazała..
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
Rademenez_ 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 168
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 19:08   

Chyba, że pechowo zamiana przekaźników spowodowała jakieś zwarcie w stronę sterowania przekaźników. Pompa i wentylatory sterowane są przez ECU. Czy na liczniku jest kontrolka imo? Po włożeniu kluczyka i przekręceniu stacyjki zapala się i gaśnie ? Nie podnosiłem tylnej kanapy, ale należało by odnaleźć przepust, którym "idzie" zasilanie pompy paliwa i upewnić się, czy na pewno dochodzi zasilanie pompy.
_________________
MG ZS180
 
 
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Sob Cze 25, 2016 18:14   

Rademenez_ napisał/a:
Czy na liczniku jest kontrolka imo? Po włożeniu kluczyka i przekręceniu stacyjki zapala się i gaśnie ?


Tak.. Mruga i gaśnie tak jak to powinno być :)

Rademenez_ napisał/a:
Nie podnosiłem tylnej kanapy, ale należało by odnaleźć przepust, którym "idzie" zasilanie pompy paliwa i upewnić się, czy na pewno dochodzi zasilanie pompy.


Ja to robilem.. Jest pod tym okienkiem rewizyjnym kostka - z tego co mówi Sowa który dostarczył mi nową pompe (dzialajaca) jest to kostka od pływaka..
Po podpięciu diody 12V zależnie od kombinacji albo zapalala mi sie sama dioda lub zapalała sie dioda i rezerwa na zegarach

[ Dodano: Sob Kwi 16, 2016 16:41 ]
maciej napisał/a:
styczniki w klapie jest uszkodzony


byłeś blisko bo coś w klapie..
caly cyrk polegal na tym ze auto sie nie otwieralo.. a pamietalem ze przy zwarciu klem z aku auto sie zamyka albo otwiera... tak wiec poluzowalem (-) i zacząłem zwierać.. po kilku probach slyszalem jak cos w klapie ruszylo.. kolejne zwarcie spodowoalo zamkniecie centralnego.. kolejne odblkowanie i chyba po problemie...
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 25, 2016 19:26   

Podbijam, co by lud widział.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Sob Cze 25, 2016 20:38   

Dzieki :)



Ogólnie tak.. centralny znów oszalal..
odpinanie aku nic nie dał..
Po otworzeniu bagaznika alarm zaczął wyć i tyle.. w koncu udalo sie wylaczyc alarm no ale to tyle..
Auto nie ma centralnego w tym momencie.. Dobrałem sie do sterownika w bagazniku - suchy, kostki czysciutkie.. na ogół wszystko okej..

Pilot jak nie którzy wiedza zgubila poczta polska tak więc dopiero po kupnie unikwersalnego bede miał centralny z pilota..

Co moge dalej zrobić ? Mikrostyczniki tak ? Czyli zamek w klapie bagaznika i w drzwiach kierowcy..

[ Dodano: Sob Cze 25, 2016 20:38 ]
Dobra.. skonczylo sie na tym ze kostka sie wypieła ale i tak nie jest do konca ideal bo jak przekrece delikatnie to sie zamyka..
ale jak do konca to sie uzbraja alarm i... po kilku sekundach obijaja zamki..
gruchot haha
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 27, 2016 06:25   

tomii620si napisał/a:
Dobra.. skonczylo sie na tym ze kostka sie wypieła ale i tak nie jest do konca ideal bo jak przekrece delikatnie to sie zamyka..
ale jak do konca to sie uzbraja alarm i... po kilku sekundach obijaja zamki..

Sprawdź jeszcze raz wszystkie te śmieszne czujniki w zamkach, bo to wygląda, jakby jeden miał zwarcie i centralka uważała, że w którymś zamku jest włożony kluczyk i przekręcony do pozycji 'otwarte'.
Sprawdź też czujniki otwarcia drzwi - pamiętam, że w R600 miałem z nimi drobne problemy (pomogła regulacja i czyszczenie styków) - centralka może dostawać sygnał, że któreś drzwi (albo klapa silnika lub bagażnika) są otwarte - wtedy otwiera pozostałem i pokazuje, że musisz podomykać wszystko.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Pon Cze 27, 2016 13:21   

Po powiedzmy dniu uzywania wychodzi na to, ze cos sie dzieje z zamkiem kierowcy.. Bo jak za którymś razem sie zamknie to zeby otworzyc czasami wystarczy wlozyc tylko kluczyk.. nawet nie musze przekrecac kluczyka..
Takze musze jakos ogarnąc ten temat choc nie wiem jak sie do tego zabrac :)
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 27, 2016 14:40   

Zdejmij boczek, znajdź kabelek wychodzący z zamka (przy bębenku) i odepnij, to zobaczysz. :)
Jak nie będziesz pewny, który to (drugi jest do otwierania/zamykania centralnego zamka), to porównaj z kabelkiem w klapie bagażnika - powinien wyglądać tak samo (cienki, z małą białą kostką, przynajmniej tak było w moim) i odepnij.

Jak go odepniesz, to samochód będzie zawsze 'myślał', że w zamku nie ma kluczyka, i wszystko powinno działać z pilota, jeśli to ten przełącznik jest przyczyną.

Nie będzie działała tylko opcja rozbrajania alarmu 'z kluczyka', ale to w sumie lepiej. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [620] Problem z centralnym zamkiem
macwro23 Rover serii 600, Honda Accord 1 Sob Mar 08, 2014 02:04
kataklysm
Brak nowych postów [R620SDI] Problem z centralnym zamkiem.
pawelino87 Rover serii 600, Honda Accord 13 Pon Gru 08, 2014 01:18
natsu9
Brak nowych postów [R620] Problem z centralnym zamkiem.
Pomocy
Gość Rover serii 600, Honda Accord 3 Sro Sty 09, 2008 20:48
marthinez
Brak nowych postów [R620] Problem z centralnym zamkiem.
Proszę o pomoc - dziwna rzecz.
Gość Rover serii 600, Honda Accord 3 Sro Sty 09, 2008 23:15
ADAM1
Brak nowych postów [R620] Problem z centralnym zamkiem!!!
jabco Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Gru 02, 2007 13:21
jabco



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink